Rzeszów - Wtorek, 26.11.2024
Reklama

Spektakl, który stawia diagnozę kondycji współczesnego świata. "Makbet..." w sobotę w Teatrze Przedmieście

Dodano: /

W najbliższą sobotę, 11 listopada 2023 o godz. 19.00 w Teatrze Przedmieście będzie można zobaczyć spektakl „Makbet – głosy z ciemności” wg dramatu Williama Shakespeare’a. To nowe widowisko w repertuarze rzeszowskiego teatru. Jego premiera miała miejsce 14 października 2023 r.

„Makbet – głosy z ciemności” to spektakl, który stawia diagnozę kondycji współczesnego świata. Ostatnie lata, w których żyjemy zaskoczyły i przeraziły nas w sposób dotychczas nieznany. Wojna toczy się wszędzie, a grzech pychy i choroba ambicji dotyka niemal wszystkich, nie tylko tytułowego Makbeta. Świat na gruzach, świat w ruinie, apokalipsa, zło mieszkające na bagnach, nie boi się nam ukazać, a nawet mówić do nas i wchodzić w grę. Lucyfer już się nie kryje, tylko odsłania twarz. Tam gdzie nie ma miłości rodzi się zło. Co stanie się, jeśli nie powiemy „Nie!”, jeśli damy opętać się niszczycielskim podszeptom tego świata? Co stanie się jeśli nie będziemy reagować na zło, na przemoc i niszczycielskie zapędy polityków i demagogów?

Lady Makbet żeby przetrwać musi dorównać mężczyźnie, a nawet musi być silniejsza od niego, zamienia rodzenie dzieci na niszczenie. Za wszelką przemoc, gwałty, manipulacje i zdrady, my kobiety, nasze matki, babki i duchy naszych prababek bierzemy odwet. Wyzywamy cały świat przemocy na pojedynek! Głos Lady Makbet jest głosem jednej z czarownic, ona jest jedną z nich. To głos zemsty. Bo jak inaczej możemy się bronić…

W tym mrocznym świecie naznaczonym „głupotą świata” miota się tytułowy bohater Szekspira- Makbet, uwięziony w swoich ambicjach, ale też lękach. Słyszy głosy, widzi odbicia swoich czynów, zaczyna odkrywać mrok swojej duszy. To wszystko go niszczy od środka.

  • autor: William Shakespeare
  • reżyseria: Aneta Adamska – Szukała
  • muzyka: Jakub Adamski
  • scenografia: Paweł Sroka, Maciej Szukała
  • występują: Aneta Adamska-Szukała, Iwona Błądzińska, Jakub Adamski, Krzysztof Adamski, Miłosz Ruszała, Paweł Sroka, Maciej Szukała

 

rezerwacje: tel. 667 714 730

bilety: 60 zł/45 zł - ulgowy

 

Reklama

Komentarze

Pozostałe wiadomości

Aktualności

Art Festival w G2A Arena. Ralph Kamiński, Luxtorpeda, Karaś/Rogucki i Anka na jednej scenie

Art Festival to nowa impreza na artystycznej mapie Polski. Wydarzenie odbędzie się 18 marca br. w G2A Arena w podrzeszowskiej Jasionce. Gwiazdami festiwalu będą: Ralph Kamiński, Luxtorpeda, Karaś/Rogucki i Anka.

Aktualności

Warsztaty fotograficzne z Tomkiem Sikorą i Fujifilm

„Opowiadanie o człowieku. Portret” – pod takim hasłem odbędą się praktyczne warsztaty fotograficzne w Galerii Fotografii Miasta Rzeszowa. Poprowadzi je Tomek Sikora - znakomity fotograf i ambasador Fujifilm Polska. Liczba miejsc jest...

Aktualności

KSU wraca z nową płytą. Premiera 24 lutego

24 lutego 2023 będzie miała miejsce premiera nowego albumu legendarnej, bieszczadzkiej grupy zatytułowany „44”.

Aktualności

Realizowany na Podkarpaciu "IO" Jerzego Skolimowskiego nominowany do Oscarów

Wczoraj w Los Angeles ogłoszono nominacje do 95. Nagród Akademii Filmowej. W kategorii Pełnometrażowy Film Międzynarodowy o statuetkę powalczy „IO” Jerzego Skolimowskiego.

Aktualności

Ostatnia część trylogii Kieślowskiego bezpłatnie w GFMR

Rzeszowska Akademia Fotografii zaprasza na otwartą projekcję trzeciej części trylogii Krzysztofa Kieślowskiego pt. "TRZY KOLORY. CZERWONY".

Aktualności

Ania Dąbrowska gwiazdą koncertu finałowego „Werbel 2022”

Wielkimi krokami zbliża się Koncert Finałowy Plebiscytu Nagrody Muzycznej Polskiego Radia Rzeszów Werbel 2022.

Aktualności

Casting do nowego spektaklu Młodej Sceny Teatru Siemaszkowej

Teatr im. Wandy Siemaszkowej w Rzeszowie ogłasza casting do nowego spektaklu Młodej Sceny w reżyserii Barbary Napieraj.

Aktualności

Rodzinne warsztaty tkania krajek w Muzeum Etnograficznym

Z okazji Dnia Babci i Dziadka Muzeum Etnograficzne im. F. Kotuli w Rzeszowie organizuje na rodzinne warsztaty tkania krajek. Wydarzenie zaplanowano na niedzielę, 22 stycznia o godz. 14:00. Wymagana jest wcześniejsza rejestracja.

Reklama