Rzeszów - Poniedziałek, 21.10.2024
Reklama

Skansen w Kolbuszowej otwarty dla zwiedzających

Dodano: /

Od 21 maja 2020 r. skansen w Kolbuszowej ponownie przyjmie turystów. Zmianom uległy jednak zasady zwiedzania, godziny otwarcia oraz ceny biletów.

W związku z sytuacją epidemiologiczną Muzeum Kultury Ludowej w Kolbuszowej zamknięto 12 marca br. Po ponad 2 miesiąca skansen zostaje udostępniony turystom, przy uwzględnieniu odpowiednich zasada bezpieczeństwa. Nieznacznie zmieniono również godziny otwarcia oraz ceny biletów.

Dla wszystkich zwiedzających wprowadzono ulowe ceny biletów. Za pojedynczy bilet zapłacimy 7 zł, natomiast za bilet rodzinny 22 zł. Podczas zakupu biletów w kasie skansenu należy stosować się do zaleceń tj. m.in. dezynfekcji rąk, zakrywania twarzy czy 2-metrowej odległości pomiędzy kupującymi.

Jeśli chodzi o zasady samego zwiedzania obiektu, można to robić jedynie indywidualnie i bez przewodnika (muzeum oferuje opcję zwiedzania z audioprzewodnikiem). Oprócz domu z Żołyni Dolnej, wszystkie wnętrza obiektów pozostają zamknięte dla zwiedzających.  Na terenie obiektu czynna jest tylko toaleta w sektorze wejściowym. Z kolei w sektorze wstępnym dostępne są tylko niektóre ławki. Muzeum zwraca się również prośbą do zwiedzających o powstrzymanie się od dotykania powierzchni szklanych, drewnianych i metalowych (np. szyb w oknach chałup, płotów, ścian budynków, ławek, krat w oknach).

Skansen, kasa biletowa oraz sklepik czynne są w dni powszednie w godz. 9:00 – 16:00 oraz w soboty, niedziele i święta w godz. 10.00-17.00.

„Mimo tych drobnych niedogodności dyrekcja i pracownicy Muzeum gorąco zapraszają do odwiedzania tego miejsca, w którym czas się zatrzymał, a zachowana kultura Lasowiaków i Rzeszowiaków kwitnie wśród pól, lasów, sadów i łąk.” – czytamy w komunikacie MKL.

 

Reklama

Komentarze

Pozostałe wiadomości

Aktualności

Ponad 370 zdjęć na wystawie XXII Podkarpackich Konfrontacji Fotograficznych

Do końca kwietnia w Galerii Wojewódzkiego Domu Kultury w Rzeszowie można oglądać wystawę prac podkarpackich fotografów w ramach XXII Podkarpackich Konfrontacji Fotograficznych.

Aktualności

Chcą dać "drugie życie" niechcianym meblom. Nowa inicjatywa RDK w ramach "Reggae nad Wisłokiem"

Rzeszowski Dom Kultury zachęca mieszkańców Rzeszowa oraz lokalne firmy do wzięcia udziału w nowej ekologicznej inicjatywie pod nazwą „Drugie życie mebli”. Jej celem jest stworzenie strefy chillout podczas tegorocznej edycji Ogólnopolskiego Festiwalu...

Aktualności

Zosia Nowakowska i Wojtek Myrczek zaśpiewają piosenki z lat 20. i 30.

W programie m.in.: Połóż Dłoń Na Dłoni, To Ostatnia Niedziela, Umówiłem Się Z Nią Na Dziewiątą, The Way You Look Tonight, Over The Rainbow, Już Nie Zapomnisz Mnie, Miłość Ci Wszystko Wybaczy.

Aktualności

Kolejne spotkanie z cyklu Wege Pogadanki

Estrada Rzeszowska, Rzeszowski Inkubator Kultury zapraszają na czwarte spotkanie z cyklu WEGE POGADANKI, które odbędzie się w piątek 19 kwietniaw Rzeszowskim Inkubatorze Kultury.

Aktualności

Bazos, Bruch i Mozart w piątkowy wieczór w Filharmonii Podkarpackiej

Grecka dyrygentka Maria Bazou poprowadzi Orkiestrę Symfoniczną Filharmonii Podkarpackiej podczas piątkowego koncertu. Solistką wieczoru będzie skrzypaczka Oriana Masternak. Zabrzmią utwory Bazosa, Brucha i Mozarta.

Aktualności

Rzeszowskie Juwenalia. Trzy sceny, kilkudziesięciu artystów [PEŁNY LINE-UP]

Już za niespełna miesiąc na miasteczku Politechniki Rzeszowskiej odbędzie się największa studencka impreza na Podkarpaciu. Organizatorzy 29. Rzeszowskich Juwenaliów ogłosili już pełen line-up. Karnety dostępne w sprzedaży tylko do końca kwietnia.

Aktualności

Kolejny koncert z cyklu Etno Wiosna. Wystąpi Kapela na Dobry Dzień

27 kwietnia br. w Wojewódzkim Domu Kultury w Rzeszowie wystąpi Kapela na Dobry Dzień. Będzie to kolejny w tym sezonie koncert w ramach cyklu pn. Etno-Wiosna.

Aktualności

Warsztaty archeologiczne dla dzieci i młodzieży w Rzeszowskich Piwnicach

Rzeszowskie Piwnice wspólnie z Fundacją Rzeszowskiego Ośrodka Archeologicznego zapraszają na cykl warsztatów archeologicznych dla dzieci i młodzieży. Spotkania podzielone będą na dwie części - wykładową oraz warsztatową.

Reklama