Rzeszów - Wtorek, 22.04.2025
Reklama

Spotkanie poetek i poetów na zakończenie festiwalu Międzysłów Karpat

Dodano: /

Teatr im. Wandy Siemaszkowej zaprasza na ostatnie, finałowe spotkanie w ramach Literackiego Festiwalu „Międzysłów Karpat”. Gośćmi będą: Stanisław Aleksander Nowak oraz poetki i poeci związani z Podkarpackiem.

Pierwsza edycja Literackiego Festiwalu Teatru Siemaszkowej Międzysłów Karpat dobiega końca. Za nami sześć wydarzeń, podczas których widzowie mieli okazję spotkać się z autorami literatury faktu, kryminałów, fantastyki, czy poezji, a tej ostatniej doświadczyć również w muzycznej odsłonie. Uroczyste zakończenie festiwalu odbędzie się 16 listopada w przestrzeniach Teatru Siemaszkowej.

Wieczór wieńczący tegoroczne spotkania w ramach Literackiego Festiwalu Międzysłów Karpat  wpisuje się w tradycję dorocznych spotkań poetów w Teatrze im. Wandy Siemaszkowej.

- „Terytorium wiersza / (Podkarpacki) Flisz Poetycki” będzie podzielony na dwie części   - zapowiada dyrektor programowy Jakub Pacześniak.

Podczas pierwszej części wieczoru czeka nas rozmowa z gościem specjalnym festiwalu – Stanisławem Aleksandrem Nowakiem, autorem powieści „Galicyanie”, za którą autor otrzymał Nagrodę Literacką m. st. Warszawy w kategorii „proza” oraz uzyskał status finalisty Nagrody Literackiej Europy Środkowej Angelus.

W drugiej części spotkania wystąpią poetki i poeci związani z Podkarpaciem, którzy wzajemnie  będą pytać siebie o warsztat literacki, inspiracje, o istotę życia i twórczości artystycznej, a także  o przenikanie się tych sfer.

Aktorzy Siemaszki – Barbara Napieraj i Paweł Gładyś zinterpretują fragmenty powieści Stanisława Aleksandra Nowaka oraz wiersze występujących poetek i poetów: Romana Adamskiego, Jana Belcika, Katarzyny Bolec, Piotra Duraka, Kamila Flagi, Mariusza Kalandyka, Krystyny Lenkowskiej, Moniki Luque-Kurcz, Ryszarda Mścisza, Leszka Mularskiego, ks. Tomasza Nowaka, Jakuba Pacześniaka, Marka Pękali, Rafała Rżanego, Andrzeja Sondeja, Małgorzaty Szepelak, Jacka Świerka i Arkadiusza Tuziaka.

Wieczór poprowadzą dyrektor artystyczna festiwalu Jagoda Skowron oraz dyrektor programowy – Jakub Pacześniak.

 

Reklama

Komentarze

Pozostałe wiadomości

ESK 2024

Europejski Stadion Kultury po raz 14. w Rzeszowie. W tym roku będzie Strefa Kibica

Tradycyjnie w programie festiwalu znajdzie się Koncert Otwarcia i Koncert Kolektywów oraz dziesiątki projektów artystycznych rozgrywających się w przestrzeni miejskiej. W tym roku ze względu awans reprezentacji Polski do EURO 2024 powstanie...

Aktualności

Monika Brodka zamiast Darii Zawiałow na Rzeszowskich Juwenaliach

W związku z nagłą chorobą, Daria Zawiałow nie wystąpi na tegorocznych Juwenaliach Rzeszowskich. Zastąpi ją Monika Brodka. Największa studencka impreza na Podkarpaciu odbędzie się już w najbliższy weekend.

PUNKOWY PERFORMANCE

Koncert formacji Siksa w Rzeszowskich Piwnicach

Siksa to duet stworzony przez wokalistkę i performerkę Alex Freiheit i basistę Piotra "Burima" Buratyńskiego. To nie tylko zespół muzyczny, to manifest artystycznej odwagi, połączenia osobistych doświadczeń oraz wyjątkowej ekspresji scenicznej.

Wtorek z klasyką

Seksmisja - kultowa komedia Juliusza Machulskiego na dużym ekranie

Dokładnie w dniu 40-lecia premiery, rzeszowskie Kino za Rogiem Cafe przypomni kultową komedię Juliusza Machulskiego „Seksmisja”.

Aktualności

PDF. Jacek Stankiewicz o fotografiach Rzeszowa "z różnych szuflad"

29 kwietnia w Galerii Nierzeczywistej Rzeszowskiego Stowarzyszenia Fotograficznego odbędzie się kolejne otwarte spotkanie z cyklu „Poniedziałkowe Dyskusje Fotograficzne (PDF)”.

Aktualności

ESK 2024. Koncert Miss God z harfą laserową i interaktywna instalacja

Głosy Wschodu / East Voices to kolejny projekt artystyczny, który będzie można zobaczyć i usłyszeć podczas tegorocznej edycji Europejskiego Stadionu Kultury.

Reklama