Rzeszów - Sobota, 23.11.2024
Reklama

Street art w kamienicy przy ul. Króla Kazimierza 25 [ZDJĘCIA]

Dodano: /

fot. Karolina Kapustyńska / Materiały prasowe
fot. Karolina Kapustyńska / Materiały prasowe

To już druga wystawa w zabytkowej kamienicy przy ul. Króla Kazimierza 25. Tym razem prezentowane są street art’owe prace Piotra Kolanko „Suma wszystkich znaczeń”. Pierwsza wystawa w budynku odbyła się w ramach tegorocznej edycji festiwalu Wschód Kultury Europejski Stadion Kultury.

23 sierpnia br. drzwi zabytkowej kamienicy przy ul. Króla Kazimierza 25 w Rzeszowie zostały ponownie otwarte dla zwiedzających. Prezentowana jest tam wystawa Piotra Kolanko zatytułowana „Suma wszystkich znaczeń”. Jest to wydarzenie towarzyszące projektowi Rzeszowska Mapa Murali poświęconemu dokumentacji murali i graffiti w Rzeszowie oraz edukacji na temat sztuki ulicznej.

„Spora część prac, które można zobaczyć na wystawie powstała na miejscu z materiałów przeznaczonych do wyrzucenia oraz na ścianach wewnątrz budynku. Piotr dosłownie zamieszkał na kilka dni w kamienicy, aby tworzyć w tej przestrzeni.”– mówi Joanna Jęczalik kuratorka wystawy i koordynatorka Rzeszowskiego Inkubatora Kultury.

Artysta zawłaszcza sobie środki wyrazu wyniesione z graffiti, ślad farby w spreju, linie, rozmycia gradient, warstwy, iluzje przestrzeni by poddać je dekonstrukcji, a także syntezie. Sama przestrzeń publiczna ma duże znaczenie w twórczości Piotra Kolanko, który wykorzystuje ją zarówno do komunikacji z odbiorcą, jak i do czerpania z niej inspiracji. Artysta maluje charakterystyczne dla swojego stylu abstrakcyjne figury w przestrzeni miast na całym świecie.

Na wystawie można zobaczyć prace malarskie na płótnach i ścianach, obiekty oraz video. Częścią wystawy i zarówno elementem informującym o wydarzeniu jest ręcznie malowany przez Artystę baner o wymiarach 6m x 4,5m zawieszony na jednej ze ścian zewnętrznych kamienicy.

Kamienica przy ul. Króla Kazimierza 25 w przyszłości ma zostać wyremontowana i stać się kolejną miejscówką kulturalną w Rzeszowie. Mimo tego zabytkowy budynek już teraz doskonale spełnia funkcję wystawienniczą i kulturalną.

Wystawa, która pierwotnie miała potrwać do połowy przyszłego miesiąca, będzie dostępna dla zwiedzających do 29 września br.

Terminy otwarcia wystawy

  • 29.08 -01.09 16:00-20:00
  • 5-8.09 16:00-20:00
  • 12-15.09 16:00-20:00
  • 19 – 25.09 16:00-20:00


Reklama

Komentarze

Pozostałe wiadomości

Aktualności

ESK 2024. Koncert Miss God z harfą laserową i interaktywna instalacja

Głosy Wschodu / East Voices to kolejny projekt artystyczny, który będzie można zobaczyć i usłyszeć podczas tegorocznej edycji Europejskiego Stadionu Kultury.

Aktualności

Maj z dobrym filmem w DKF Klaps [REPERTUAR]

Dyskusyjny Klub Filmowy „Klaps” działający w Wojewódzkim Domu Kultury rozpoczyna kolejny miesiąc z wyjątkowymi, nagradzanymi na międzynarodowych festiwalach seansami połączonymi z prelekcjami i pofilmowymi dyskusjami.

Aktualności

Znamy pełny program tegorocznego Święta Paniagi

Jarmark rękodzieła, korowód zespołów, koncerty, pokazy i spektakle to tylko część atrakcji, jakie czekają na mieszkańców Rzeszowa podczas Święta Paniagi. Tegoroczne wydarzenie uświetni występ zespołu “Viva Santana” Cichoński - Torres Band.

Aktualności

Rzeszowskie Juwenalia 2024. Godzinowa rozpiska koncertów

Już tylko kilka dni pozostało do rozpoczęcia największej studenckiej imprezy na Podkarpaciu. Prezentujemy godzinową rozpiskę koncertów w ramach Rzeszowskich Juwenaliów, które w tym roku odbędą się na trzech scenach.

Aktualności

Inauguracja Ogródka Letniego kina Zorza

Projekcja filmu „Poprzednie życie” w reżyserii Celine Song zainauguruje tegoroczne wieczory filmowe w ogródku letnim kina Zorza. Film nominowany był m.in. do tegorocznych Oscarów i Złotych Globów. Pokaz odbędzie się 3 maja...

Aktualności

"Roztańczmy nasz świat" - widowisko z okazji Międzynarodowego Dnia Tańca

Ponad 200 tancerzy weźmie udział w XX edycji Międzynarodowego Dnia Tańca „Roztańczmy nasz świat” organizowanego przez Centrum Młodzieży w Rzeszowie. Autorką scenariusza i reżyserką widowiska jest Bernadetta Wojtuń – Sikora.

Reklama