Rzeszów - Piątek, 27.09.2024
Reklama

Dlaczego baza hybrydowa nie schnie? Przyczyn może być kilka!

Dodano:

Jeśli wykonujecie manicure hybrydowy samodzielnie w domu, doskonale wiecie, że nie zawsze łatwo jest zmierzyć się z przeciwnościami, jakie pojawiają się w trakcie malowania. Niestety nie zawsze hybryda spełnia nasze oczekiwania i zamiast cieszyć się pięknymi paznokciami jak z salonu kosmetycznego, frustrujemy się kiepskim efektem. Przyjrzymy się dzisiaj częstemu problemowi, czyli odchodzeniu lakieru od płytki. Być może niewiele z was zdaje sobie sprawę, jak ważną funkcję spełnia baza hybrydowa. Wystarczy chwila nieuwagi lub zbyt duży pośpiech i katastrofa gotowa!
 
Niejednokrotnie powtarzaliśmy już, jak istotne jest przestrzeganie zasad. Nakładanie hybrydy nie jest procesem bardzo skomplikowanym. Trzeba jednak wiedzieć, jak postępować, by nie tylko nie zniszczyć paznokci, ale też zapewnić wytrzymałość produktów. Lakiery i akcesoria dobrej jakości również nie są bez znaczenia. Warto zainwestować raz, by potem nie czuć rozczarowania.

Baza hybrydowa - podstawa udanego manicure’u
 
 
Czy można zrobić hybrydę bez bazy? Odpowiadamy
 
Niestety, tutaj odpowiedź będzie jednoznaczna. Baza hybrydowa to niezbędny element manicure’u i nie wolno jej pominąć, jeśli chcecie, aby lakier został z wami przez dedykowane kilka tygodni. Rolą tego produktu jest przede wszystkim ochrona płytki przez szkodliwym działaniem lakieru hybrydowego, jest on także łącznikiem pozostałych warstw z paznokciem. Aby zwiększyć jej szanse na dobre spojenie z płytką, koniecznie jest odpowiednie przygotowanie dłoni do malowania. Zanim położycie hybrydę, paznokcie muszą być zmatowione pilnikiem oraz odtłuszczone specjalnym cleanerem. Istotne jest również opracowanie skórek okalających płytkę. Ich zalewanie to dość częsty błąd na początku przygody z manicure’em, dlatego tak ważne jest, by delikatnie wyciąć je specjalnymi nożyczkami.
 
Po nałożeniu bazy na przygotowany paznokieć należy utwardzić ją światłem LED w lampie. Jeśli zastanawiacie się, dlaczego baza hybrydowa nie schnie, spieszymy z wyjaśnieniem:
 
Reklama
- lakiery hybrydowe nigdy nie będą całkowicie suche. Poza topem „no wipe” wszystkie produkty posiadają warstwę dyspersyjną, która pojawia się po wyjęciu dłoni z lampy. Jest to swoisty klej, który spaja ze sobą kolejne warstwy hybrydy. Dyspersja po nałożeniu bazy hybrydowej i lakieru jest całkiem istotnym elementem, którego obecność nie powinna nikogo martwić - mówi pracownica sklepu Cosmetics Zone.
 
Jeśli baza hybrydowa nie schnie, warto przyjrzeć się także lampie
 
 
Co innego, gdy baza na paznokcie hybrydowe nie utwardza się dobrze. Przyczyną może być zbyt słaba lampa. Nawet w domowych warunkach lepiej jest zainwestować w urządzenie o mocy co najmniej 48 W, aby mieć pewność, że lakier zostanie na swoim miejscu. Innym powodem, dla którego baza nie wysycha, jest nakładanie zbyt grubej warstwy produktu. Zwykle wystarczy cienko pomalować paznokieć, aby lakier spełniał swoje zadanie.
 
Baza hybrydowa na łamliwe paznokcie – jaki produkt wybrać?
 
Jeśli wasze paznokcie wykończone są nieustannym malowaniem lub nieprawidłowym zdejmowaniem hybrydy, warto zaopatrzyć się w bazę utwardzającą paznokcie hybrydowe. To produkt wzbogacony o witaminy i aminokwasy, który zapewni waszej płytce koktajl niezbędnych składników odżywczych. W przypadku, gdy paznokcie są w wyjątkowo słabej kondycji i żadna hybryda się ich nie trzyma, rozwiązaniem może być baza hybrydowa kauczukowa lub budująca. To produkty do zadań specjalnych, które nie tylko wzmocnią waszą naturalną płytkę, ale i zapewnią maksymalną trwałość hybrydy.
 
Przyczyn, z których manicure hybrydowy nie udaje się, może być kilkadziesiąt. Najważniejsze jest to, by zadbać o paznokcie przed malowaniem. Dobra baza proteinowa lub utwardzająca może okazać się wybawieniem dla zmęczonej płytki. Jeśli paznokcie będą w dobrej kondycji, wasza hybryda również będzie wyglądać pięknie i zostanie z wami na długie tygodnie.
Reklama

Komentarze

Pozostałe wiadomości

Artykuł sponsorowany

Mandat za brak opon zimowych - czy w Polsce jest obowiązek zmiany opon na zimowe?

Prawie 90% polskich kierowców deklaruje, że sezonowo zmienia opony. To dobry znak. Można stwierdzić, że wielu Polaków ma świadomość, jak ważną rolę odgrywa odpowiednie ogumienie w samochodzie.

Artykuł sponsorowany

Czym są książki Young Adult?

Young adult to gatunek literacki skierowany głównie do młodzieży i młodych dorosłych. Książki skupiają się przede wszystkim na przeżyciach typowych dla nastolatków, ale nie tylko.

Artykuł sponsorowany

Mikołajki i finał konkursu plastycznego Ekologiczna Rodzinka 3 grudnia w Auchan Krasne

Centrum Handlowe AUCHAN KRASNE zaprasza wszystkie dzieci do udziału w imprezie Mikołajkowej, która odbędzie się 3 grudnia br. 

Artykuł sponsorowany

Akwarium dla bojownika – na co zwrócić uwagę?

Kupując akwarium oraz planując jego wyposażenie, warto wiedzieć, jaki gatunek ryb chcesz w nim hodować. Na początek o wiele łatwiej jest opiekować się akwarium, w którym będzie żył jedynie jeden gatunek, najlepiej...

Artykuł sponsorowany

Jak oszczędzać pieniądze i nie zwariować?

Metody oszczędzania są różne, nie ma jednego skutecznego sposobu na to, aby więcej pieniędzy zostało w naszym portfelu. Trzeba wziąć pod uwagę swoje wymagania, potrzeby, ale także przyzwyczajenia. Jak oszczędzać...

Artykuł sponsorowany

ABC kierowcy, czyli jak naładować akumulator?

Zdarza się, zwłaszcza w okresie zimowym, że akumulator przestanie działać i nasze auto zostanie unieruchomione. O akumulator należy dbać jak o każdą inną część eksploatacyjną w samochodzie. Warto go doładować, a jeśli...

Artykuł sponsorowany

Wojna na Ukrainie wyzwaniem dla Podkarpacia - Kongres Polska Wielki Projekt w Sanoku

Napaść Rosji na Ukrainę trwale zmieniła architekturę bezpieczeństwa na naszym kontynencie, ale także szczególnie dotknęła Podkarpacie. Jako region przygraniczny odgrywa ono kluczową rolę w zarządzaniu skutkami wojny po stronie polskiej.

Artykuł sponsorowany

Modele outsourcingu: nearshoring oraz offshoring

Rosnąca popularność outsourcingu IT wynika z szeregu korzyści, jakie daje wydzielenie niektórych obszarów działalności przedsiębiorstwa i powierzenie ich zewnętrznym partnerom. Rozważasz taką opcję? Masz do wyboru m.in. nearshoring lub offshoring.

Reklama