Rzeszów - Wtorek, 26.11.2024
Reklama

Teatr w sieci / Natenczas. Nabór do IV edycji warsztatów teatralnych w "Siemaszkowej"

Dodano: /

Do 20 czerwca można zgłaszać się do udziału w IV edycji wyjątkowych warsztatów teatralnych dla młodzieży pn. TEATR W SIECI/ NATENCZAS. Inicjatywa skierowana jest do dzieci i młodzieży ze szkół i placówek oświatowych szczebla podstawowego i ponadpodstawowego z województwa podkarpackiego.

Pomysł warsztatów zrodził się w 2020 roku podczas pierwszego lock-down’u i pandemii covid-19. Ze względu na duże zainteresowanie projektem ze strony uczniów i nauczycieli zdecydowano o jego kontynuacji w kolejnych latach. Tak, jak w poprzednich edycjach, w programie zaplanowano warsztaty teatralne dla uczniów szkół podstawowych i ponadpodstawowych. Do projektu zaangażowani zostaną prowadzący warsztaty aktorzy, których wyboru dokona Teatr. Na młodzież czeka seria warsztatów w formie online oraz spotkań z artystami na żywo, które odbędą się we wrześniu i przygotują ich do stworzenia mini-spektakli. Efekty prac warsztatowych zaprezentowane zostaną podczas finału projektu w październiku 2023 roku na deskach Teatru im. Wandy Siemaszkowej w Rzeszowie.

TEATR W SIECI/ NATENCZAS to projekt stworzony z myślą o szeroko pojętej integracji – dzięki niemu inicjowana jest współpraca pomiędzy aktorami (również freelancerami), a szkołami z całego regionu podkarpackiego, która aktywizuje młodzież, dając możliwość rozwoju, poznawania rówieśników, a także zapoznaje ich z pracą i funkcjonowaniem teatru od kulis.

Zgłoszenia do IV edycji projektu TEATR W SIECI/ NATENCZAS przyjmowane są do dnia 20 czerwca 2023 r. Wyboru szkoły/placówek, których uczniowie wezmą udział w warsztatach dokonuje Teatr. Ilość miejsc jest ograniczona – decyduje kolejność nadsyłanych kart zgłoszeniowych. Szczegółowe informacje na temat projektu dostępne są na stronie Teatru: www.teatr-rzeszow.pl.

Projekt TEATR W SIECI/ NATENCZAS organizowany jest w ramach programu Przestrzenie Sztuki, realizowanego przez Instytut Teatralny im. Zbigniewa Raszewskiego oraz Narodowy Instytut Muzyki i Tańca i finansowanego ze środków Ministra Kultury i Dziedzictwa Narodowego.

 

Reklama

Komentarze

Pozostałe wiadomości

Aktualności

Witold Szabłowski spotka się z czytelnikami

To już ostatnie spotkanie autorskie w ramach cyklu „Pogaduchy o książkach i rozmowy na temat”. Tym razem gościem Wojewódzkiej i Miejskiej Biblioteki Publicznej w Rzeszowie będzie reporter i pisarz – Witold Szabłowski.

Aktualności

Tajniki medycyny ludowej Lasowiaków, Rzeszowiaków i Pogórzan na wystawie z Muzeum Etnograficznym

Na wystawie będzie można zobaczyć m.in.: rysunki i akwarele Marii Kozłowej, Jana Stasiowskiego i Władysława Chajca, elementy wyposażenia dawnej apteki, a także przyrządy używane przez lekarzy i znachorów.

Aktualności

DKF Klaps. Świąteczny miesiąc z dobrym filmem w WDK [REPERTUAR]

Trzy projekcje filmowe zaplanowano w ramach grudniowego Dyskusyjnego Klubu Filmowego „Klaps”. W repertuarze m.in. kultowy dla wielu miłośników kina „Opętanie” Andrzeja Żuławskiego z 1981 r.

Aktualności

"Śnieżne Boże Narodzenie" - transmisja świątecznych koncertów Andre Rieu w Zorzy

„Śnieżne Boże Narodzenie z André Rieu” to zupełnie nowy, świąteczny koncert maestra André Rieu i jego orkiestry Johanna Straussa. Transmisje z koncertów będzie można zobaczyć w kinie Zorza.

Aktualności

Koncert symfoniczny w Filharmonii Podkarpackiej. Zabrzmi muzyka Malawskiego i Ravela

Podczas najbliższego piątkowego wieczoru w Filharmonii Podkarpackiej usłyszymy muzykę jej patrona, Artura Malawskiego oraz francuskiego kompozytora M. Ravela. Orkiestrę poprowadzi Mariusz Smolij, jeden z najwybitniejszych dyrygentów swojego pokolenia.

Aktualności

Balet gruziński z chórem i orkiestrą na żywo w Rzeszowie

Już wkrótce w Rzeszowie odbędzie się wyjątkowe widowisko, które przeniesie Was w serce Gruzji. Koncert zespołu Aphkhazeti pozwoli Wam doświadczyć magii gruzińskiego tańca, wyłaniającego się z korzeni narodowych, w połączeniu z pulsującą...

Reklama