Rzeszów - Sobota, 23.11.2024
Reklama

Jak zacząć programować. 5 wskazówek dla początkujących

Dodano:

W dzisiejszych czasach, praktycznie każdy człowiek korzysta z technologii informatycznej. Nie każdy zdaje sobie sprawę z faktu, że ta stosunkowo nowa dziedzina nauki, jest obecna wszędzie – grając w gry komputerowe, przeglądając strony internetowe, czy też korzystając z aplikacji na telefonie komórkowym lub tablecie, wykorzystujemy dorobek programistów. Stąd oczywistym jest, że osoby wykonujących ten niełatwy zawód są szczególnie poszukiwane na rynku pracy! Dlatego warto zawczasu zainteresować się, jak zacząć programować – ta umiejętność obecnie stanowi niejako gwarancję na znalezienie dobrej i co najważniejsze dobrze płatnej pracy. W niniejszym artykule przedstawimy 5 cennych wskazów, jak rozpocząć przygodę z programowaniem.

1.Udzielenie odpowiedzi na pytanie, czy programowanie jest dla Ciebie?

Żeby udzielić odpowiedzi na zadane pytanie, trzeba uzyskać wiedzę, na czym ta praca polega. Przede wszystkim programista większość dnia spędza przed ekranem monitora. Praca wykonywana jest na komputerze i w naprawdę gigantycznym skrócie polega na pisaniu kodu źródłowego. W szczególności w tym zawodzie odnajdą się osoby dobre w przedmiotach ścisłych, którym niestraszne są obliczenia i wzory. W tym miejscu warto wspomnieć o serwisie BUKI, na którym każdy, kto chce się uczyć programować, może znaleźć odpowiedniego korepetytora dla siebie, udzielającego lekcji nawet online. Cały proces wyszukiwania nauczycieli jest łatwy i szybki, dlatego też zachęcamy gorąco do odwiedzenia serwisu – wystarczy w Google wpisać „korepetycje online na BUKI”.

2.Wybór konkretnej dziedziny programowania

Podobnie jak w przypadku innych zawodów, programowanie nie jest dyscypliną jednostkową. W ramach tej dziedziny można wyróżnić wiele poszczególnych działów. Co oczywiste, nie ma programisty, który generalnie znałby się na wszystkim. Dlatego w pierwszej kolejności należy uzyskać odpowiednie informacje, czym zajmują się poszczególne działy. Przykładowo, osoba zajmująca się tzw. front endem przygotowuje oprawę wizualną, natomiast back end ma na celu sprawienie, żeby cała konstrukcja działała. W tym miejscu warto wspomnieć o serwisie BUKI, na którym każdy, kto chce się uczyć programować, może znaleźć odpowiedniego korepetytora dla siebie, udzielającego lekcji nawet online. Cały proces wyszukiwania nauczycieli jest łatwy i szybki, dlatego też zachęcamy gorąco do odwiedzenia BUKI!
Reklama
3.Wybór języka programowania

Drugim krokiem, który należy poczynić w celu rozpoczęcia przygody z programowaniem, jest wybór odpowiedniego dla siebie języka. Do najbardziej popularnych należą Java, Python, C++ i wiele innych. Różnią się trudnością, dlatego też na początek zdecydowanie wybrać prostszy. Po jego opanowaniu można przejść na wyższy poziom.

4.Znalezienie odpowiedniego miejsca do nauki i nabycie materiałów dydaktycznych

Jest to bardzo ważny krok w stronę rozpoczęcia programowania. Ciężko bowiem wyobrazić sobie naukę tego przedmiotu, bez uzyskania dostępu do jakiegokolwiek źródła wiedzy. A tych obecnie naprawdę sporo. Przykładowo, wiedzę można nabywać praktycznie bezpłatnie z YouTube, na którym jest masa filmów o tej tematyce. Po drugie, można zapisać się na intensywny kurs programowania, na którym szybko można nabyć umiejętności podstawowe. Warto również zaopatrzyć się w literaturę – w księgarniach jest wiele ciekawych pozycji, które pozwolą nabyć niezbędną wiedzę teoretyczną.

5.Rozpoczęcie pracy w firmie informatycznej

W naszej ocenie, jest to prawdopodobnie najważniejsza ze wskazówek, ponieważ oczywistym jest, że to praktyka, a nie teoria, czyni mistrza! Można przecież przeczytać milion książek i w dalszym ciągu nie potrafić napisać prostego programu. Znalezienie pracy w odpowiednim podmiocie pozwoli na wykorzystanie nabytej uprzednio podstawowej wiedzy i jednocześnie rozwinie nasze umiejętności. W ten sposób już na etapie nauki programowania, posiadając relatywnie niewiele doświadczenia w tym zakresie, można na tym zarabiać!
Nauka programowania wcale nie jest łatwa. Wobec tego nie należy się zrażać przy pierwszym niepowodzeniu i próbować dalej osiągnąć wymarzony cel. Jeżeli już uda się znaleźć pracę w firmie programistycznej, sukces w tym zawodzie jest niemal gwarantowany! Dlatego warto się starać i już dzisiaj rozpocząć naukę programowania!
 
Reklama

Komentarze

Pozostałe wiadomości

Artykuł sponsorowany

Czym jest rynek pracy?

Rynek pracy to dosyć szerokie zagadnienie. Składa się z wielu elementów i gałęzi, ale to oczywiście ludzie są w nim najważniejsi.

Artykuł sponsorowany

Zarobki netto a brutto

Istotną kwestią, która często budzi wiele wątpliwości, są różnice w zarobkach brutto i netto.

Artykuł sponsorowany

Gdzie pracować, żeby dużo zarabiać?

Niemal każdy przynajmniej raz w życiu zastanawiał się, jakie są najlepiej opłacane zawody i jakie kwalifikacje trzeba posiadać, aby je wykonywać.

Artykuł sponsorowany

Najlepsze pomysły na upominki firmowe

Prezenty w biznesie to sposób na podtrzymywane i zacieśnianie relacji ze wspólnikami i klientami, motywowanie pracowników, ale także promowanie swoich usług lub produktów.

Artykuł sponsorowany

18. urodziny E. Leclerc w Rzeszowie

Rzeszowski sklep E.Lecrerc świętuje w tym roku 18 urodziny. Z okazji tego jubileuszu dla swoich klientów przygotował dwuetapowy konkurs.

Artykuł sponsorowany

Języki w CV – co, gdzie i dlaczego?

Niezwykle ważnym elementem każdego życiorysu jest informacja na temat znajomości języków obcych.

Artykuł sponsorowany

Na co zwrócić uwagę podczas rekrutacji do pracy?

W procesie rekrutacyjnym zarówno kandydaci, jak i pracodawcy powinni zwrócić uwagę na kilka szczegółów, które ułatwią im procedurę.

Artykuł sponsorowany

Jak rozmawiać o wypłacie?

Na niemal każdej rozmowie o pracę, można usłyszeć pytanie „Ile chciałby pan/pani zarabiać?”.

Reklama