Rzeszów - Piątek, 01.11.2024
Reklama

XVII edycja Carpathia Festiwal. Jacek Cygan gościem honorowym

Dodano: /

21 – 22 sierpnia w Rzeszowie odbędzie się XVII edycja „Rzeszów Carpathia Festival” Międzynarodowego Festiwalu Piosenki 2021. Gwiazdami festiwalu będą Kasia Moś, Anika Dąbrowska, Ralph Kamiński, Michał Rudaś, Bartosz Listwan. Gościem honorowym będzie jacek cygan!

W tym roku do udziału w festiwalu napłynęła rekordowa ilość zgłoszeń. Finaliści powalczą o nagrodę Grand Prix w wysokości 15.000 zł, pamiątkową statuetkę i zaproszenie do udziału w przyszłorocznej edycji Festiwalu. Prestiżową nagrodę ufundował  Prezydent Miasta Rzeszowa, Stowarzyszenie Autorów Wykonawców Utworów Muzycznych i Słowno – Muzycznych SAWP w Warszawie.  Finaliści powalczą również o nagrody za I, II i III miejsce oraz nagrodę specjalną: dla największej osobowości scenicznej.

Do XVII Międzynarodowego Festiwalu Piosenki  „Rzeszów Carpathia Festival” zakwalifikowali się:

  • Diogo Almeida – SINTRA/PORTUGALIA
  • Magdalena Białorucka – Ogorzelec – SĘDZISZÓW MAŁOPOLSKI/POLSKA
  • Gabriela Blacha – GLIWICE/POLSKA
  • Anna Cyzon & Paweł Nawrocki – TORONTO/KANADA
  • Szymon Grzybacz – PODWILK/POLSKA
  • Sehrii Lazanovskyi – IVANO-FRANKIVSK/UKRAINA
  • Diana Leshynska – IVANO-FRANKIVSK/UKRAINA
  • Julia Mayer - RYGA/ŁOTWA
  • Paweł Nawrock – KRAKÓW/POLSKA
  • Sylwia Piotrowska – KRZESZÓW/POLSKA
  • Ania Rydz – RZECZYCA/POLSKA
  • Julia Sibielak – STRZYŻOWICE/POLSKA
  • Alekss Silvers –  RYGA/ŁOTWA
  • Angelika Wdowczyk LIKA – WARSZAWA/POLSKA
  • Julia Węgrowicz –  WARSZAWA/POLSKA

Jury Festiwalowe:

Prof. Anna Janosz – Przewodnicząca Jury - profesor sztuk muzycznych na Uniwersytecie Kazimierza Wielkiego w Bydgoszczy i Akademii Muzycznej w Gdańsku.

Tomasz Filipczak – Przewodniczący Jury Kwalifikacyjnego - pianista, aranżer, kompozytor, dyrygent i producent muzyczny. Od wielu lat współpracuje z Januszem Stokłosą i Januszem Józefowiczem przy większości produkcji Teatru Studio Buffo. Pracował także dla telewizji – przy Krajowym Festiwalu Piosenki Polskiej w Opolu oraz „Tańcu z Gwiazdami”, „Przebojowej Nocy”, „Złotej Sobocie” i „Eurowizji Junior”. W latach 2012-2018 był kierownikiem muzycznym programu „Jaka to melodia”. Jako producent i aranżer pracował m.in. z takimi artystami jak: Robert Janowski, Janusz Radek, Robert Janson i Piotr Polk, Łukasz Zagrobelny Irena Santor, Halina Frąckowiak. Od 2018 roku jest kierownikiem muzycznym Teatru Syrena.

Marzena Bereściuk – Menager Universal Music Polska Sp. z o. o. jest największą firmą fonograficzną na polskim rynku. Stanowi część międzynarodowej firmy fonograficznej Universal Music Group wchodzącej w skład koncernu medialno - telekomunikacyjnego VIVENDI-UNIVERSAL.

Maciej Błażewicz – autor portalu Dziennik Eurowizyjny, od 2013 r. obserwator konkursu eurowizyjnego na żywo.

Jacek Cygan - poeta, prozaik, autor tekstów piosenek, librecista. Napisał ponad tysiąc piosenek, współpracując z najwybitniejszymi polskimi kompozytorami i wokalistami m.in. Grażyną Łobaszewską, Edytą Geppert, Edytą Górniak, Marylą Rodowicz, Jerzym Filarem, Sewerynem Krajewskim, Krzesimirem Dębskim, Włodzimierzem Korczem, Andrzejem Zauchą i Ryszardem Rynkowskim. Pięciokrotnie piosenki z jego tekstami wygrywały Festiwal Polskiej Piosenki w Opolu.

Marek Kościkiewicz – muzyk, wokalista, kompozytor, autor tekstów, producent muzyczny, założyciel i lider grupy De Mono.

Prof. Elżbieta Krzemińska – profesor zwyczajny sztuk muzycznych na Wydziale Artystycznym w Instytucie Muzyki Uniwersytetu Marii Curie-Skłodowskiej w Lublinie na kierunku Edukacja muzyczna i Jazz, oraz muzyka estradowa.

Kasia Moś - reprezentantka Polski na 62. Konkurs Piosenki Eurowizji i finalistka III edycji programu „Must be the Music”, uczestniczka 8. edycji show „Twoja Twarz Brzmi Znajomo” oraz festiwali Top Trendy i Opole. Pięć lat temu wydała swój debiutancki album „Inspination”.

Wojciech Wójcicki – kompozytor, muzyk grupy DeMono, przedstawiciel Stowarzyszenia Artystów Wykonawców Utworów Muzycznych i Muzyczno-Słownych SAWP.

Onutė Žukienė – wokalistka, laureatka międzynarodowych konkursów, producent, pedagog wokalny, dyrektor artystyczny szkoły wokalnej "M.E.S.", dyrektor światowego konkursu wokalistów "Sonata gwiazd" (ex KAUNAS TALENT") na Litwie.

W tym roku podczas festiwalu odbędzie się wiele atrakcyjnych wydarzeń skierowanych do osób w każdym wieku. Konferansjerami będą: Ilona Małek - dziennikarka TVP3 Rzeszów, kierownik „Aktualności”, prezenterka programu informacyjnego, autorka reportaży, prowadząca program „Lato w regionach” i jedna z najbardziej rozpoznawalnych twarzy rzeszowskiego Oddziału Telewizji Polskiej oraz Mateusz Szymkowiak - zafascynowany magicznym światem telewizji reporter „Pytania na śniadanie” i prowadzący magazyn kulturalny „Lajk!”. Konferansjer. Prowadził m.in. Ceremonie Otwarcia Eurowizji Junior 2019 i 2020 oraz koncert „Od Opola do Opola” podczas 57. Krajowego Festiwalu Polskiej Piosenki w Opolu w 2020 roku.

Uroczyste otwarcie siedemnastej edycji ,,Rzeszów Carpathia Festival”  odbędzie się 21 sierpnia, sobota, godz. 19.30. Festiwal zainauguruje krótki koncert w wykonaniu Artystów Centrum Sztuki Wokalnej w Rzeszowie pod kierunkiem dr Anny Czenczek – laureatów festiwalu w kraju i za granicą oraz programów telewizyjnych. Następnie odbędą się Przesłuchania Konkursowe zakwalifikowanych uczestników z towarzyszeniem Orkiestry Festiwalowej oraz obrady jury.

22 sierpnia, niedziela, godz.18.00 odbędzie się Koncert Laureatów XVII Międzynarodowego Festiwalu Piosenki ,,Carpathia Festival”  – Rzeszów 2021, ogłoszenie wyników festiwalu i wręczenie nagród laureatom przez organizatorów, przedstawicieli sponsorów, gości festiwalu i fundatorów nagród

Po uroczystym wręczeniu nagród odbędzie się wyjątkowy koncert pełen wzruszeń pt. „CZAS NAS UCZY POGODY.

Kultowe przeboje, których słowa śpiewały i wciąż śpiewają tysiące osób zgromadzonych na koncertach, zakończą tegoroczny XVII Międzynarodowy Festiwal Piosenki „Carpathia Festival”. Wśród nich usłyszymy m. in. piosenkę „Łatwopalni”, „Nie budźcie marzeń ze snu”, „Przemija uroda w nas” oraz „Niebo to my”. Scena Filharmonii Podkarpackiej w Rzeszowie ma rozbrzmiewać wspaniałą muzyką od 21 do 22 sierpnia 2021 r. Gościem Honorowym Festiwalu będzie Jacek Cygan. Wyjątkowy autor tekstów największych, polskich przebojów wystąpi wraz z zaproszonymi gośćmi i Grupą Artystyczną Centrum Sztuki Wokalnej w Rzeszowie podczas specjalnego koncertu pt. „Czas nas uczy pogody”.

Obok Jacka Cygana na scenie pojawią się laureaci poprzednich edycji „Carpathia Festival” Ralph Kamiński, Kasia Moś i Bartosz Listwan, a także Michał Rudaś i Soliści oraz Dziecięca i Reprezentacyjna Grupa Artystyczna Centrum Sztuki Wokalnej w Rzeszowie pod kierunkiem Anny Czenczek z towarzyszeniem Orkiestry Festiwalowej Tomasza Filipczaka.

Wejściówki na koncerty dostępne będą już wkrótce do pobrania na stronie www.estrada.rzeszow.pl oraz www.carpathia.rzeszow.pl

Celem imprezy jest promocja uzdolnionych młodych artystów oraz prezentacja różnorodnej kultury muzycznej Europy i świata. Pomysłodawczynią Festiwalu jest dr Anna Czenczek – Dyrektor ,,Carpathia Festival” oraz Dyrektor Centrum Sztuki Wokalnej w Rzeszowie. Po raz pierwszy, pod nazwą I Ogólnopolski Festiwal Piosenki Polskiej Rzeszów 2005, odbył się w dniach 1–3 maja 2005 roku, a uczestnicy mogli startować w trzech kategoriach: piosenka legionowa, piosenka popularna i piosenka autorska. Od II edycji Festiwal ma status międzynarodowego i gościł artystów, z takich krajów jak: Norwegia, Łotwa, Litwa, Białoruś, Ukraina, Rosja, Kazachstan, Azerbejdżan, Izrael, Mołdawia, Rumunia, Bułgaria, Serbia, Węgry, Słowacja, Czechy, Niemcy, Francja, Włochy oraz Polska. Od IV edycji wymogiem wzięcia udziału w eliminacjach jest zaprezentowanie piosenki autorskiej.

 

Reklama

Komentarze

Pozostałe wiadomości

Aktualności

Wspólne kolędowanie z zespołem Karczmarze w bibliotece

Wydarzenie odbędzie się 9 stycznia o godz.18:00 w Wypożyczalni Głównej Wojewódzkiej i Miejskiej Biblioteki Publicznej w Rzeszowie przy ul. Dąbrowskiego 33a.

Aktualności

Filmowy poranek dla dzieci w kinie Helios. Strażak Sam i warsztaty cyrkowe

Pierwsze w tym roku spotkanie dla najmłodszych kinomanów w ramach cyklu Filmowe Poranki dla Dzieci odbędzie się już w najbliższą niedzielę w kinie Helios.

Aktualności

Europejski Stadion Kultury 2023. Ruszył nabór pomysłów

Estrada Rzeszowska rozpoczęła nabór pomysłów na wydarzenia towarzyszące koncertowi głównemu w ramach tegorocznego Europejskiego Stadionu Kultury. Zainteresowane firmy, organizacje, stowarzyszenia i artyści mogą zgłaszać wnioski do końca stycznia.

Aktualności

Kult akustycznie w G2A Arenie

W lutym przyszłego roku, formacja Kazika Staszewskiego zagra w Rzeszowie akustyczny koncert w ramach trasy „Kult Akustik”. Wydarzenie odbędzie się w G2A Arena. Ruszyła sprzedaż biletów.

Aktualności

Ostatnie dni Świątecznego Miasteczka w Rzeszowie

Jeszcze tylko przez kilka dni można skorzystać z atrakcji, jakie oferuje Świąteczne Miasteczko na rzeszowskim Rynku. Dostępne jest od poniedziałku do soboty w godz. 13.00 - 21.00 oraz w niedziele w godz....

Aktualności

Świąteczne kolędowanie przy fortepianie na rzeszowskim Rynku

Kolędy i pastorałki wykonają uczniowie trzech szkół muzycznych.

Aktualności

Czesław Mozil wraca na szlak koncertowy. W marcu 2023 r. wystąpi w Rzeszowie

Po kilkumiesięcznej przerwie Czesław Mozil wraca do koncertowania ze swoim solowym repertuarem. Rzeszów jest jednym z przystanków na trasie.

Aktualności

Filmowy sylwester w kinach Helios. Dwa zestawy do wyboru

Jak co roku, kina Helios zapraszają swoich widzów do spędzenia sylwestrowej nocy w towarzystwie gwiazd błyszczących na… wielkim ekranie.

Reklama