Rzeszów - Sobota, 29.03.2025
Reklama

42-latek z Mielca popełnił cztery przestępstwa jednego wieczoru

Dodano:

fot. Archiwum KPP Mielec
fot. Archiwum KPP Mielec
MIELEC. Za posiadanie narkotyków, niezatrzymanie się do kontroli drogowej, jazdę po użyciu alkoholu bez uprawnień oraz spowodowanie kolizji odpowie 42-letni mieszkaniec Mielca. Mężczyzna najpierw uciekał przed policjantami kilka kilometrów samochodem, potem próbował jeszcze ucieczki pieszo.

Wczoraj, tuż przed godziną 22 na ulicy Jana Pawła II w Mielcu policjanci podali sygnał do zatrzymania kierującemu pojazdem renault trafic. Kierowca zjechał we wskazane przez policjantów miejsce, po czym przyspieszył i odjechał, gdy funkcjonariusz próbował podejść do kontrolowanego pojazdu.

Policjanci ruszyli w pościg za renaultem. Używając sygnałów świetlnych i dźwiękowych próbowali go zatrzymać. Kierujący uciekał jadąc ulicą Jana Pawła II i Kilińskiego. Mężczyzna doprowadził do kolizji z innym pojazdem, po czym zatrzymał się na ulicy Szalay – Groele. Tam jednak  kierowca wyskoczył z samochodu i kontynuował ucieczkę pieszo. Po kilkudziesięciu metrach został zatrzymany przez jednego z funkcjonariuszy.
Reklama
Mężczyzna został poddany badaniu na zawartość alkoholu. Urządzenie wykazało u niego niespełna pół promila w organizmie. Jak ustalili policjanci, 42-letni mieszkaniec Mielca nie posiadał uprawnień do prowadzenia pojazdów. Został zatrzymany w policyjnym areszcie. Kolejnego dnia policjanci wykonując czynności w związku z tym zdarzeniem, podczas oględzin pojazdu ujawnili wewnątrz woreczek strunowy z zawartością suszu roślinnego. Narkotester potwierdził, że to marihuana.

Po wytrzeźwieniu mężczyzna usłyszał kilka zarzutów, między innymi posiadania narkotyków, niezatrzymania się do kontroli drogowej oraz jazdy w stanie po użyciu alkoholu i bez uprawnień. Przyznał się do popełnionych przestępstw i złożył wyjaśnienia. Grozi mu do 5 lat pozbawienia wolności.

Reklama

Komentarze

Pozostałe wiadomości z Podkarpacia

Podkarpacie

Niebezpieczne zdarzenie na autostradzie A4. 87-latek z Rzeszowa jechał pod prąd

PODKARPACIE. Nieco zamiesznia narobił 87-letni kierowca z Rzeszowa. Mężczyzna jechał peugeotem pod prąd na podkarpackim odcinku A4. Na szczęście nikomu nic się nie stało. Senior stracił prawo jazdy, a o jego dalszym...

Podkarpacie

Dachowanie na A4 w Mirocinie. Kierowca dacii w poważnym stanie trafił do szpitala

PODKARPACIE. 36-letni kierowca dacii z niewyjaśnionych przyczyn zjechał z drogi, uderzył w bariery ochronne, następnie betonowy przepust i dachował. Mężczyzna trafił do szpitala.

Podkarpacie

Tragiczny wypadek w Straszęcinie. Nie żyje 35-letni kierowca hondy

PODKARPACIE. Kierujący hondą, wypadł z drogi i uderzył w ogrodzenie. Jego życia nie udało się uratować. Jadący z nim pasażer trafił do szpitala.

Podkarpacie

Szedł środkiem jezdni, został potrącony przez samochód. 56-latek zginął na miejscu

PODKARPACIE. Jasielscy policjanci wyjaśniają okoliczności tragicznego wypadku. Kierowca fiata potrącił 56-letniego pieszego, który szedł środkiem jezdni. Niestety jego życia nie udało się uratować.

Podkarpacie

Ciężarówka najechała na mężczyznę. 65-latek zginął na miejscu

PODKARPACKIE. Do śmiertelnego potrącenia doszło dziś w nocy (po godz. 2:00) w miejscowości Kurzyna Wielka w powiecie niżańskim. Pod kołami samochodu ciężarowego zginął 65-letni mężczyzna.

Podkarpacie

Nowy konsultant wojewódzki w dziedzinie neonatologii

PODKARPACIE. Dr n. med. Witold Błaż został powołany na pięcioletnią kadencję konsultanta wojewódzkiego w dziedzinie neonatologii.

Podkarpacie

Pożar drewnianej karczmy w Bieszczadach. W akcji blisko 100 strażaków

PODKARPACIE. Służby pracują na miejscu pożaru karczmy myśliwskiej Wilcza Jama w miejscowości Smolnik, w powiecie bieszczadzkim. W akcji gaśniczej bierze udział blisko 100 strażaków.

Podkarpacie

Tragiczny pożar domu w Brzozowie. Są ofiary śmiertelne

BRZOZÓW. Dwie osoby zginęły w pożarze domu jednorodzinnego przy ul. Rzecznej w Brzozowie. Na razie nie wiadomo, co było przyczyną pojawienia się ognia.

Reklama