Rzeszów - Czwartek, 24.04.2025
Reklama

53-latek podczas awantury zaatakował nożem dwóch mężczyzn

Dodano:

fot. Pixabay
fot. Pixabay
PODKARPACIE. Najbliższe trzy miesiące spędzi w areszcie mężczyzna, który podczas awantury zaatakował nożem swoich współbiesiadników. Jeden z pokrzywdzonych doznał obrażeń wymagających natychmiastowej interwencji chirurgicznej. 53-letni podejrzany usłyszał zarzut usiłowania zabójstwa. Mężczyźnie grozi kara do 25 lat pozbawienia wolności, a nawet dożywocie.

W czwartek po godz. 13, dyżurny krośnieńskiej komendy został zaalarmowany o awanturze w jednym z domów przy ul. Floriańskiej w Iwoniczu. Trzech spożywających alkohol mężczyzn pokłóciło się ze sobą, w wyniku czego 53-latek zaatakował nożem swoich współbiesiadników. Jeden z poszkodowanych zdołał wydostać się z domu i powiadomić Policję.

Niezwłocznie na miejsce zostali skierowani funkcjonariusze z iwonickiego posterunku. 53-latek na widok policjantów  rzucił się do ucieczki, jednak szybko został obezwładniony i zatrzymany. Wówczas do działań ratunkowych przystąpiły dwa zespoły medyczne, które udzieliły pierwszej pomocy poszkodowanym.
Reklama
Obaj posiadali rany cięte szyi oraz rąk. 61-letni mężczyzna wymagał natychmiastowej interwencji chirurgicznej i został przetransportowany do krośnieńskiego szpitala. Więcej szczęścia miał 25-latek, którego obrażenia okazały się niegroźne.

53-letni napastnik został doprowadzony do policyjnego aresztu. Badanie stanu trzeźwości wykazało ponad 2,5 promila alkoholu w organizmie mężczyzny. Podejrzany został przesłuchany i usłyszał zarzut usiłowania zabójstwa. Grozi mu do 25 lat więzienia, a nawet dożywotnia kara pozbawienia wolności. Decyzją sądu najbliższe 3 miesiące spędzi w areszcie.
 

Reklama

Komentarze

Pozostałe wiadomości z Podkarpacia

Podkarpacie

56- latek odpowie za kradzież telefonu. Ukradł go lekarzowi podczas badań

JAROSŁAW. 56-letni mężczyzna odpowie za kradzież telefonu. Ukradł go z biurka lekarza, który go badał.

Podkarpacie

Studenci coraz rzadziej wybierają uczelnie z Podkarpacia

PODKARPACIE. W województwie podkarpackim, podobnie jak w Polsce, stale zmniejsza się liczba studentów.

Podkarpacie

Samochód wjechał do rowu i uderzył w drzewo. Kierowca zginął na miejscu

PODKARPACIE. Mężczyzna zginął na miejscu, pasażerka została przewieziona do szpitala.

Podkarpacie

Akt oskarżenia dla byłego komendanta Państwowej Straży Pożarnej w Strzyżowie

PODKARPACIE. Podejrzany tłumaczy się, że pieszej nie widział i został oślepiony przez nadjeżdżający z naprzeciwka samochód.

Podkarpacie

CBŚP zapobiegła porwaniu dla okupu. Jednego z podejrzanych zatrzymano na Podkarpaciu

PODKARPACIE. Zatrzymani zostali doprowadzeni do Śląskiego Wydziału Zamiejscowego Departamentu do Spraw Przestępczości Zorganizowanej i Korupcji Prokuratury Krajowej w Katowicach.

Podkarpacie

Zmiana organizacji ruchu przy obwodnicy Sanoka

SANOK. Zmiany w organizacji ruchu potrwają ok. 1 miesiąca.

Podkarpacie

75 rocznica utworzenia Muzeum–Zamku w Łańcucie

ŁAŃCUT. W trakcie uroczystości dyrektor Muzeum-Zamku w Łańcucie otrzymał Złoty Medal "Zasłużony Kulturze Glori Artis".

Podkarpacie

Jarosławska grupa „Speed” nie próżnuje. W samym październiku przyznali 228 mandatów

JAROSŁAW. Jarosławscy policjanci wchodzący w skład grupy „Speed” pełnią służbę na terenie całego powiatu.

Reklama