Rzeszów - Środa, 22.01.2025
Reklama

Święto Paniagi z kulturą amerykańską w tle. Gwiazdą wieczoru Hommage a' Blues Brothers

Dodano: /

Kultura amerykańska będzie tematem przewodnim tegorocznego święta ulicy 3 Maja w Rzeszowie. Muzyczną gwiazdą wieczoru będzie zespół Hommage a’Blues Brothers, który wystąpi na scenie rzeszowskiego rynku. W „tanich drani” z kultowego filmu wcielą się Zbigniew Zamachowski, Maciej Miecznikowski i Jolanta Szczepaniak.

Tegoroczne Święto Paniagi, podobnie jak poprzednie edycje, będzie obfitowało w liczne atrakcje. Wydarzenie odbędzie się pod znakiem kultury amerykańskiej, dlatego też nie zabraknie amerykańskiego jedzenia, plastycznych warsztatów dla dzieci związanych z kulturą Indian, amerykańskich motocykli, czy wreszcie kojarzącej się z Ameryką muzyki. Szczegółowy program wydarzenia pozostaje na razie tajemnicą, wiemy jednak na pewno, kto będzie gwiazdą wieczoru. Na scenie rzeszowskiego Rynku wystąpi zespół Hommage a’ Blues Brothers w towarzystwie Orkiestry Symfonicznej Filharmonii Podkarpackiej. W programie koncertu znajdą się utwory z kultowego filmu „Blues Brothers” w aranżacji Wiesława Świderskiego.

Te i inne przeboje w obowiązkowych czarnych okularach, kapeluszach i białych skarpetkach do garniturów wykonają Zbigniew Zamachowski i Maciej Miecznikowski wraz z Jolantą Szczepaniak i muzykami Filharmonii Podkarpackiej.

Święto ulicy 3 Maja obchodzone jest od 2003 roku. Jego pomysłodawcą jest Jerzy Fąfara – rzeszowski poeta, prozaik i scenarzysta. Co roku w dniu 3 maja dawna Paniaga staje się miejscem licznych wydarzeń kulturalnych – koncertów, performance’ów, pokazów, spektakli. Wydarzenie wiąże się też z barwnym i uroczystym pochodem i Jarmarkiem Rękodzieła i Produktów Regionalnych. Słowem – 3 maja ulica 3 Maja w Rzeszowie zawsze tętni życiem i choć obchodzona jest cyklicznie, każda jest inna. Od kilku lat każda edycja Święta Paniagi ma swój motyw przewodni – na przykład związany z jednym z miast partnerskich Rzeszowa – i szczegółowy program imprezy. Nie brakuje w nim atrakcji w plenerze, ale i wydarzeń w rzeszowskich muzeach, szkołach, bibliotekach czy domach kultury.

 

Reklama

Komentarze

Reklama