Rzeszów - Poniedziałek, 16.09.2024
Reklama

Fundacja Dr Clown poszukuje wolontariuszy na Podkarpaciu

Dodano:

fot. Materiały prasowe
fot. Materiały prasowe
PODKARPACIE. Fundacja Dr Clown szuka chętnych do dzielenia się dobrą energią w szpitalach i placówkach specjalnych w Przemyślu, Rzeszowie i Sanoku. Aby zostać wolontariuszem należy mieć ukończone 18 lat, górnej granicy nie określono. 

Nabór skierowany jest do osób, które chciałyby odwiedzać małych pacjentów w szpitalu jako Doktor Clown, a także tych, które chcą wspomóc fundację oferując wsparcie graficzne, psychologiczne czy logistyczne. Możliwy jest zarówno wolontariat stały (długoterminowy), jak i wolontariat akcyjny.

Czym zajmują się wolontariusze?

Wolontariusze Fundacji Dr Clown realizują program „terapii śmiechem” w szpitalach i placówkach specjalnych. W województwie podkarpackim Doktorzy Clowni odwiedzają pacjentów w szpitalach w m.in. Przemyślu, Rzeszowie oraz Sanoku. Wykorzystując uśmiech i zabawę odwracają uwagę małych pacjentów od szpitalnej rzeczywistości, wzmacniają motywację do walki z chorobą i przywracają poczucie bezpieczeństwa. Wizyty Doktorów Clownów mają na celu zminimalizowanie napięć emocjonalnych, uczucia zagrożenia, strachu i lęku spowodowanych trudną sytuacją chorego oraz przyspieszenie rekonwalescencji. 

Gdzie się zgłosić?

Osoby zainteresowane wolontariatem w Fundacji Dr Clown proszone są o zgłoszenia pod adresem e-mail: aneta.wnek@drclown.pl. Dla wszystkich odbędzie się spotkanie informacyjne, a następnie obowiązkowe szkolenie wstępne. Więcej szczegółów na profilu Facebook: Fundacja Dr Clown Region Podkarpacie.
Reklama
Aby zostać wolontariuszem Fundacji Dr Clown należy mieć ukończone 18 lat. Wymagane jest również szczepienie przeciw COVID19, a także książeczka sanepidowska lub chęć jej wykonania w najbliższym czasie.

O Fundacji Dr Clown: 

Fundacja Dr Clown od 1999 r. realizuje program terapii śmiechem w szpitalach, placówkach specjalnych, edukacyjnych  i opiekuńczych. Doktorzy Clowni przebrani w fantazyjne stroje i z kolorowymi noskami na twarzach, za pomocą klaunady, iluzji, interaktywnych zabaw i empatycznych rozmów niosą uśmiech i wspierają proces zdrowienia. Co roku wolontariusze Fundacji Dr Clown docierają w ten sposób do prawie 60 000 podopiecznych przebywających w szpitalach i różnego rodzaju placówkach  w ponad 100 miastach w całej Polsce. Z powodu epidemii COVID-19 wizyty wolontariuszy Fundacji Dr Clown w szpitalach  i placówkach zostały wstrzymane do odwołania, ale program terapii śmiechem kontynuowany jest wirtualnie za pośrednictwem mediów społecznościowych. Od 1 czerwca 2020 rodzice mają możliwość umawiania dzieci na indywidualne wizyty online  z Doktorami Clownami w ramach usługi Śmiechofonu. 

Reklama

Komentarze

Pozostałe wiadomości z Podkarpacia

Podkarpacie

Czy warunki życia na Podkarpaciu uległy poprawie?

PODKARPACIE. GUS przygotował raport o warunkach życia ludności w województwie podkarpackim w latach 2013-2017.

Podkarpacie

Trwają poszukiwania 16-latki. Od sylwestra nie wróciła do domu

PRZEWORSK. Dziewczyna w dniu 31 grudnia 2018 roku w godzinach przedpołudniowych wyjechała do znajomych na sylwestra i do chwili obecnej nie powróciła.

Podkarpacie

42-latek z Mielca popełnił cztery przestępstwa jednego wieczoru

MIELEC. Mężczyźnie grozi mu do 5 lat pozbawienia wolności.

Podkarpacie

Najpierw spowodował kolizję, później uciekł. 19-latek miał 1,6 promila alkoholu w organizmie

KROSNO. Kierujący volkswagenem stracił panowanie nad pojazdem, wjechał na przykościelny parking i uszkadził trzy samochody.

Podkarpacie

Kradli ubrania w galeriach handlowych. Trójce zatrzymanych grozi 5 lat pozbawienia wolności

MIELEC. Wartość skradzionego mienia wyceniono na kwotę bliską 7 tysięcy złotych.

Podkarpacie

Śmiertelny wypadek w Przemyślu

PRZEMYŚL. W wyniku doznanych obrażeń, śmierć na miejscu poniósł 46-letni obywatel Irlandii, pochodzący z Ukrainy.

Podkarpacie

Policja podsumowała działania sylwestrowo-noworoczne

PODKARPACIE. Pięciodniowa akcja rozpoczeła się w piątek, 28 grudnia.

Reklama