W przetargu wzięło udział 7 wykonawców. Najtańszą ofertę złożyła firma Egis Poland Sp. z o.o. na kwotę 2 819 160,00 zł. Najdroższą ofertę złożyła firma Ivia S.A. na kwotę 4 735 500,00 zł. Teraz komisja przetargowa przeanalizuje złożone oferty.
Głównym celem Studium Korytarzowego (SK) i Studium Techniczno-Ekonomiczno-Środowiskowego z elementami Koncepcji Programowej (STEŚ-R) jest znalezienie optymalnego korytarza obwodnicy i uzyskanie dla niego decyzji o środowiskowych uwarunkowaniach, a następnie dokonanie pełnego rozpoznania geologicznego i ustalenie granic pasa drogowego przyszłego nowego odcinka drogi krajowej.
Zadaniem wykonawcy będzie analiza możliwości przeprowadzenia obwodnicy zarówno po stronie wschodniej jak i zachodniej miasta. Ostatecznie przebieg nowej drogi zostanie ustalony w planowanej do uzyskania w ramach zamówienia Decyzji o środowiskowych uwarunkowaniach.
Reklama
Obwodnica Kolbuszowej powstanie w nowym śladzie drogi krajowej nr 9 jako droga klasy GP (głównej o ruchu przyspieszonym) o długości ok. 8,5 km. W ramach inwestycji powstanie droga wraz ze skrzyżowaniami (ewentualnie węzłami), drogami poprzecznymi i drogami dojazdowymi zapewniającymi dostęp do drogi publicznej, obiektami inżynierskimi i ochrony środowiska.
Inwestycja przyczyni się do zmniejszenia dużego natężenia ruchu w mieście poprzez wyprowadzenie ruchu tranzytowego. Budowa obwodnicy poprawi również bezpieczeństwo mieszkańców, odciąży układ komunikacyjny oraz zwiększy przepustowość dróg.
Nowa droga ułatwi tranzyt w ciągu drogi DK9 Rzeszów - Radom i dalej w kierunku południowym tj. do przejścia granicznego w Barwinku.
Inwestycja powstanie w ramach rządowego Programu budowy 100 obwodnic na lata 2020-2030. W naszym województwie w ramach programu zaplanowano budowę jeszcze 7 innych obwodnic: Brzostka i Kołaczyc, Jasła, Miejsca Piastowego, Nowej Dęby, Pilzna, Przemyśla i Sanoka.
Komentarze
Zaloguj się aby móc dodać komentarz