Rzeszów - Niedziela, 24.11.2024
Reklama

Wstawa Piotra Kolanko w zabytkowej kamienicy przy ul. Króla Kazimierza 25

Dodano: /

fot. Archiwum RESinet.pl
fot. Archiwum RESinet.pl

Od 23 sierpnia drzwi zabytkowej kamienicy przy ul. Króla Kazimierza 25 w Rzeszowie zostaną ponownie otwarte dla zwiedzających. Do połowy września prezentowana tam będzie wystawa Piotra Kolanko zatytułowana „Suma wszystkich znaczeń”. Jest to wydarzenie towarzyszące projektowi Rzeszowska Mapa Murali poświęconemu dokumentacji murali i graffiti w Rzeszowie oraz edukacji na temat sztuki ulicznej.

Tytuł wystawy odwołuje się do wieloznaczeniowości uniwersalnych wartości oraz stawianych w opozycji do nich przeciwieństwach. Piotr Kolanko porusza te zagadnienia w swojej twórczości za pomocą różnorodnych środków wyrazu. Artysta posługuje się zakodowanym w symbolach, figurach i kolorach językiem, który umieszcza w pracach malarskich, szkicach, rzeźbach, obiektach czy videoarcie.

Ważnym aspektem twórczości jak i samego procesu powstawania prac jest intuicja Artysty. Autor posługuje się silnie kontrastującymi ze sobą tematami: porządek - chaos, sacrum - profanum, pożądanie - apatia. Nie zależnie od poruszanego tematu, prace charakteryzują się dużą ekspresją, dynamiką i szybkością ruchu.

Artysta zawłaszcza sobie środki wyrazu wyniesione z graffiti, ślad farby w spreju, linie, rozmycia gradient, warstwy, iluzje przestrzeni by poddać je dekonstrukcji, a także syntezie. Przedstawione motywy przenikają się i nakładają na siebie, tworząc wielopoziomowy labirynt znaczeń, w którym możemy odnaleźć ślady osobistych doświadczeń i przeżyć Autora.

Duże znaczenie w twórczości Piotra Kolanko ma przestrzeń publiczna, którą wykorzystuje zarówno do komunikacji z odbiorcą, jak i do czerpania inspiracji. Artysta maluje charakterystyczne dla swojego stylu abstrakcyjne figury w przestrzeni miasta.

Wernisaż „Sumy wszystkich znaczeń” odbędzie się w dniu 23 sierpnia 2024 o godz. 18:00 w Kamienicy przy ul. Króla Kazimierza 25. Kuratorem wystawy jest Joanna Jęczalik.

Ekspozycja będzie dostępna dla zwiedzających do 13 września br. Poniżej terminy otwarcia wystawy

• 24-25.08 12:00-20:00
• 29.08 -01.09 16:00-20:00
• 5-8.09 16:00-20:00
• 12-13.09 16:00-20:00



Reklama

Komentarze

Pozostałe wiadomości

Aktualności

Symfonia d-moll Francka i prawykonanie "Te Deum" Mossa w Filharmonii Podkarpackiej

Piątkowy wieczór symfoniczny w Filharmonii Podkarpackiej rozpoczną dźwięki Symfoniii d-moll belgijskiego kompozytora C. Francka. W drugiej części koncertu usłyszymy prawykonanie utworu „Te Deum” Piotra Mossa z udziałem Chóru Instytutu Muzyki Uniwersytetu Rzeszowskiego...

Aktualności

"Seks, miłość i podatki" - nowy spektakl Teatru Komedia w G2A Arena

Na tym świecie pewne są tylko śmierć i podatki – ale czy na pewno? Bohaterowie tej szalonej komedii robią wszystko, żeby podważyć tę zasadę. A dla urozmaicenia wikłają się też w skomplikowane...

Aktualności

Bezpłatna impreza sylwestrowa dla seniorów

Rzeszowski Dom Kultury organizuje taneczną zabawę sylwestrową dla mieszkańców Rzeszowa powyżej 60 roku życia. Liczba dostępnych miejsc jest ograniczona, a wstęp na zabawę odbywa się wyłącznie na podstawie bezpłatnych zaproszeń.

Aktualności

"Historia żółtej ciżemki" - ekranowy debiut Marka Kondrata w Kinie za Rogiem Cafe

Słynny film dla najmłodszych widzów z czasów PRL’u, będzie można obejrzeć w Kinie Za Rogiem Cafe w ramach cyklu „Wtorek z klasyką”. Obraz był ekranowym debiutem 11-letniego wówczas Marka Kondrata, grającego rolę...

Aktualności

Muzeum Dobranocek. Ta wystawa przeniesie Was w magiczny świat Disney'a

Słynna amerykańska firma, założona przez braci Roya i Walta Disneyów, obchodzi w tym roku jubileusz 100-lecia istnienia. Z tej okazji rzeszowskie Muzeum Dobranocek przygotowało wyjątkową wystawę czasową dla fanów tej kultowej wytwórni....

Aktualności

Witold Szabłowski spotka się z czytelnikami

To już ostatnie spotkanie autorskie w ramach cyklu „Pogaduchy o książkach i rozmowy na temat”. Tym razem gościem Wojewódzkiej i Miejskiej Biblioteki Publicznej w Rzeszowie będzie reporter i pisarz – Witold Szabłowski.

Reklama