Rzeszów - Sobota, 23.11.2024
Reklama

Czego unikać w CV?

Dodano:

Niemal wszyscy kandydaci uważają, że wiedzą jak stworzyć unikatowe CV. Zatem dlaczego znalezienie idealnej lub jakiejkolwiek pracy zajmuje tak dużo czasu? Oto podstawowe błędy, których należy unikać w swoim życiorysie.

1. Błędy językowe, literówki i źle dobrana czcionka

Najczęściej popełnianym błędem w CV są błędy językowe i literówki, które mogą od razu zdyskwalifikować kandydata w procesie rekrutacyjnym. Warto unikać takich pomyłek i upewnić się, że życiorys jest napisany prawidłowo. Można go w tym celu przekazać go do przeczytania znajomemu. Aby wzbudzić zainteresowanie pracodawcy, należy też unikać „nieczytelnych” czcionek imitujących ręczny charakter pisma. Najlepiej sprawdza się Arial, Tahoma, Calibri oraz Verdana w rozmiarze 10,11 bądź 12.

2. Niepoprawny adres e-mail

Drugim ważnym elementem idealnego CV jest profesjonalny adres e-mail. Zamiast  zabawnego lub niedorzecznego adresu, przez który kandydat wydaje się niepoważny, warto postawić na nazwę złożoną jedynie z imienia i nazwiska. Dzięki przestrzeganiu tej zasady mamy szansę na zdobycie atrakcyjnej posady, a co za tym idzie – zadowalających zarobków.

3. Nieodpowiednio dobrane zdjęcie
Reklama
Ogromne znaczenie ma również zdjęcie, które nie powinno być wykonane samodzielnie, w towarzystwie innych osób, nieostre i w nieformalnym stroju.

4. Zły dobór informacji

Z CV warto również usunąć zbędne informacje, takie jak np. miejsce urodzenia, nazwisko panieńskie, obywatelstwo, stan cywilny, liczba dzieci, gdyż nie mają one zwykle większego znaczenia. Tworząc Curriculum Vitae, najważniejsze jest to, aby było przejrzyste i zawierało tylko najpotrzebniejsze wiadomości. Natomiast opisując swoje doświadczenia i etapy edukacji, należy pamiętać o zasadzie odwróconej chronologii, ponieważ dla pracodawcy najważniejsze są ostatnie dwa stanowiska, a nie wcześniejsze zajęcia sprzed kilku lat. Z kolei opisując poszczególne stanowiska, trzeba pamiętać o konkretnych datach ich wykonywania, aby nie pozostawić żadnych wątpliwości. Natomiast w sekcji języków obcych nie należy wpisywać swojego języka ojczystego oraz języków, które znamy na niższym poziomie niż średnio-zaawansowany. Ostatnim ważnym krokiem jest umieszczenie zgody na przetwarzanie danych osobowych, która powinna znaleźć się w stopce dokumentu.
Reklama

Komentarze

Pozostałe wiadomości

Artykuł sponsorowany

Kalkulator zarobków — kiedy warto z niego skorzystać?

Przydatnym narzędziem dla każdego jest kalkulator zarobków, dzięki któremu w prosty sposób można wyliczyć wszystkie koszty zatrudnienia, sprawdzić ile wyniesie podatek oraz składki ZUS przy danym wynagrodzeniu.

Artykuł sponsorowany

Czym jest rynek pracy?

Rynek pracy to dosyć szerokie zagadnienie. Składa się z wielu elementów i gałęzi, ale to oczywiście ludzie są w nim najważniejsi.

Artykuł sponsorowany

Zarobki netto a brutto

Istotną kwestią, która często budzi wiele wątpliwości, są różnice w zarobkach brutto i netto.

Artykuł sponsorowany

Gdzie pracować, żeby dużo zarabiać?

Niemal każdy przynajmniej raz w życiu zastanawiał się, jakie są najlepiej opłacane zawody i jakie kwalifikacje trzeba posiadać, aby je wykonywać.

Artykuł sponsorowany

Najlepsze pomysły na upominki firmowe

Prezenty w biznesie to sposób na podtrzymywane i zacieśnianie relacji ze wspólnikami i klientami, motywowanie pracowników, ale także promowanie swoich usług lub produktów.

Artykuł sponsorowany

18. urodziny E. Leclerc w Rzeszowie

Rzeszowski sklep E.Lecrerc świętuje w tym roku 18 urodziny. Z okazji tego jubileuszu dla swoich klientów przygotował dwuetapowy konkurs.

Artykuł sponsorowany

Języki w CV – co, gdzie i dlaczego?

Niezwykle ważnym elementem każdego życiorysu jest informacja na temat znajomości języków obcych.

Artykuł sponsorowany

Na co zwrócić uwagę podczas rekrutacji do pracy?

W procesie rekrutacyjnym zarówno kandydaci, jak i pracodawcy powinni zwrócić uwagę na kilka szczegółów, które ułatwią im procedurę.

Reklama