Rzeszów - Niedziela, 24.11.2024
Reklama

Spotkanie poetek i poetów na zakończenie festiwalu Międzysłów Karpat

Dodano: /

Teatr im. Wandy Siemaszkowej zaprasza na ostatnie, finałowe spotkanie w ramach Literackiego Festiwalu „Międzysłów Karpat”. Gośćmi będą: Stanisław Aleksander Nowak oraz poetki i poeci związani z Podkarpackiem.

Pierwsza edycja Literackiego Festiwalu Teatru Siemaszkowej Międzysłów Karpat dobiega końca. Za nami sześć wydarzeń, podczas których widzowie mieli okazję spotkać się z autorami literatury faktu, kryminałów, fantastyki, czy poezji, a tej ostatniej doświadczyć również w muzycznej odsłonie. Uroczyste zakończenie festiwalu odbędzie się 16 listopada w przestrzeniach Teatru Siemaszkowej.

Wieczór wieńczący tegoroczne spotkania w ramach Literackiego Festiwalu Międzysłów Karpat  wpisuje się w tradycję dorocznych spotkań poetów w Teatrze im. Wandy Siemaszkowej.

- „Terytorium wiersza / (Podkarpacki) Flisz Poetycki” będzie podzielony na dwie części   - zapowiada dyrektor programowy Jakub Pacześniak.

Podczas pierwszej części wieczoru czeka nas rozmowa z gościem specjalnym festiwalu – Stanisławem Aleksandrem Nowakiem, autorem powieści „Galicyanie”, za którą autor otrzymał Nagrodę Literacką m. st. Warszawy w kategorii „proza” oraz uzyskał status finalisty Nagrody Literackiej Europy Środkowej Angelus.

W drugiej części spotkania wystąpią poetki i poeci związani z Podkarpaciem, którzy wzajemnie  będą pytać siebie o warsztat literacki, inspiracje, o istotę życia i twórczości artystycznej, a także  o przenikanie się tych sfer.

Aktorzy Siemaszki – Barbara Napieraj i Paweł Gładyś zinterpretują fragmenty powieści Stanisława Aleksandra Nowaka oraz wiersze występujących poetek i poetów: Romana Adamskiego, Jana Belcika, Katarzyny Bolec, Piotra Duraka, Kamila Flagi, Mariusza Kalandyka, Krystyny Lenkowskiej, Moniki Luque-Kurcz, Ryszarda Mścisza, Leszka Mularskiego, ks. Tomasza Nowaka, Jakuba Pacześniaka, Marka Pękali, Rafała Rżanego, Andrzeja Sondeja, Małgorzaty Szepelak, Jacka Świerka i Arkadiusza Tuziaka.

Wieczór poprowadzą dyrektor artystyczna festiwalu Jagoda Skowron oraz dyrektor programowy – Jakub Pacześniak.

 

Reklama

Komentarze

Pozostałe wiadomości

Aktualności

Architektura i człowiek na minimalistycznych fotografiach Jarka Bala

- Staram się to, co widzę ujmować w prosty i mam nadzieję, że ciekawy dla odbiorcy sposób – mówi o swoich fotografiach Jarek Bal, którego wystawę będzie można oglądać w Galerii Nierzeczywistej...

Aktualności

"Ocalić od zapomnienia" - upamiętnią twórczość wybitnych polskich artystów

W najbliższy czwartek odbędzie się Zaduszkowy Koncert Wspomnień pod hasłem „Ocalić od zapomnienia”. Jego celem jest upamiętnienie twórczości wybitnych polskich artystów.

Aktualności

Noworoczny Koncert Wiedeński w wykonaniu Orkiestry Księżniczek w Rzeszowie

Już 13 stycznia 2024 roku w Filharmonii Podkarpackiej odbędzie się bestseller na polskiej scenie muzycznej - koncert pierwszej na Świecie Orkiestry Księżniczek z nowym programem pt. Noworoczny Koncert Wiedeński 2. Wystąpią soliści...

Aktualności

Joanna Jax spotka się z czytelnikami

W najbliższy czwartek, 23 listopada 2023 r. w Wypożyczalni Głównej Wojewódzkiej i Miejskiej Biblioteki Publicznej w Rzeszowie przy ul. Dąbrowskiego 33A odbędzie się spotkanie autorskie z pisarką Joanną Jax. Początek o godz....

Aktualności

Zespół Tara Fuki wystąpi w sali balowej łańcuckiego zamku

Czeski zespół Tara Fuki zagra koncert w sali balowej Muzeum-Zamku w Łańcucie w ramach „Europejskich Wieczorów Literacko-Muzycznych”.

Aktualności

Wystartowały Świąteczne Targi Książki. Tysiące książek na stoiskach, spotkania z autorami

W Millenium Hall rozpoczęło się dwudniowe święto literatury. Wśród zaproszonych gości są m.in. Artur Andrus, Jerzy Bralczyk, Manuela Gretkowska, Janusz Leon Wiśniewski czy Katarzyna Nosowska.

Aktualności

"Maria Stuart" po prawie 80-ciu latach powraca na deski Siemaszkowej

W najbliższą sobotę, w teatrze im. Wandy Siemaszkowej w Rzeszowie odbędzie się premiera spektaklu „Maria Stuart” Juliusza Słowackiego. Tekst powraca na deski rzeszowskiej sceny po prawie osiemdziesięciu latach od pierwszego wystawienia.

Aktualności

Schubert, Mendelssohn i Brahms w Filharmonii Podkarpackiej

Uwertura „w stylu włoskim” Schuberta, Koncert skrzypcowy e-moll Mendelssohna i III Symfonia F-dur Brahmsa wypełnią program najbliższego koncertu symfonicznego w Filharmonii Podkarpackiej im. Artura Malawskiego w Rzeszowie. Orkiestrę poprowadzi Jakub Chrenowicz, a...

Reklama