Rzeszów - Sobota, 23.11.2024
Reklama

Kalkulator zarobków — kiedy warto z niego skorzystać?

Dodano:

Przydatnym narzędziem dla każdego jest kalkulator zarobków, dzięki któremu w prosty sposób można wyliczyć wszystkie koszty zatrudnienia,  sprawdzić ile wyniesie podatek oraz składki ZUS przy danym wynagrodzeniu. Aby ułatwić sobie życie, wystarczy wiedzieć kilka rzeczy.

Czym jest kalkulator zarobków?

Kalkulator zarobków jest w obecnych czasach niezbędnym narzędziem dla wszystkich, którzy chcą szybko policzyć wszelkie koszty związane z zatrudnieniem. Kalkulator wynagrodzeń uwzględnia także podwyższone koszty każdego możliwego przychodu, ulgi podatkowe, składki na Fundusz Pracy, które wynoszą 2,45% podstawy wymiaru składki.  Drugą obowiązkową składką jest datek na Fundusz Gwarantowanych Świadczeń Pracowniczych (FGŚP), która chroni pracowników przed utratą wypłaty, gdyby firma stała się niewypłacalna i wynosi 0,1% podstawy. W ten sposób pracodawca może samodzielnie oszacować wielkość obciążania z tytułu podatku dochodowego za każdego pracownika i policzyć, ile wyniosą poszczególne składki. Kolejną możliwością, kiedy można zastosować kalkulator zarobków, jest określenie wynagrodzenia netto i całkowitego kosztu związanego z zatrudnieniem podwładnych.
Reklama
Jakie zadania spełnia kalkulator wynagrodzeń?

Gdy już zostaną wprowadzone wszystkie potrzebne dane, kalkulator przedstawi wyniki w tabeli, gdzie zostaną wyszczególnione aspekty, takie jak:
  • wypłata netto,
  • stawka brutto,
  • koszty zatrudnienia z punktu widzenia pracownika i pracodawcy.
 
Natomiast składki zostaną przedstawione szczegółowo z uwzględnieniem wszystkich możliwych pozycji. Całość można dowolnie edytować oraz zmieniać, co ułatwia proces. Dodatkową zaletą kalkulatora jest to, że można go stosować do obliczania zarobków, zarówno z tytułu umowy o pracę, ale też umowy zlecenia, o dzieło, jak i B2B (własnej działalności gospodarczej tzw. samozatrudnienia). Wszystkie koszty można obecnie policzyć już nawet w aplikacji mobilnej, która ułatwia zadanie jeszcze bardziej. Narzędzie przydaje się również, gdy zastanawiamy się nad zmianą pracy i chcemy sprawdzić, czy będzie to dla nas korzystne.
Reklama

Komentarze

Pozostałe wiadomości

Artykuł sponsorowany

Czym jest rynek pracy?

Rynek pracy to dosyć szerokie zagadnienie. Składa się z wielu elementów i gałęzi, ale to oczywiście ludzie są w nim najważniejsi.

Artykuł sponsorowany

Zarobki netto a brutto

Istotną kwestią, która często budzi wiele wątpliwości, są różnice w zarobkach brutto i netto.

Artykuł sponsorowany

Gdzie pracować, żeby dużo zarabiać?

Niemal każdy przynajmniej raz w życiu zastanawiał się, jakie są najlepiej opłacane zawody i jakie kwalifikacje trzeba posiadać, aby je wykonywać.

Artykuł sponsorowany

Najlepsze pomysły na upominki firmowe

Prezenty w biznesie to sposób na podtrzymywane i zacieśnianie relacji ze wspólnikami i klientami, motywowanie pracowników, ale także promowanie swoich usług lub produktów.

Artykuł sponsorowany

18. urodziny E. Leclerc w Rzeszowie

Rzeszowski sklep E.Lecrerc świętuje w tym roku 18 urodziny. Z okazji tego jubileuszu dla swoich klientów przygotował dwuetapowy konkurs.

Artykuł sponsorowany

Języki w CV – co, gdzie i dlaczego?

Niezwykle ważnym elementem każdego życiorysu jest informacja na temat znajomości języków obcych.

Artykuł sponsorowany

Na co zwrócić uwagę podczas rekrutacji do pracy?

W procesie rekrutacyjnym zarówno kandydaci, jak i pracodawcy powinni zwrócić uwagę na kilka szczegółów, które ułatwią im procedurę.

Artykuł sponsorowany

Jak rozmawiać o wypłacie?

Na niemal każdej rozmowie o pracę, można usłyszeć pytanie „Ile chciałby pan/pani zarabiać?”.

Reklama