Rzeszów - Sobota, 23.11.2024
Reklama

Jak wygląda zabieg depilacji laserowej?

Dodano:

fot. Materiały prasowe
fot. Materiały prasowe
Depilacja laserowa staje się coraz popularniejszą metodą usuwania nadmiernego owłosienia. Nic dziwnego, albowiem wiele osób ceni ją za bezinwazyjność i skuteczność. Jak w praktyce wygląda zabieg polegający na usuwaniu włosów za pomocą lasera?
 
Konsultacja ze specjalistą
 
Pierwszym etapem depilacji laserowej jest konsultacja ze specjalistą, który ma wiedzę z zakresu dermatologii kosmetycznej. Odbywa się ona jeszcze przed przystąpieniem do wykonania zabiegu. Celem konsultacji jest dopasowanie formy depilacji do potrzeb danej osoby w taki sposób, aby depilacja była jak najbardziej skuteczna. Co więcej, w jej trakcie specjalista sprawdzi, czy występują przeciwwskazania do wykonania zabiegu. Tego rodzaju konsultację można odbyć w salonie LaserVille.
 
Przygotowanie skóry
 
Zanim na skórę zostanie skierowana wiązka lasera, musi ona zostać odpowiednio przygotowana. To, w jaki sposób będzie to osiągnięte, uzależnione jest od miejsca, które ma zostać poddane depilacji. Konieczne jest bowiem uprzednie ogolenie, a także dezynfekcja i ewentualne usunięcie zaaplikowanych wcześniej kosmetyków.
 
Wykonanie zabiegu
 
Dopiero po odpowiednim przygotowaniu skóry można przystąpić do właściwej części zabiegu. Z technicznego punktu widzenia nie ma w nim nic skomplikowanego. Mianowicie polega on na skierowaniu wiązki lasera na miejsce, które ma zostać poddane depilacji.
 
Światło lasera jest absorbowane przez melaninę, czyli barwnik znajdujący się we włosach. Powstające w ten sposób ciepło uszkadza mieszki włosowe, które odpowiadają za wzrost włosów. W ten sposób ich dalszy wzrost zostaje silnie wyhamowany.
 
Reklama
Trwa to od kilku do kilkunastu minut, w zależności od miejsca. Co jednak ważne, jeżeli jest to pierwsza tego typu depilacja na danej powierzchni, może zachodzić konieczność powtórzenia zabiegu.
 
Po zabiegu
 
Niektóre osoby po dokonaniu zabiegu depilacji laserowej mogą odczuwać lekki dyskomfort. Może również pojawić się zaczerwienienie bądź obrzęk, jednakże są to naprawdę bardzo rzadkie przypadki. Zdecydowana większość osób nie odczuwa żadnych negatywnych skutków depilacji laserowej. Już kilka dni po zabiegu skóra zaczyna się regenerować.
 
Trzeba także pamiętać, że depilację laserową należy kilka razy powtórzyć w celu uzyskania najbardziej satysfakcjonującego efektu. Zazwyczaj konieczna jest seria składająca się od 4 do 8 zabiegów. Są one wykonywane w odstępach od 4 do 8 tygodni. Co warto podkreślić, efekt może utrzymać się nawet przez kilka lat.
 
Czy każdy może poddać się depilacji laserowej?
 
Zasadniczo każdy może zdecydować się na depilację laserową, zarówno kobiety, jak i mężczyźni. Nie ma znaczenia również wiek danej osoby, o ile jest ona pełnoletnia. Ważne jest jednak, aby nie występowały przeciwwskazania w postaci łuszczycy, bielactwa, cukrzycy, epilepsji, czy też zaburzeń krzepliwości krwi.
 
W praktyce depilacja laserowa wykonywana jest najczęściej na takich częściach ciała jak nogi, plecy, klatka piersiowa oraz okolice bikini. Można jednak skorzystać z zabiegu także w przypadku innych części.
 
 
Źródło: Art. sponsorowany
Reklama

Komentarze

Pozostałe wiadomości

Artykuł sponsorowany

Jak zadbać o formę na lato? Skorzystać z diety pudełkowej!

Sezon wakacyjny coraz bliżej, więc warto zacząć budować formę na lato. Dla wielu osób jest to niezwykle ważne, ale z różnych względów nie udaje im się tego osiągnąć. Prostym i skutecznym rozwiązaniem...

Artykuł sponsorowany

EKUZ – co to jest i jak wyrobić kartę EKUZ?

Jak należycie zadbać o bezpieczeństwo podczas wakacji? Ten problem nurtuje każdego, kto wybiera się na wczasy za granicę.

Artykuł sponsorowany

Kalkulator OC bez podawania danych osobowych

Przed końcem aktualnego i obowiązującego ubezpieczenia OC warto rozpocząć poszukiwania kolejnej polisy. Dzięki temu można znaleźć takie rozwiązanie, które będzie najkorzystniejsze finansowo.

Artykuł sponsorowany

Przed czym uchroni nas polisa mieszkaniowa?

Polisa mieszkaniowa to ubezpieczenie dobrowolne, wybierane w sytuacji, gdy właściciel nieruchomości jest zainteresowany tym, by zapewnić sobie alternatywę w razie nieszczęśliwego zdarzenia.

Artykuł sponsorowany

Jak zbudowane są internetowe serwisy informacyjne?

Internetowe serwisy informacyjne to wirtualne zamienniki klasycznej prasy. Ich zadaniem jest przekazanie cennych dla czytelnika treści, które są interesujące i rzetelne.

Artykuł sponsorowany

Kto kocha, lubi i kupuje, prezenty od Millenium Hall także otrzymuje!

W dniach od 14 do 16 lutego odwiedź Punkt INFO i odbierz jeden z setek prezentów z okazji Święta Zakochanych! By radość była jeszcze większa -  sam wybierasz co otrzymasz!

Reklama