Rzeszów - Sobota, 23.11.2024
Reklama

Instalacja fotowoltaiczna w Rzeszowie – ogromny zwrot z inwestycji

Dodano:

Fotowoltaika to obecnie jedna z najlepiej rozwijających się technologii z nurtu OZE, czyli Odnawialnych Źródeł Energii. Pozyskiwanie prądu z naturalnych źródeł jest bardzo ekologiczne i oszczędne, zaś same źródła stanowią te zasoby, które są całkowicie - jak w przypadku promieni słonecznych - lub przynajmniej częściowo niewyczerpywalne. Do OZE należą przede wszystkim: wiatr, woda, biomasa oraz słońce. To właśnie na słońcu polega fotowoltaika, z której coraz częściej korzysta się w wielu polskich gospodarstwach oraz firmach. Jednak fotowoltaika w Rzeszowie to nie tylko ukłon w stronę ekologii, ale również niezwykle opłacalna inwestycja.
 

Fotowoltaika – jak to działa?


Czym dokładnie jest fotowoltaika? Tą nazwą określa się system urządzeń, które pozwalają na pobieranie energii z promieni słońca oraz przetworzenie jej na prąd elektryczny. Promieniowanie słoneczne jest przetwarzane za pomocą paneli fotowoltaicznych, które montuje się na dachu budynku, bądź też na płaskiej powierzchni. Pozyskana w ten sposób energia jest konwertowana na prąd stały, który następnie przez falownik zostaje przekształcony w prąd zmienny. Dzięki temu możemy nie tylko zasilić energią cały dom, ale również przechować jej nadwyżki na później. Ilość nagromadzonej tym sposobem energii jest zależna od wielu czynników, takich jak m.in. pora dnia i roku, szerokość geograficzna czy stan atmosfery.


Panele fotowoltaiczne – Rzeszów i okolice


Warto dodać, że równie istotna jest lokalizacja. Na zacienionym terenie będzie trochę trudniej pozyskać energię ze słońca. Mimo to mieszkańcy np. Podkarpacia nie mają powodów do obaw. Fotowoltaika na terenie Rzeszowa i okolic jest opłacalna ze względu na stosunkowo intensywne nasłonecznienie, zatem inwestycja w panele fotowoltaiczne to koszty, które szybko zwrócą się osobom chcącym pozyskiwać prąd za darmo i ekologicznie. Fotowoltaika na Podkarpaciu to nie tylko łatwy i opłacalny sposób na zmniejszenie opłat za prąd i wsparcie środowiska, ale również inwestycja na długie lata – okres żywotności paneli fotowoltaicznych szacuje się zwykle na co najmniej 25 lat. Tyle bowiem wynosi przeważnie gwarancja, jaką dają producenci modułów fotowoltaicznych.

Instalacje fotowoltaiczne generują spore oszczędności w rachunkach za energię elektryczną. Sama zaś inwestycja w fotowoltaikę może okazać się bardzo opłacalna, ponieważ jej koszt zwraca się po ok. 10 latach. Istnieją także liczne programy wspomagające dofinansowanie do paneli fotowoltaicznych, z których śmiało mogą skorzystać zarówno mieszkańcy większych miast, takich jak np. Rzeszów, jak i osoby zamieszkujące mniejsze miejscowości. Dofinansowanie na fotowoltaikę można uzyskać m.in. przez udział w programie Mój Prąd (oferuje on m.in. wsparcie przy zakupie i montażu paneli fotowoltaicznych) oraz skorzystanie z pożyczek, niskooprocentowanych kredytów czy dotacji unijnych. Istnieje również wiele lokalnych programów wsparcia.

Zobacz jak otrzymać dofinansowanie https://sm-project.pl/dofinansowanie-fotowoltaiki-moj-prad/


Reklama

Komentarze

Pozostałe wiadomości

Artykuł sponsorowany

Czym jest rynek pracy?

Rynek pracy to dosyć szerokie zagadnienie. Składa się z wielu elementów i gałęzi, ale to oczywiście ludzie są w nim najważniejsi.

Artykuł sponsorowany

Zarobki netto a brutto

Istotną kwestią, która często budzi wiele wątpliwości, są różnice w zarobkach brutto i netto.

Artykuł sponsorowany

Gdzie pracować, żeby dużo zarabiać?

Niemal każdy przynajmniej raz w życiu zastanawiał się, jakie są najlepiej opłacane zawody i jakie kwalifikacje trzeba posiadać, aby je wykonywać.

Artykuł sponsorowany

Najlepsze pomysły na upominki firmowe

Prezenty w biznesie to sposób na podtrzymywane i zacieśnianie relacji ze wspólnikami i klientami, motywowanie pracowników, ale także promowanie swoich usług lub produktów.

Artykuł sponsorowany

18. urodziny E. Leclerc w Rzeszowie

Rzeszowski sklep E.Lecrerc świętuje w tym roku 18 urodziny. Z okazji tego jubileuszu dla swoich klientów przygotował dwuetapowy konkurs.

Artykuł sponsorowany

Języki w CV – co, gdzie i dlaczego?

Niezwykle ważnym elementem każdego życiorysu jest informacja na temat znajomości języków obcych.

Artykuł sponsorowany

Na co zwrócić uwagę podczas rekrutacji do pracy?

W procesie rekrutacyjnym zarówno kandydaci, jak i pracodawcy powinni zwrócić uwagę na kilka szczegółów, które ułatwią im procedurę.

Artykuł sponsorowany

Jak rozmawiać o wypłacie?

Na niemal każdej rozmowie o pracę, można usłyszeć pytanie „Ile chciałby pan/pani zarabiać?”.

Reklama