Rzeszów - Sobota, 23.11.2024
Reklama

WDK pokaże najciekawsze filmy festiwalu Millenium Docs Against Gravity

Dodano: /

W dniach 17-19 maja 2024 r. w Rzeszowie odbędzie się 21. Weekend z Millennium Docs Against Gravity, na który zapraszają Wojewódzki Dom Kultury w Rzeszowie i Dyskusyjny Klub Filmowy „Klaps”. Zaprezentowanych zostanie sześć najciekawszych tytułów  tegorocznej edycji festiwalu. Bilety na każdy seans będą dostępne w kasie WDK bezpośrednio przed projekcjami. Cena - 10 zł.

MDAG to jeden z największych festiwali filmów dokumentalnych na świecie, prezentujący kino najwyższej próby. Zeszłoroczna edycja przyciągnęła ponad 144 tysiące osób! W tym roku festiwal odbędzie się w datach 10-19 maja 2024 r. w ośmiu miastach: Warszawie, Gdyni, Wrocławiu, Poznaniu, Łodzi, Katowicach, Lublinie i Bydgoszczy. Organizatorom zależy na tym, aby kino dokumentalne jak najszerzej docierało do polskiej publiczności, dlatego podobnie jak w latach poprzednich, dodatkowo organizowany jest filmowy „Weekend”, który odbędzie się m.in. W Wojewódzkim Domu Kultury w Rzeszowie w dniach 17 – 19 maja br.

PROGRAM WEEKENDU Z MILLENIUM DOCS AGAINST GRAVITY

17 maja 2024 r. (piątek) godz. 19:00 - sala widowiskowo-kinowa WDK

W OGNIU. HISTORIA ANITY PALLENBERG - reż. Alexis Bloom, Svetlana Zill - USA 2023 - 113 min

Opisywano ją jako boginię rock’n’rolla, kapłankę voodoo, złą uwodzicielkę. Oskarżano o próbę rozbicia Rolling Stonesów z uwagi na romanse z trzema członkami zespołu. Kilka ich piosenek było inspirowanych jej osobą, nazywano ją nawet szóstym Stonesem. Film, w którym pamiętniki Anity Pallenberg czyta Scarlett Johansson, opowiada o jej ekscentrycznym życiu, rodzinie i karierze. Poznajemy jej nieopublikowane do tej pory wspomnienia.



18 maja 2024 r. (sobota) godz. 17:30 - sala audiowizualna WDK - II p.

COPA 71 - reż. James Erskine, Rachel Ramsey - Wielka Brytania 2023 - 90 min

Mistrzostwa świata kobiet w piłce nożnej po raz pierwszy zostały zorganizowane przez FIFA w 1991 roku. To wydarzenie postrzegamy jako oficjalny początek nowej ery w historii sportu, ale czy słusznie? 20 lat wcześniej w blasku fleszy odbył się w Meksyku pierwszy turniej zespołów kobiecych. Mecze oglądało sto tysięcy widzów, a jednak turniej został wymazany z kart historii.

 

18 maja 2024 r. (sobota) godz. 19:00 - sala audiowizualna WDK - II p.

KAŻDA MAŁA RZECZ - reż. Sally Aitken - Australia 2023 - 93 min

Terry Masear w swoim ogrodzie w Los Angeles prowadzi klinikę dla najmniejszych ptaków na świecie – kolibrów. Obrazy tych drobnych, fascynujących stworzeń, przypominających duszki z bajki połączone z pięknymi zdjęciami naturalnego środowiska, podkreślają główną tematykę filmu – odporność na ciosy zadawane przez życie oraz proces uzdrawiania ciała i duszy.


19 maja 2024 r. (niedziela) godz. 16:00 - sala widowiskowo-kinowa WDK

RAVE - reż. Łukasz Ronduda, Dawid Nickel - Polska 2024 - 79 min

Film opowiada o muzyce techno i kulturze rave w Polsce. Przewodnikiem po tym świecie jest dwójka młodych rejwerów: Marysia i Janusz oraz Marcello Zamenhoff, performer i jeden z pionierów techno w Polsce. Bohaterowie szukają odpowiedzi na podstawowe pytanie, czy młodemu pokoleniu uda się pojednać podzieloną klasowo od lat 90. XX wieku scenę klubową w Polsce?


19 maja 2024 r. (niedziela) godz. 17:30 - sala widowiskowo-kinowa WDK

NATURALNA DZIKOŚĆ SERCA - reż. Silje Evensmo Jacobsen - Norwegia 2024 - 83 min

Przez lata rodzina złożona z rodziców i czwórki dzieci cieszyła się samowystarczalnym życiem na norweskiej farmie, z dala od zgiełku miasta, w harmonii z naturą. Niespodziewana tragedia wywróciła wszystko do góry nogami. Jak poradzą sobie w obliczu zmian?

Film otrzymał Nagrodę Główną w międzynarodowym konkursie dokumentalnym na Sundance.

 

19 maja 2024 r. (niedziela) godz. 19:00 - sala widowiskowo-kinowa WDK

EFEKT YOUTUBE’A - reż. Alex Winter - USA 2022 - 99 min

Historia YouTube’a jest zarówno inspiracją, jak i przestrogą. Założony w 2005 roku szybko stał się jedną z najpotężniejszych internetowych platform. Początkowo odwiedzało go dziennie 8 milionów użytkowników – dziś już 2,6 miliarda. Zapewniając łatwy dostęp do wiadomości czy rozrywki, jest również źródłem dezinformacji. Jak zmienił nasze życie i myślenie ?

 

Reklama

Komentarze

Pozostałe wiadomości

Aktualności

„Opowieści z podróży”. Andrzej Stasiuk spotka się z czytelnikami

Wojewódzka i Miejska Biblioteka Publiczna w Rzeszowie zaprasza na spotkanie z prozaikiem i eseistą Andrzejem Stasiukiem – 17 października 2024 r., godz. 17.00, budynek WiMBP w Rzeszowie, ul. Sokoła 13. Wstęp wolny.

Aktualności

Jesienne pokazy widowiska multimedialnego „Historia Rzeszowa piaskiem malowana”

Wakacyjne pokazy multimedialne pn. „Noce rzeszowskich legend. Historia Rzeszowa piaskiem malowana” zyskały rzeszę miłośników, dlatego Rzeszowski Dom Kultury postanowił kontynuować widowiska również w okresie jesiennym. Ma październik i listopad zaplanowano 6 pokazów.

Aktualności

Pokazy filmowe w zabytkowej kamienicy przy ul. Króla Kazimierza 25

Kolejne wydarzenie kulturalne w "przywróconej do życia"  zabytkowej kamienicy mieszczącej się tuż obok rzeszowskiego Rynku, przy ul. Króla Kazimierza 25. Tym razem będzie to projekcja filmów: włoskiego „Konesera” Giuseppe Tornatore oraz dokumentu...

Aktualności

Noc Bibliotek w WiMBP w Rzeszowie. Wieczór pełen atrakcji i niespodzianek dla małych czytelników

Przed nami kolejna edycja corocznego święta promującego czytanie i odkrywanie bibliotek na nowo. W tegorocznej edycji po raz kolejny udział bierze Wojewódzka i Miejska Biblioteka Publiczna w Rzeszowie, która przygotowała dla małych...

03. Festiwal Arcydzieł

62. Rzeszowskie Spotkania Teatralne. Najlepsze spektakle z całego kraju w „Siemaszce” [PROGRAM]

Wielkimi krokami zbliża się święto miłośników sztuki teatralnej. Już 18 października w stolicy Podkarpacia rozpoczną się 62. Rzeszowskie Spotkania Teatralne: 03. Festiwal Arcydzieł. W programie najlepsze spektakle z całego kraju zrealizowane na...

Aktualności

Wystawa prac studentów i absolwentów WSIiZ w Siemaszce

Prace studentów i absolwentów Pracowni Projektowania Graficznego Wyższej Szkoły Informatyki i Zarządzania w Rzeszowie dr hab. Patrycji Longawy (prof. WSIiZ) zostaną zaprezentowane we Foyer teatru im. Wandy Siemaszkowej w Rzeszowie. Otwarcie wystawy...

Reklama