Początek parafii sięga 1974 r., wtedy to ks. Józef Sondej proboszcz parafii Chrystusa Króla w Rzeszowie, zakupił dom i działkę przy ul. Łabędziej 7. Zamieszkał tam z zamiarem budowy kaplicy ks. Jakiela. Po wykonaniu fundamentów pod kaplicę, ks. Jakieła został wyrzucony przez milicję, a dom został bezprawnie zakwaterowany przez rzekomych pogorzelców. W tej dość trudnej sytuacji z pomocą przyszedł ks. Piotr Szkolnicki z Czudca, który przekazał dom na ulicy Jastrzębiej.
W tym domu ks. Józef Kapusta wraz z ks. dziekanem Józefem Sondejem odprawili Mszę św. i wystawili Najświętszy Sakrament do adoracji. Powoli zaczęli gromadzić się wierni początkowo zastraszani przez milicję i służbę bezpieczeństwa, która widząc determinację kapłanów i wiernych odstąpiła po tygodniu od fotografowania przychodzących ludzi i pilnowania tego budynku. Ks. Józef Kapusta wraz z wiernymi zaadoptował ten budynek na kaplicę przy której utworzono rektorat. W 1976 r. rektorat został przekształcony w parafię p.w. Matki Bożej Różańcowej.
Od samego początku istnienia parafii ks. Kapusta wraz z parafianami podjął starania u ówczesnych władz o pozwolenie na budowę świątyni. Po wielu latach ogromnej determinacji ze strony wspólnoty parafialnej w latach stanu wojennego w 1982 r. takie pozwolenie uzyskano. Projekt świątyni wykonał architekt Regler z Krakowa. W 1983 r. rozpoczęto budowę. Najpierw wybudowano dolny kościół, gdzie zaczęto odprawiać nabożeństwa w 1987 r. Całość wraz z zapleczem katechetyczno - mieszkalnym w stanie surowym ukończono w 1989 r. W październiku 1989 r. świątynia została poświęcona przez bpa Ignacego Tokarczuka. Świątynia posiada 3 dzwony poświęcone w 1991 r. przez bpa Edwarda Frankowskiego. W ostatnich latach trwają prace wykończeniowe. Wystrój kościoła, w szczególności prezbiterium i stacje Drogi Krzyżowej zaprojektował artysta plastyk Kałczyński.