Rzeszów - Sobota, 23.11.2024
Reklama

Czym są regały wjezdne i jakie są ich zalety?

Dodano:

Regały wjezdne to kompaktowa metoda magazynowania, która pozwala na maksymalną optymalizację dostępnej przestrzeni, dzięki wyeliminowaniu korytarzy między regałami. W tym wpisie dowiesz się więcej o tego typu systemie.
 

Jak działają regały wjezdne?


W regałach wjezdnych wózek widłowy ma dostęp tylko z jednej strony, więc może być używany tylko zgodnie z metodą składowania LIFO (ostatnia partia, która wchodzi do magazynu, jest pierwszą, która go opuszcza).

Istnieje inny wariant, zwany regałem wjezdnnym drive-through, w którym dostęp jest możliwy z obu stron, więc jest on odpowiedni dla metody FIFO (pierwsza partia towarów, która wchodzi do magazynu, jest również pierwszą, która go opuszcza).

Do obsługi zarówno regałów drive-in i drive-through, używane są wyłącznie wózki widłowe, przy czym najbardziej odpowiednim typem są wózki z bocznymi siedzeniami, ponieważ zapewniają one dobrą widoczność dla kierowcy, podczas manewrów cofania. Regały te są idealne do przechowywania dużych ilości ciężkich towarów i niewielkiej liczby różnych artykułów, tj. z niewielką liczbą SKU.

System ten jest bardzo ceniony w logistyce, ponieważ łączy w sobie zalety składowania blokowego, z układaniem w regałach, pozwalając uzyskać doskonałe wykorzystanie przestrzeni, unikając nacisku na artykuły podczas przechowywania.


Zalety systemu regałów wjezdnych


Jest to złożona i wyrafinowana instalacja, która wiąże się z dość dużą inwestycją początkową, ale warto zainwestować w porządne regały magazynowe, ze względu na wzrost szybkości i precyzji pracy. Regały wjezdne zostały stworzone, jako rozwiązanie problemów z przestrzenią w wielu magazynach. I prawda jest taka, że doskonale spełniają swoje zadanie, ponieważ, jak już wspomnieliśmy, eliminują potrzebę tworzenia korytarzy między regałami. 

Pomijając fakt, że podczas załadunku i rozładunku ostatnia jednostka musi zawsze wyjeżdżać jako pierwsza, ponieważ wózek widłowy może wjechać tylko z jednej strony, system wjazdowy jest ogólnie bardzo ceniony przez specjalistów ds. logistyki i magazynów. Oto jego najważniejsze zalety:

  • Zapewnia wysoki stopień wykorzystania przestrzeni dzięki kompaktowemu składowaniu.
  • Jest to bardzo elastyczny i łatwy do rozbudowy system.
  • Umożliwia bezpieczne przechowywanie towarów wrażliwych.
  • Nadaje się do przechowywania dużych ilości tego samego towaru.
  • Szczególnie nadaje się do magazynów sezonowych i punktów sprzedaży o wysokich obrotach, w których oczekuje się, że duża liczba produktów opuści magazyn (są one umieszczane w pobliżu wyjścia).
  • Jest to wszechstronny system, który może być zautomatyzowany i zrobotyzowany.
Artykuł sponsorowany

Reklama

Komentarze

Pozostałe wiadomości

Artykuł sponsorowany

Czym jest rynek pracy?

Rynek pracy to dosyć szerokie zagadnienie. Składa się z wielu elementów i gałęzi, ale to oczywiście ludzie są w nim najważniejsi.

Artykuł sponsorowany

Zarobki netto a brutto

Istotną kwestią, która często budzi wiele wątpliwości, są różnice w zarobkach brutto i netto.

Artykuł sponsorowany

Gdzie pracować, żeby dużo zarabiać?

Niemal każdy przynajmniej raz w życiu zastanawiał się, jakie są najlepiej opłacane zawody i jakie kwalifikacje trzeba posiadać, aby je wykonywać.

Artykuł sponsorowany

Najlepsze pomysły na upominki firmowe

Prezenty w biznesie to sposób na podtrzymywane i zacieśnianie relacji ze wspólnikami i klientami, motywowanie pracowników, ale także promowanie swoich usług lub produktów.

Artykuł sponsorowany

18. urodziny E. Leclerc w Rzeszowie

Rzeszowski sklep E.Lecrerc świętuje w tym roku 18 urodziny. Z okazji tego jubileuszu dla swoich klientów przygotował dwuetapowy konkurs.

Artykuł sponsorowany

Języki w CV – co, gdzie i dlaczego?

Niezwykle ważnym elementem każdego życiorysu jest informacja na temat znajomości języków obcych.

Artykuł sponsorowany

Na co zwrócić uwagę podczas rekrutacji do pracy?

W procesie rekrutacyjnym zarówno kandydaci, jak i pracodawcy powinni zwrócić uwagę na kilka szczegółów, które ułatwią im procedurę.

Artykuł sponsorowany

Jak rozmawiać o wypłacie?

Na niemal każdej rozmowie o pracę, można usłyszeć pytanie „Ile chciałby pan/pani zarabiać?”.

Reklama