Rzeszów - Sobota, 23.11.2024
Reklama

Będzie bezpieczniej dla pieszych na DK9 w Głogowie Małopolskim

Dodano: /

fot. GDDKiA Oddział w Rzeszowie
fot. GDDKiA Oddział w Rzeszowie

Generalna Dyrekcja Dróg Krajowych i Autostrad ponownie ogłosiła przetarg na poprawę bezpieczeństwa na przejściach dla pieszych na DK9 w Głogowie Małopolskim. Inwestycja wykonana zostanie w systemie projektuj-buduj, w ramach Programu Bezpiecznej Infrastruktury Drogowej. Potencjalni wykonawcy mają czas do 3 czerwca br. na złożenie ofert.

Zadaniem zwycięzcy przetargu, będzie zaprojektowanie i wykonanie dojść do przejść dla pieszych na ciągu głównym drogi krajowej nr 9 w m. Głogów Małopolski oraz na wlocie podporządkowanym DK9 na DG108413 R (ul. Wola Cicha). Nowe chodniki będą miały szerokość 2 m. Ich łączna długość wyniesie ok. 90 m. Zadanie obejmuje również wykonanie oświetlenia dedykowanego przejść dla pieszych.

Wykonawca będzie miał 6 miesięcy od dnia podpisania umowy na zakończenie prac.

Jest to już drugi przetarg na realizację tego zadania. Pierwszy, ogłoszony w grudniu ubiegłego roku, został unieważniony. - W postępowaniu złożono jedną ofertę, która została jednak odrzucona. Treść oferty była bowiem niezgodna z warunkami zamówienia oraz zawierała błędy w obliczeniu ceny – tłumaczy GDDKiA.

Reklama

Tymczasowe przejście dla pieszych

Na wniosek mieszkańców Głogowa Małopolskiego, do czasu realizacji inwestycji, Generalna Dyrekcja Dróg Krajowych i Autostrad wprowadziła rozwiązania tymczasowe. - W pierwszej kolejności w obrębie przedmiotowego skrzyżowania, prędkość dopuszczalna została obniżona z 70 km/godz. do 50 km/godz. Na DK9 wyznaczone zostało też tymczasowe przejście dla pieszych, do którego dojście zostało utwardzone kruszywem, a przy rowie, który znajduje się w obrębie przejścia, zamontowano barierki – informuje GDDKiA.

Program Bezpiecznej Infrastruktury Drogowej

Program Bezpiecznej Infrastruktury Drogowej (PBID) na lata 2021 – 2024 jest pierwszym samodzielnym programem wieloletnim z obszaru infrastruktury bezpieczeństwa ruchu drogowego na tak dużą skalę. Działania podejmowane w ramach Programu, mają na celu „zwiększenie ochrony uczestników ruchu oraz stworzenie bezpiecznej infrastruktury drogowe”. Ich zakres dotyczy m.in. doświetlania przejść dla pieszych, budowy chodników czy przebudowy skrzyżowań.

Źródło: GDDKiA Oddział w Rzeszowie
Reklama

Komentarze

Pozostałe wiadomości z Podkarpacia

Podkarpacie

Bez uprawnień, mając 2 promile wiozła samochodem dwójkę dzieci

Do 2 lat pozbawienia wolności grozi 43-letniej kobiecie, która pijana i bez uprawnień do kierowania przewoziła samochodem dwójkę dzieci.

Podkarpacie

Premier Mateusz Morawiecki odwiedził zalane tereny powiatu mieleckiego

Mateusz Morawiecki odwiedził gminę Wadowice Górne w powiecie mieleckim, w której występuje najgorsza sytuacja powodziowa na Podkarpaciu.

Podkarpacie

Alarm przeciwpowodziowy w kilku gminach na Podkarpaciu. Aktualna sytuacja hydrologiczno-meteorologiczna

Na Podkarpaciu obowiązuje ostrzeżenie hydrologiczne 2 stopnia dla całego województwa, ostrzeżenie meteorologicznne 3 stopnia dla 6 powiatów i 2 stopnia dla 19 powiatów.

Podkarpacie

Utrudnienia na drogach województwa w związku z ulewami

Policjanci i służby drogowe kierują ruchem w miejsach, w których występują utrudnienia lub drogi są zablokowane.

Podkarpacie

Szpital w Nowej Dębie ma nowy oddział

W szpitalu powiatowym w Nowej Dębie otwarto oddział Anestezjologii i Intensywnej Terapii, który dobudowany został do budynku nr 1 szpitala. Oficjalne otwarcie z udziałem przedstawicieli władz województwa i starostwa odbyło...

Podkarpacie

Na Podkarpaciu maleje liczba dzieci i młodzieży

PODKARPACIE. W 2018 roku dzieci i młodzieży w wieku 7-20 lat było na Podkarpaciu 313,7 tys.

Podkarpacie

25-latek napadł z nożem na ratowników medycznych

SĘDZISZÓW MŁP. Do opisywanej sytuacji doszło 15 grudnia 2018 roku w Sędziszowie Małopolskim.

Podkarpacie

PKP PLK zapowiada lepsze i wygodniejsze podróże z Rzeszowa w stronę Bieszczad

PODKARPACIE. Podpisana umowa dotyczy linii na trasie Jasło – Nowy Zagórz.

Reklama