Rzeszów - Wtorek, 01.04.2025
Reklama

Jeszcze więcej gondoli i atrakcji w ośrodku PKL Solina

Dodano:

fot. PKL
fot. PKL
PODKARPACIE. W ośrodku turystycznym Grupy PKL w Solinie zamontowane zostały dodatkowe gondole. Latem do dyspozycji turystów będzie ich aż 34, co wpłynie na lepszy komfort podróżujących oraz krótszy czas oczekiwania na tę niezwykłą podróż. W wakacje goście ośrodka skorzystają również z dodatkowych atrakcji.  

W podkarpackim ośrodku Grupy PKL już od roku możemy poznawać Solinę oraz niezwykłe Bieszczady z zupełnie nowej perspektywy – wysokości wagonika kolei gondolowej. Sam ośrodek stał się również jedną z największych atrakcji turystycznych i najchętniej odwiedzanych w regionie. Miejsce pozwala definiować Bieszczady oraz Solinę na nowo. Dzięki atrakcjom w ośrodku możemy spędzić bardzo ciekawie i też aktywnie cały dzień.  

Ale tegoroczne lato w ośrodku Grupy PKL w Solinie jest również wyjątkowe. Na 1,5 km trasie kolei widokowej domontowane zostały dodatkowe gondole. - W ośrodku Grupy PKL do tej pory do dyspozycji naszych gości było 25 gondoli, teraz czekać będą 34 wagoniki kolei widokowej. Oczywiście wpłynie to na komfort naszych turystów oraz krótszy czas oczekiwania na podróż – mówi Maciej Zamojski, kierownik ośrodka turystycznego Grupy PKL w Solinie.

- Gondolami wyruszymy ze stacji Plasza na Górę Jawor, a tam w Parku Tajemnicza Solina w wakacje przywita nas jeszcze więcej niespodzianek. Zapraszamy wszystkich do solińskiego ośrodka Grupy PKL, w którym każdy z nas sam przetestuje zamontowane wagoniki, skorzysta z nietuzinkowych atrakcji, a także przekona się o wyjątkowości tego miejsca – dodaje Maciej Zamojski.

Wszystkie gondole do ośrodka w Solinie przyjechały prosto od jednego z najbardziej renomowanych producentów kolei linowych na  świecie, firmy Doppelmayr. Są one 8-osobowe oraz przystosowane dla osób niepełnosprawnych poruszających się na wózkach inwalidzkich.
Reklama
Gondole w ośrodku turystycznym Grupy PKL w Solinie

Gondole są przestronne, co wpływa zdecydowanie na komfort podróży oraz swobodne podziwianie niepowtarzalnych widoków na połoniny, monumentalną zaporę czy jeziora. Wagoniki kolei widokowej wykonane są z materiałów najwyższej jakości. Dzięki zastosowaniu specjalnego przyciemnionego tworzywa, które absorbuje promienie słoneczne, turyści z wysokości wagonika będą w gondolach swobodnie oglądać wschody i zachody słońca.

Wakacje pełne niespodzianek

Ale dodatkowe gondole w ośrodku PKL Solina to nie jedyna nowość. Miejsce warto odwiedzić latem, ponieważ w Parku Tajemnicza Solina czekają na gości dodatkowe rozrywki, które jeszcze bardziej wprowadzą wszystkich w sekrety Bieszczadów. W ubiegłym roku najmłodsi, podczas wizyty w parku na Czadowych Ślizgach czy Torze Sprawnościowym wykazywali się zręcznością oraz odwagą. Do tej pory mogli odwiedzić: Osadę Olbrzymów, Studnię bez dna czy Labirynt Biesa, tym razem czeka na nich sporo nowych atrakcji. W parku rozrywki latem odkryjemy Zatopione Skarby Olbrzymów, zawitamy do Rusałkowego Ruczaju czy zajrzymy do Wąwozu Biesa.  

Szczegółowe informacje na temat atrakcji dostępne są na stronie www.pkl.pl oraz w mediach społecznościowych.

Terminy  dostępności i funkcjonowania ośrodków turystycznych znajdują się na stronie internetowej PKL.

PKL rekomendują zakup biletów na wybrany dzień i godzinę z wyprzedzeniem w biletomatach lub poprzez sklep internetowy PKL.

 
Źródło: Informacja prasowa
Reklama

Komentarze

Pozostałe wiadomości z Podkarpacia

Podkarpacie

Na moście w Rudzie Łańcuckiej wprowadzono ruch wahadłowy

PODKARPACIE. W związku z remontem mostu przez rzekę Trzebośnica w Rudzie Łańcuckiej wprowadzono ruch wahadłowy sterowany sygnalizacją świetlną. Utrudnienia będą występować do zakończenia remontu, który przewidziany jest na lipiec br.

Podkarpacie

Niebezpieczne zdarzenie na autostradzie A4. 87-latek z Rzeszowa jechał pod prąd

PODKARPACIE. Nieco zamiesznia narobił 87-letni kierowca z Rzeszowa. Mężczyzna jechał peugeotem pod prąd na podkarpackim odcinku A4. Na szczęście nikomu nic się nie stało. Senior stracił prawo jazdy, a o jego dalszym...

Podkarpacie

Dachowanie na A4 w Mirocinie. Kierowca dacii w poważnym stanie trafił do szpitala

PODKARPACIE. 36-letni kierowca dacii z niewyjaśnionych przyczyn zjechał z drogi, uderzył w bariery ochronne, następnie betonowy przepust i dachował. Mężczyzna trafił do szpitala.

Podkarpacie

Tragiczny wypadek w Straszęcinie. Nie żyje 35-letni kierowca hondy

PODKARPACIE. Kierujący hondą, wypadł z drogi i uderzył w ogrodzenie. Jego życia nie udało się uratować. Jadący z nim pasażer trafił do szpitala.

Podkarpacie

Szedł środkiem jezdni, został potrącony przez samochód. 56-latek zginął na miejscu

PODKARPACIE. Jasielscy policjanci wyjaśniają okoliczności tragicznego wypadku. Kierowca fiata potrącił 56-letniego pieszego, który szedł środkiem jezdni. Niestety jego życia nie udało się uratować.

Podkarpacie

Ciężarówka najechała na mężczyznę. 65-latek zginął na miejscu

PODKARPACKIE. Do śmiertelnego potrącenia doszło dziś w nocy (po godz. 2:00) w miejscowości Kurzyna Wielka w powiecie niżańskim. Pod kołami samochodu ciężarowego zginął 65-letni mężczyzna.

Podkarpacie

Nowy konsultant wojewódzki w dziedzinie neonatologii

PODKARPACIE. Dr n. med. Witold Błaż został powołany na pięcioletnią kadencję konsultanta wojewódzkiego w dziedzinie neonatologii.

Podkarpacie

Pożar drewnianej karczmy w Bieszczadach. W akcji blisko 100 strażaków

PODKARPACIE. Służby pracują na miejscu pożaru karczmy myśliwskiej Wilcza Jama w miejscowości Smolnik, w powiecie bieszczadzkim. W akcji gaśniczej bierze udział blisko 100 strażaków.

Reklama