Rzeszów - Niedziela, 24.11.2024
Reklama

Planujesz ocieplenie domu? Sprawdź, jak oszczędzić czas i pieniądze!

Dodano:

Kompletnym Systemem Ociepleń Termo Organika – to optymalne rozwiązanie! Wchodzącego w jego skład materiały izolacyjne produkowane są z najwyższej jakości surowców, przy zastosowaniu najnowocześniejszej technologii.

Termomodernizacja się po prostu opłaca!

Coraz więcej Polaków zdaje sobie sprawę z faktu, że termomodernizacja domu to już nie tylko moda, a po prostu konieczność. Z czego to wynika? Przede wszystkim z faktu, że dobrze ocieplony dom zużywa mało energii, jednocześnie zapewniając jego mieszkańcom wysoki komfort cieplny. Średnie opłaty za ogrzanie nieocieplonego domu stanowią aż 70% wszystkich kosztów eksploatacji budynku, a więc kilkumiesięczny sezon grzewczy może wiązać się z rachunkami liczonymi nawet w tysiącach złotych. Skąd tak wysokie koszty? Zimą ciepło ucieka na zewnątrz przez ściany, mimo intensywnego ogrzewania. Straty energii cieplnej budynków aż w około 1/3 to efekt przenikania ciepła przez nieocieplone ściany. Zatem jasne jest, że zastosowanie ocieplenia styropianem o odpowiednio dobranej grubości oraz lambdzie to jedna z najbardziej racjonalnych i opłacalnych inwestycji przynoszących oszczędności na ogrzewaniu. 

Postaw na Kompletny System Ociepleń – i ciesz się trwałą elewacją na lata

Szukając korzystnego, nowoczesnego rozwiązania w termomodernizacji warto sięgnąć po styropian w Kompletnym Systemie Ociepleń. Dlaczego? Eksperci rekomendują stosowanie systemu ociepleń, w którym wszystkie składniki pochodzą od jednego producenta, ponieważ tylko taki - kompletny system - daje zarówno gwarancję właściwej pracy całego układu, jak i jego trwałości oraz skutecznego obniżenia kosztów ogrzania domu. Dodatkową zaletą jest to, że decydując się na kompletny system ociepleń można wybrać gotowe, najlepsze rozwiązanie, a więc nie musisz szukać rozwiązań u różnych producentów i dopasowywać ich – dzięki temu oszczędzasz również czas!

Gdzie kupić Kompletny System Ociepleń?

Wszystkie omawiane tutaj produkty kupisz w firmie PSB Sufigs, ul. Krakowska 156 w Rzeszowie. Sprawdź mapę dystrybutorów - kliknj tutaj.

Styropian – jak wybrać ten optymalny rodzaj?

Podstawowym materiałem termoizolacyjnym i zarazem najważniejszym elementem składowym Kompletnego Systemu Ociepleń Termo Organika jest styropian. W ofercie są dostępne płyty styropianowe typu „FASADA” aż w 7 odmianach, które różnią się właściwościami izolacyjnymi i parametrami mechanicznymi, co przedstawia grafika. 

Płyty styropianowe Termo Organika typu „FASADA”

Kluczowa lambda – im niższa, tym lepsze właściwości cieplne styropianu

Najważniejsza jest izolacyjność cieplna. Parametrem, który koniecznie trzeba sprawdzić, wybierając materiały izolacyjne, jest λ (lambda), czyli współczynnik przewodzenia ciepła. W ostatnich latach najczęściej wybieranym materiałem jest styropian grafitowy TERMONIUM PLUS fasada, którego współczynnik przewodzenia ciepła (lambda) wynosi 0,031 W/mK, a więc charakteryzuje się najbardziej korzystnym współczynnikiem przewodzenia ciepła. Warto pamiętać, że im mniejsza wartość współczynnika lambda, tym lepsze właściwości izolacyjne płyt styropianowych a tym samym lepsza ochrona cieplna budynku i to przy mniejszej grubości płyt. Przykładowo warstwa izolacji o grubości 20 cm, wykonana z płyt TERMONIUM PLUS fasada, chroni ściany budynku tak samo jak warstwa zwykłego styropianu z lambdą 0,045 W/mK o grubości 28 cm. W przypadku styropianu ważnym parametrem jest też wytrzymałość na rozciąganie (TR). Minimalny poziom to 80 kPa. Materiał z gorszym parametrem wytrzymałości na rozciąganie TR może się rozerwać przy znacznie mniejszej sile i w konsekwencji odpaść od ściany.

Jaki klej do styropianu wybrać?

Sam styropian nie będzie się „trzymał” powierzchni ściany, dlatego do montażu płyt styropianowych wykorzystuje się odpowiednio skomponowane różne rodzaje klejów, którymi trwale mocuje się izolację. Klej wchodzi oczywiście w skład kompletnego systemu ociepleń, warto jednak wiedzieć na ten temat nieco więcej.
Kleje do mocowania izolacji cieplnej: 
  • Klej TERMONIUM do przyklejania płyt styropianowych i zatapiania siatki
  • Klej Uniwersalny TO-KU do przyklejania płyt styropianowych  i zatapiania siatki
  • Klej TO-KS do przyklejania płyt styropianowych 
  • Klej poliuretanowy TO-KPS do przyklejania płyt styropianowych
Montaż styropianu na kleju do powierzchni ściany zewnętrznej to jedna z bardzo ważnych czynności, ale drugi, równie istotny etap wykonywania prac ociepleniowych przy pomocy kleju to zbrojenie elewacji z wykorzystaniem siatki z włókna szklanego zatopionej w kilkumilimetrowej warstwie kleju uniwersalnego. Kleje do zatapiania siatki w swoim składzie posiadają dodatkowo rozproszone zbrojenie w postaci włókien polipropylenowych wzmacniających cały układ ociepleniowy. Klejem uniwersalnym możemy wykonać dwie czynności: klejenie styropianu do powierzchni ocieplanej ściany oraz zatapianie siatki, czyli wykonanie warstwy zbrojonej siatką z włókna szklanego.
Kleje uniwersalne – do zatapiania siatki i przyklejania styropianu:
  • Klej TERMONIUM do przyklejania płyt styropianowych i zatapiania siatki
  • Klej uniwersalny TO-KU do przyklejania styropianu i do zatapiania siatki zbrojącej
  • Klej uniwersalny biały TO-KUB do przyklejania styropianu i do zatapiania siatki zbrojącej
Reklama
Tynk – jaki rodzaj wybrać? 

Tynk stanowią ostatnią warstwę elewacji, a zatem pełni rolę wizytówki budynku, musi więc być nie tylko estetyczny, ale przede wszystkim wytrzymały, trwały i odporny na porastanie glonami, algami czy mchem. Ma się nie brudzić. Warto pamiętać, że w praktyce nie ma tynków, które są całkowicie odporne na zabrudzenia, podobnie jak innych elementów budynku (najlepszym przykładem są szyby w oknach). Wcześniej czy później ulegają stopniowemu zabrudzeniu. Szczególną uwagę trzeba jednak zwrócić na rodzaje tynków. Do wyboru jest tynk akrylowy, tynk mineralny, tynk silikonowy i wiele hybryd, jak np. tynk silikonowo-akrylowy czy też tynk silikonowo-silikatowy. 
Warto pamiętać, że w przypadku, gdy ocieplenie jest wykonane z płyt styropianowych, to możliwości pod względem wyboru tynku są niemal nieograniczone. 
Najlepszym obecnie rozwiązaniem jest tynk silikonowy TERMONIUM, który posiada formułę DUST Clean, czyli zdolność samooczyszczenia, co sprawia, że brud trudniej się do niego przyczepia, bo jego powierzchnię zmywa deszcz. Takie tynki warto stosować w szczególności w miejscach o dużym natężeniu ruchu, bliskości drzew i wysokich krzewów oraz w sąsiedztwie zbiorników wodnych, gdzie może być większa wilgotność powietrza. Tynk silikonowy dłużej zachowa swoje walory.


Tynk silikonowy TERMONIUM z formułą Dust Clean

Najlepszy wariant TERMONIUM

System TERMONIUM to najlepszy wariant Kompletnego Systemu Ociepleń Termo Organika, oparty na najcieplejszym grafitowym styropianie z linii TERMONIUM, mocowany za pomocą kleju uniwersalnego TERMONIUM, który również służy do wykonywania warstwy zbrojonej.  Cały system wieńczy najbardziej zaawansowany technologicznie tynk silikonowy TERMONIUM  dostępny w szerokiej palecie barw Colors of Termo Organika.
Kompletny System Ociepleń TERMONIUM charakteryzuje się wyjątkową trwałością i odpornością na warunki zewnętrzne. Dodatkowo cechuje się nadzwyczajną stabilnością, która znacząco podnosi jakość ocieplenia i gwarantuje oszczędność energii, nawet w ekstremalnych warunkach.
Najlepszy wariant TERMONIUM

Eksperci są zgodni, że wysoka jakość materiałów do ocieplenia ma kluczowe znaczenie przy wyborze systemu ociepleń. Tutaj nie ma miejsca na kompromis – po prostu Kompletny System Ociepleń TERMONIUM nie ma sobie równych.

Postaw na Kompletny System Ociepleń – to najlepszy sposób izolacji ścian

W przypadku ścian zewnętrznych najlepszym i sprawdzonym sposobem ograniczenia strat jest zastosowanie kompletnego systemu ociepleń, który pochodzi od jednego producenta. Poprawnie wykonane prace przy użyciu najlepszej jakości materiałów do ocieplenia ścian zapewnią skuteczną i trwałą ochronę cieplną ścian budynków przed wychłodzeniem. Kompletny system to również gwarancja kompatybilności poszczególnych jego składników, co przekłada się na bezpieczeństwo użytkowania oraz trwałość i estetykę elewacji. Produkty Termo Organiki jak np. płyty styropianowe i kompletny system ociepleń posiadają Rekomendację Techniczną, dlatego są pewnym wyborem na lata. 
 

Reklama

Komentarze

Pozostałe wiadomości

Artykuł sponsorowany

Nauka kodowania z kursami IT online od GoIT: praktyczne wskazówki

Rozważasz karierę w IT, ale nie wiesz, od czego zacząć? Zobacz, jak kursy programowania...

Artykuł sponsorowany

Wynajem magazynu w Gdańsku – dlaczego warto?

Branża magazynowa rośnie w siłę. Polska ma mocną pozycję, dzięki strategicznemu położeniu, dostępności hal i magazynów oraz konkurencyjnym stawkom. Dużą popularnością cieszą się nie tylko kluczowe regiony. Rośnie zainteresowanie także powierzchniami magazynowymi...

Artykuł sponsorowany

Wybór odpowiedniego okna dachowego

Wybór odpowiednich okien dachowych może być trudnym zadaniem, jeśli nie znasz wielu dostępnych opcji. Ten prosty przewodnik poprowadzi Cię do wyboru odpowiedniego okna dachowego do Twojego projektu remontu domu, niezależnie od tego,...

Artykuł sponsorowany

Księgarnia internetowa - dlaczego to właśnie w niej warto zakupić szkolne podręczniki?

Z każdym kolejnym miesiącem coraz większa grupa osób decyduje się na robienie zakupów przez sieć internetową. Nie ma w tym nic dziwnego, ponieważ jest to wygodne i szybkie rozwiązanie. Tak samo jest...

Artykuł sponsorowany

Mazda udziela sześcioletniej gwarancji na nowy samochód w całej Europie

Mazda zakończyła wprowadzanie na rynek europejski sześcioletniej gwarancji na nowe pojazdy. 

Artykuł sponsorowany

Części zamienne do Twojego samochodu w 2407.pl

Wysokiej jakości filtr powietrza do samochodu

Artykuł sponsorowany

Czy wiesz, jak właściwie segregować odpady z remontu i budowy domu?

Remont domu, mieszkania czy inne prace budowlane wymagają dobrej organizacji zaplecza na generujące się odpady. Jak wiadomo, nie ma możliwości umieszczenia śmieci budowlano-remontowych w pojemnikach na śmieci bytowe. Takie postępowanie byłoby sprzeczne...

Artykuł sponsorowany

Rozprawa frankowa - koszty

​Obecnie coraz częściej posiadacze kredytów we frankach szwajcarskich decydują się  rozpoczęcie procesu sądowego przeciwko nieuczciwym praktykom banku kropka Spowodowane jest to tym że w latach 2005-2008 banki masowo udzielały kredytów frankowych w...

Reklama