Rzeszów - Wtorek, 26.11.2024
Reklama

Wakacyjne warsztaty w Muzeum Dobranocek

Dodano: /

W okresie wakacyjnym Muzeum Dobranocek organizuje warsztaty połączone ze zwiedzaniem ekspozycji oraz projekcją bajek. Spotkania organizowane będą od 24.06 do 30.08.2019 r. od poniedziałku do piątku, w godz.10.00-12.00.

„Dobranocki na wakacjach” to cykl warsztatów których częścią jest zwiedzanie ekspozycji oraz projekcje dobranocek. By dostosować się do wieku i oczekiwań uczestników z oferty można korzystać elastycznie, czyli na dwa sposoby. Pierwszym z nich jest uczestnictwo w całości oferty (zwiedzanie muzeum + warsztaty), natomiast drugim samo zwiedzanie lub warsztaty (do wyboru)

Tematy zajęć realizowane w ramach wydarzenia:

„Scenariusz, scenopis opisowy, storyboard” – na zajęciach uczestnicy wcielą się w rolę scenarzysty i rysownika. Dowiedzą się również tego jakie są poszczególne etapy powstawania animacji. Na podstawie wymyślonych wspólnie krótkich historii – scenariuszy, powstaną kolorowe storyboardy.

„Animatiki” – uczestnicy poznają różne rodzaje animacji poklatkowej. Wspólnie wykonane zostaną także plan zdjęciowy, scenografia oraz postacie dobranockowych bohaterów.

„Eko-artyści” –  na warsztatach  plastycznych główny prym będą wiodły nożyczki, farby, klej, papier kolorowy i surowce wtórne. Wspólnie stworzymy: witraże, origami, maski oraz postacie dobranockowych bohaterów.

„Akcja – animacja – film!” – uczestnicy warsztatów filmowych stworzą samodzielnie film, poprzez przyjazną atmosferę zmotywujemy do pracy każdego uczestnika. Wcześniej oczywiście konieczne będzie zaprojektowanie i wykonanie postaci oraz scenografii.

„Dobranockowe podróże” – poprzez zabawę i wspólne podróże z bohaterami dobranocek odkrywać będziemy różne zakątki świata. Poćwiczymy znajomość mapy, poznamy tradycję i zwyczaje innych kultur.

„Latarnia czarnoksiężnika” – zajęcia przybliżą dzieje pierwszych projektorów oraz pozwolą prześledzić historię wyświetlania przezroczy. W trakcie zajęć odkryte zostaną tajniki świata animacji, znaczenie terminów filmowych. Skonstruowany zostanie także bajkowy thaumatrop, zoetrop. Dodatkowo wraz z rzutnikiem „Ania”, który produkowany był w latach 70-tych i 80-tych przeniesiemy się w świat dzieciństwa naszych rodziców i dziadków.

Rezerwacji można dokonać telefonicznie 17 748 36 51 oraz mailowo edukacja@muzeumdobranocek.pl

 

Reklama

Komentarze

Pozostałe wiadomości

Aktualności

Rockowa Noc x Faine Misto już w ten weekend. Znamy godziny koncertów

3 dni mocnego grania, Rockowe Miasteczko z polem namiotowym i strefami rockowej aktywności oraz polskie i zagraniczne zespoły w line-upie – tak w skrócie będzie wyglądała 17. edycja Rockowej Nocy, która w...

Aktualności

Imprezowy autobus w weekend na ulicach Rzeszowa. Kursy z przewodnikiem lub Dj'em

Akcja pod hasłem „Złap festiwalowy autobus” odbędzie się w ramach cyklu „Atrakcje na wakacje”.

Aktualności

RE: Rzeszów Festival już w ten weekend na Bulwarach [Rozpiska godzinowa]

Przez dwa dni na dwóch scenach wystąpi kilkunastu artystów rodzimej sceny muzycznej. Muzyce towarzyszyć będą niesamowite efekty świetlne i instalacje multimedialne. Nie zabraknie też atrakcji dla dzieci i młodzieży.

Aktualności

Finał Podkarpackiego Festiwalu Organowego. Recital Filipe Verissimo

Ostatni koncert odbędzie się w najbliższą niedzielę, 21 sierpnia o godz. 20:00 w Katedrze Rzeszowskiej. Wystąpi znakomity portugalski organista Filipe Verissimo.

Aktualności

DKF Klaps powraca. Wrześniowe spotkania z dobrym filmem w WDK

Działający w Wojewódzkim Domu Kultury w Rzeszowie Dyskusyjny Klub Filmowy Klaps powraca po wakacyjnej przerwie. Znamy już repertuar na wrzesień.

Aktualności

Joanna Brodzik spotka się z czytelnikami w Ogrodach Bernardyńskich

To będzie przedostatnie już spotkanie z ramach cyklu Letnie Ogrody Literackie organizowanego przez Wojewódzką i Miejską Bibliotekę Publiczną w Rzeszowie.

Aktualności

"mUzyczne dialogi Europy" - bezpłatny koncert artystów z Polski i Ukrainy

To kolejne wydarzenie w ramach Letniej Akademii Przyjaźni z Funduszami Europejskimi organizowane przez Rzeszowski Dom Kultury.

Reklama