Rzeszów - Poniedziałek, 14.04.2025
Reklama

Wskazówki na temat wyboru minikoparki

Dodano: /

fot. Pixabay
fot. Pixabay

Jeśli chodzi o zakup używanej minikoparka Polsce, należy wziąć pod uwagę kilka czynników. W ostatnich latach branża budowlana w Polsce przeżywa boom, co prowadzi do zwiększonego popytu na minikoparki. Stworzyło to konkurencyjny rynek zarówno dla nowego, jak i używanego sprzętu, co sprawia, że ważne jest, aby kupujący dokładnie rozważyli swoje opcje przed dokonaniem zakupu. Dostępnych jest kilka rodzajów minikoparek, w tym modele gąsienicowe, kołowe i teleskopowe. Każdy typ minikoparki ma swój własny zestaw zalet i wad.

Rodzaje minikoparek. Zalety i wady

Reklama

Gąsienicowa minikoparka (Używana w Polsce minikoparka Yanmar gąsienicowa SV 19 VT Advance Plus 2023 r. kosztuje 127 800 zł)

Jedną z głównych zalet minikoparek gąsienicowych jest możliwość dostępu do ciasnych przestrzeni dzięki ich kompaktowym rozmiarom i zwrotności. Sprawia to, że są one popularnym wyborem do pracy w obszarach miejskich, gdzie przestrzeń jest ograniczona. Ponadto minikoparki gąsienicowe mają zazwyczaj niższy nacisk na podłoże niż modele kołowe, co zmniejsza ryzyko uszkodzenia powierzchni gruntu.

Istnieją jednak pewne wady korzystania z minikoparek gąsienicowych. Jedną z głównych wad są zwiększone koszty konserwacji związane z gąsienicami. Gąsienice mogą szybko się zużywać, zwłaszcza podczas pracy w trudnym terenie, i będą wymagały okresowej wymiany. Minikoparki gąsienicowe są również wolniejsze niż modele kołowe, co czyni je mniej wydajnymi w przypadku większych projektów budowlanych, które wymagają przemieszczania się na duże odległości.

Kołowa minikoparka

Jedną z głównych zalet kołowych jest ich szybkość i mobilność. Maszyny te mogą poruszać się z większą prędkością niż modele gąsienicowe, umożliwiając operatorom szybkie przemieszczanie się z jednej części placu budowy do drugiej. Minikoparki kołowe są również łatwiejsze w transporcie między miejscami pracy, ponieważ można nimi jeździć po drogach bez konieczności stosowania przyczepy.

Minikoparki kołowe mają jednak również pewne wady. Jedną z głównych wad jest brak przyczepności na miękkim lub nierównym terenie. Modele kołowe mogą mieć trudności z poruszaniem się po nierównym terenie lub stromych zboczach, co ogranicza ich zastosowanie w niektórych projektach budowlanych. Ponadto minikoparki kołowe mają większy nacisk na podłoże niż modele gąsienicowe, co zwiększa ryzyko uszkodzenia powierzchni gruntu.

Teleskopowa minikoparka (używana w Polsce 2016 r. Ładowarka teleskopowa Manitou MLT 625-75H (MT625) kosztuje 180 000 zł)

Jedną z głównych zalet minikoparek teleskopowych jest ich wszechstronność. Maszyny te mogą być wykorzystywane do szerokiego zakresu zastosowań, w tym kształtowania krajobrazu, wyburzeń i wykopów. Wysięgnik teleskopowy umożliwia operatorom sięganie ponad przeszkodami lub pracę w ograniczonych przestrzeniach, co czyni je praktycznym wyborem w przypadku projektów o ograniczonym dostępie.

Korzystanie z minikoparek teleskopowych ma jednak pewne wady. Jedną z głównych wad jest ich wyższy koszt w porównaniu do tradycyjnych minikoparek. Wysięgnik teleskopowy zwiększa złożoność maszyny, co z czasem prowadzi do zwiększenia kosztów konserwacji i napraw. Ponadto minikoparki teleskopowe mogą mieć mniejszą stabilność w porównaniu z modelami gąsienicowymi, zwłaszcza podczas pracy na nierównym terenie.


Źródło: Artykuł sponsorowany
Reklama

Komentarze

Pozostałe wiadomości

Artykuł sponsorowany

Spotkania brokerskie - szansa na zdobycie nowych rynków

Ubiegły rok dla wielu przedsiębiorców przebiegł pod znakiem niepewności spowodowanej pandemią COVID-19.

Artykuł sponsorowany

Pit 37 – dla kogo?

Początek roku wielu osobom kojarzy się ze spływającymi od pracodawców drukami pit – 11 oraz oczywiście wizją rozliczeń.

Artykuł sponsorowany

Kolumny do kina domowego będą niezastąpione w tych 4 przypadkach. Sprawdzą się też u Ciebie?

Odpowiednio dobrane głośniki zestawione z wysokiej klasy telewizorem po prostu robią różnicę. To niezawodny sposób na stworzenie prywatnego, nowoczesnego i gwarantującego niezapomniane emocje centrum rozrywki... we własnym domu. Jak się okazuje, nie...

Artykuł sponsorowany

Volvo XC60 za 850 zł netto miesięcznie

Firma Volvo Car Poland uruchomiła ofertę specjalną obejmującą Volvo XC60 B4 w wersji Momentum za 850 zł netto miesięcznie. 

Artykuł sponsorowany

Nissan ponownie numerem 1 na rynku samochodów elektrycznych w Polsce

Nissan zakończył 2020 rok jako marka numer jeden w Polsce na rynku pojazdów elektrycznych. W raportowanym okresie sprzedaż bezemisyjnych modeli Nissana wzrosła aż o 120 proc. w porównaniu do 2019 r.

Artykuł sponsorowany

Nowe prawo zamówień publicznych wchodzi w życie

Z dniem 1 stycznia 2021 weszły w życie przepisy ustawy z dnia 11 września 2019 r. Prawo zamówień publicznych. Zmiany, które wprowadziła, są odpowiedzią na .zidentyfikowane kluczowe problemy sektora MŚP w zakresie...

Artykuł sponsorowany

Nowy Nissan Qashqai - gama zelektryfikowanych jednostek napędowych przenosi najpopularniejszego w Europie crossovera w przyszłość

Nowy Nissan Qashqai będzie dostępny z unikatową gamą jednostek napędowych, które gwarantują dynamikę, wysoką kulturę pracy oraz niskie zużycie paliwa.

Artykuł sponsorowany

Co czeka polskich przedsiębiorców w 2021 roku

Co czeka polskich przedsiębiorców działających na europejskich rynkach po roku recesji wywołanej pandemią COVID-19? 

Reklama