Rzeszów - Niedziela, 20.10.2024
Reklama

Wakacyjne warsztaty w Muzeum Dobranocek

Dodano: /

W okresie wakacyjnym Muzeum Dobranocek organizuje warsztaty połączone ze zwiedzaniem ekspozycji oraz projekcją bajek. Spotkania organizowane będą od 24.06 do 30.08.2019 r. od poniedziałku do piątku, w godz.10.00-12.00.

„Dobranocki na wakacjach” to cykl warsztatów których częścią jest zwiedzanie ekspozycji oraz projekcje dobranocek. By dostosować się do wieku i oczekiwań uczestników z oferty można korzystać elastycznie, czyli na dwa sposoby. Pierwszym z nich jest uczestnictwo w całości oferty (zwiedzanie muzeum + warsztaty), natomiast drugim samo zwiedzanie lub warsztaty (do wyboru)

Tematy zajęć realizowane w ramach wydarzenia:

„Scenariusz, scenopis opisowy, storyboard” – na zajęciach uczestnicy wcielą się w rolę scenarzysty i rysownika. Dowiedzą się również tego jakie są poszczególne etapy powstawania animacji. Na podstawie wymyślonych wspólnie krótkich historii – scenariuszy, powstaną kolorowe storyboardy.

„Animatiki” – uczestnicy poznają różne rodzaje animacji poklatkowej. Wspólnie wykonane zostaną także plan zdjęciowy, scenografia oraz postacie dobranockowych bohaterów.

„Eko-artyści” –  na warsztatach  plastycznych główny prym będą wiodły nożyczki, farby, klej, papier kolorowy i surowce wtórne. Wspólnie stworzymy: witraże, origami, maski oraz postacie dobranockowych bohaterów.

„Akcja – animacja – film!” – uczestnicy warsztatów filmowych stworzą samodzielnie film, poprzez przyjazną atmosferę zmotywujemy do pracy każdego uczestnika. Wcześniej oczywiście konieczne będzie zaprojektowanie i wykonanie postaci oraz scenografii.

„Dobranockowe podróże” – poprzez zabawę i wspólne podróże z bohaterami dobranocek odkrywać będziemy różne zakątki świata. Poćwiczymy znajomość mapy, poznamy tradycję i zwyczaje innych kultur.

„Latarnia czarnoksiężnika” – zajęcia przybliżą dzieje pierwszych projektorów oraz pozwolą prześledzić historię wyświetlania przezroczy. W trakcie zajęć odkryte zostaną tajniki świata animacji, znaczenie terminów filmowych. Skonstruowany zostanie także bajkowy thaumatrop, zoetrop. Dodatkowo wraz z rzutnikiem „Ania”, który produkowany był w latach 70-tych i 80-tych przeniesiemy się w świat dzieciństwa naszych rodziców i dziadków.

Rezerwacji można dokonać telefonicznie 17 748 36 51 oraz mailowo edukacja@muzeumdobranocek.pl

 

Reklama

Komentarze

Pozostałe wiadomości

Aktualności

Premiera nowego spektaklu Teatru Przedmieście

„Ceremonia” to tytuł nowego spektaklu Teatru Przedmieście. Autorką scenariusza i reżyserką jest Aneta Adamska-Szukała. Premierę zaplanowano na niedzielę, 3 września o godz. 19:00 w siedzibie teatru. Kolejna prezentacja sztuki odbędzie się 10...

Aktualności

OFF RZESZÓW. Najlepsi twórcy niezależni odwiedzą stolicę Podkarpacia

OFF RZESZÓW - festiwal organizowany od czterech lat przez Teatr im. Wandy Siemaszkowej w tym roku odbędzie się w dniach 17-21 września. To doskonała okazja do zapoznania się z twórczością topowych artystów...

Aktualności

"Ziemia" na zdjęciach Macieja Zduna oraz Roberta Kozdrasia

W piątek, 1 września o godz. 18:00 w Galerii NIerzeczywistej przy ul. Matejki 10 odbędzie się wernisaż dwóch fotografów Macieja Zduna oraz Roberta Kozdrasia. Obaj są członkami Rzeszowskiego Stowarzyszenia Fotograficznego.

Aktualności

DKF Klaps wraca po wakacyjnej przerwie! Znamy wrześniowy repertuar

Dyskusyjny Klub Filmowy „Klaps” działający w Wojewódzkim Domu Kultury w Rzeszowie zaprasza po wakacyjnej przerwie na kolejne filmowe spotkania połączone z prelekcjami i pofilmowymi dyskusjami.

Aktualności

"Chaber Rzeszowski" - wydarzenie modowe w centrum Rzeszowa

W najbliższą sobotę, 19 sierpnia br. na ulicy 3 Maja odbędzie się premierowy pokaz kolekcji Basi Olearka „Chaber Rzeszowski”.

Aktualności

"Wyklejanki z szuflady Pani Szymborskiej". Warsztaty plastyczne w Siemaszkowej

Z okazji 100. rocznicy urodzin noblistki, Teatr im. Wandy Siemaszkowej zaprasza na warsztaty plastyczne, które odbędą się w dniach 1-2 września. Poprowadzi je Agata Kwiatkowska z pracowni plastycznej Młodzieżowego Domu Kultury w...

Reklama