Rzeszów - Czwartek, 17.04.2025
Reklama

Gdzie kupować akcje GPW razem z aktywami z innych rynków z całego świata?

Dodano:

W celu rozpoczęcia przygody z inwestowaniem na giełdzie potrzebny jest rachunek maklerski. Szukając brokera, warto zwrócić uwagę, aby oferta obejmowała wszystkie interesujące nas akcje – nie tylko z warszawskiej GPW, lecz także ze światowych rynków.
 

Domy maklerskie – platformy internetowe


Aktualnie zdecydowana większość transakcji na giełdzie odbywa się w sposób całkowicie elektroniczny. Pierwszym rynkiem działającym w ten sposób był amerykański NASDAQ – rynek ten powstał w latach 70. XX wieku, a od tego czasu kolejne giełdy stopniowo zaczynały korzystać z rozwoju technologii. W efekcie nawet inwestorzy bez żadnego doświadczenia w branży finansowej mogą bez problemu rozpocząć obrót instrumentami finansowymi nawet bez wychodzenia z domu. Konto maklerskie można w kilka chwil otworzyć przez internet, a następnie połączyć je z kontem bankowym, by móc wpłacać i wypłacać środki za pomocą płatności online.

Przez fakt, że praktycznie każdy element tego procesu odbywa się w sieci, warto dobrze zapoznać się z dostępnymi platformami transakcyjnymi online. Spora część instytucji oferuje przed rozpoczęciem współpracy możliwość skorzystania z wersji demonstracyjnej, która pozwala klientom zapoznać się z dostępnymi funkcjami i sposobem działania całości. Przejrzysty interfejs, łatwy dostęp do wszystkich niezbędnych opcji czy prostota dokonywania transakcji to bardzo ważne kwestie, które znacznie pomogą w sprzedaży i kupnie aktywów na giełdzie. Za pomocą internetowego konta maklerskiego możemy z własnego komputera mieć kupować i sprzedawać akcje GPW oraz z innych rynków na arenie międzynarodowej. Coraz więcej instytucji zapewnia dostęp do giełd z innych krajów, jednak jedną z najbardziej rozbudowanych ofert pod tym względem może pochwalić się duński bank Saxo, z którego mogą korzystać także polski inwestorzy.


Jak kupować akcje z warszawskiej giełdy oraz międzynarodowe?


Niezależnie od tego, czy chcemy inwestować w akcje na Giełdzie Papierów Wartościowych w Warszawie, czy na przykład rynku nowojorskim lub hongkońskim, niezbędne jest konto inwestycyjne w domu maklerskim licencjonowanym przez Komisję Nadzoru Finansowego. Dzięki niemu broker może kierować zleceniami zarówno kupna, jak i sprzedaży akcji, tak aby trafiły na giełdy zagraniczne. W efekcie można inwestować nie tylko w spółki krajowe, lecz także udziały w firmach spoza granic naszego państwa. Niesłabnącym zainteresowaniem cieszą się instrumenty finansowe z amerykańskiego rynku, które obejmują m.in. akcje tak potężnych firm jak Apple, Google lub Microsoft.

Drugą opcją, która umożliwia inwestowanie w zagraniczne spółki, jest także założenie konta maklerskiego u brokera z innego kraju. Takie rozwiązanie daje nam bezpośredni dostęp do międzynarodowych platform transakcyjnych i często pozwala obniżyć koszty związane z operacjami, jednak nie jest to wybór odpowiedni dla każdego. Przede wszystkim przeszkodą może być bariera językowa, przez którą ciężej jest porozumieć się z brokerem w razie potencjalnych problemów. Należy również wziąć pod uwagę koszty przewalutowania i porównać je z opłatami przy korzystaniu z brokera dostępnego w Polsce.

Reklama
Gdzie szukać właściwego brokera?


Wybór odpowiedniego pośrednika jest kluczową sprawą, ponieważ ułatwia nam prowadzenie transakcji i minimalizuje ryzyko utraty kapitału. Należy zwrócić uwagę przede wszystkim na prowizje oraz inne koszty związane z prowadzeniem operacji na koncie lub samym korzystaniem z platformy. Warto zdecydować się na sprawdzone banki inwestycyjne, które oferują dostęp do profesjonalnych narzędzi i bardzo szeroki wybór rynków. Przypominamy jednak, że inwestowanie na giełdzie zawsze obarczone jest pewnym ryzykiem, a nawet najlepszy broker nie gwarantuje ochrony przed utratą środków.


Reklama

Komentarze

Pozostałe wiadomości

Artykuł sponsorowany

Spotkania brokerskie - szansa na zdobycie nowych rynków

Ubiegły rok dla wielu przedsiębiorców przebiegł pod znakiem niepewności spowodowanej pandemią COVID-19.

Artykuł sponsorowany

Pit 37 – dla kogo?

Początek roku wielu osobom kojarzy się ze spływającymi od pracodawców drukami pit – 11 oraz oczywiście wizją rozliczeń.

Artykuł sponsorowany

Kolumny do kina domowego będą niezastąpione w tych 4 przypadkach. Sprawdzą się też u Ciebie?

Odpowiednio dobrane głośniki zestawione z wysokiej klasy telewizorem po prostu robią różnicę. To niezawodny sposób na stworzenie prywatnego, nowoczesnego i gwarantującego niezapomniane emocje centrum rozrywki... we własnym domu. Jak się okazuje, nie...

Artykuł sponsorowany

Volvo XC60 za 850 zł netto miesięcznie

Firma Volvo Car Poland uruchomiła ofertę specjalną obejmującą Volvo XC60 B4 w wersji Momentum za 850 zł netto miesięcznie. 

Artykuł sponsorowany

Nissan ponownie numerem 1 na rynku samochodów elektrycznych w Polsce

Nissan zakończył 2020 rok jako marka numer jeden w Polsce na rynku pojazdów elektrycznych. W raportowanym okresie sprzedaż bezemisyjnych modeli Nissana wzrosła aż o 120 proc. w porównaniu do 2019 r.

Artykuł sponsorowany

Nowe prawo zamówień publicznych wchodzi w życie

Z dniem 1 stycznia 2021 weszły w życie przepisy ustawy z dnia 11 września 2019 r. Prawo zamówień publicznych. Zmiany, które wprowadziła, są odpowiedzią na .zidentyfikowane kluczowe problemy sektora MŚP w zakresie...

Artykuł sponsorowany

Nowy Nissan Qashqai - gama zelektryfikowanych jednostek napędowych przenosi najpopularniejszego w Europie crossovera w przyszłość

Nowy Nissan Qashqai będzie dostępny z unikatową gamą jednostek napędowych, które gwarantują dynamikę, wysoką kulturę pracy oraz niskie zużycie paliwa.

Artykuł sponsorowany

Co czeka polskich przedsiębiorców w 2021 roku

Co czeka polskich przedsiębiorców działających na europejskich rynkach po roku recesji wywołanej pandemią COVID-19? 

Reklama