Rzeszów - Niedziela, 29.09.2024
Reklama

"Serwus Madonna" - piosenki z repertuaru Ewy Demarczyk w Filharmonii Podkarpackiej

Dodano: /

Janusz Radek, Maja Kleszcz i Katarzyna Groniec powracają z kultowym recitalem „Serwus Madonna” z piosenkami z repertuaru Ewy Demarczyk. W najbliższą niedzielę wystąpią w sali koncertowej Filharmonii Podkarpackiej.

„Serwus Madonna” to kultowy program koncertowy Janusza Radka, zawierający piosenki kompozytorów Piwnicy Pod Baranami: Zygmunta Koniecznego, Andrzeja Nowaka, Andrzeja Zaryckiego, Jana Kantego Pawluśkiewicza. Utwory znane m.in. z wykonań Ewy Demarczyk, to nie tylko przypomnienie liryki krakowskiej, ale także hołd złożony krakowskim Artystom. Nade wszystko jednak, to pięknie oprawione muzycznie i poetycko historie miłości, namiętności, tęsknot – po prostu życia.

Program Serwus Madonna w 2004 roku doczekał się realizacji telewizyjnej pod tytułem „Niebo złote Ci otworzę”, a jesienią trafił na płytę studyjną. Ta właśnie płyta przyniosła Artyście nominację do nagrody Fryderyki – w kategoriach płyta poetycka i wokalista. Janusz Radek z tym recitalem zagrał w całej Polsce ponad 300 koncertów.

Teraz Artysta powraca z projektem w nowej odsłonie. Do współpracy zaprosił dwie wspaniałe wokalistki – Maję Kleszcz oraz Katarzynę Groniec, tworząc z nimi wyjątkowe trio.

Koncert odbędzie się w Rzeszowie w ramach cyklu BOOM (Balet, Opera, Operetka, Musical) Filharmonii Podkarpackiej już w najbliższą niedzielę, 22 października 2023 r. o godz. 17:00. Ceny biletów: 50 zł ulgowy / 70 zł normalny.

O artystach słów kilka…

Janusz Radek

Wokalista, kompozytor i aktor o niezwykle charakterystycznym głosie. Obecny na polskiej scenie od 30 lat. Wydał 9 płyt, z czego 3 pokryły się złotem. Wielokrotnie nagradzany za swoje osiągnięcia muzyczne, między innymi finałową trójką konkursu SuperJedynki w kategorii Płyta roku za płytę „Dziękuję za miłość”, SuperJedynką w kategorii Płyta Pop za album „Psałterz Wrześniowy”, SuperJedynką Publiczności w Opolu dla solistów, pierwszym miejsce na Festiwalu TOP Trendy 2007 za najlepiej sprzedający się album, czy nagrodą dziennikarzy za wykonanie utworu „Dziwny jest ten świat” Czesława Niemena podczas koncertu „40 na 40” Krajowego Festiwalu Piosenki Polskiej w Opolu.

Katarzyna Groniec

Laureatka głównej nagrody Festiwalu Młodych Talentów w Poznaniu (1988); debiutowała rolą Anki w musicalu „Metro” w Teatrze Dramatycznym (1991). W 1997 roku na Festiwalu Piosenki Aktorskiej zdobyła Grand Prix i Nagrodę Dziennikarzy, gdzie zaśpiewała „Zdemaskowanie piosenki” Hemara oraz „Amsterdam” Brela. W kwietniu 2008 roku Katarzyna Groniec otrzymała dyplom mistrzostwa im. Aleksandra Bardiniego – za wybitne osiągnięcia artystyczne w dziedzinie piosenki aktorskiej. Wyjątkowa wokalistka i osobowość polskiej sceny. Niekiedy cały teatralny zespół nie jest w stanie dostarczyć tylu emocji i tak umiejętnie przenieść słuchaczy w świat, o którym opowiada. A opowiada niezwykle przejmująco i wiarygodnie, dzięki czemu po chwili każdy przenosi się w świat kreowany słowem i melodią. Jej występy to przejmujące spektakle, a widzowie od początku czują realizm wszystkich historii. Towarzyszący artystce muzycy w idealny sposób dozują emocje, budując niepowtarzalny nastrój.

Maja Kleszcz

Karierę artystyczną zaczynała w wieku 14 lat w Kapeli ze Wsi Warszawa, zdobywając liczne nagrody (m.in. BBC Radio, 3 Fryderyki), występując w ponad 30 krajach świata. Od 2010 roku, po odejściu z Kapeli, wraz z Wojciechem Krzakiem tworzy projekt artystyczny „incarNations”, eksplorujący świat retro brzmień z pogranicza jazzu i bluesa. Specjalnie dla niej teksty tworzy Bogdan Loebl, znany wcześniej z legendarnej już twórczości grupy Breakout. I również ta aktywność została dostrzeżona przez publiczność i krytykę (nominacje do nagród Trójki, TVP Kultura czy Fryderyków).Przez prasę i krytyków określana jako jedna z najlepszych polskich wokalistek, od lat udowadnia, że nie jest to ocena przesadzona. Czy to na estradzie, czy komponując i grając na deskach teatralnych, zawsze przyciąga charyzmą i unikalnym głosem. Jej głos nie pozostawia odbiorcy obojętnym. Wywołuje najgłębsze emocje i pozwala uwierzyć, że nawet dziś możliwa jest bezkompromisowa wiara w sztukę. 12 wydanych płyt, 20 realizacji teatralnych, setki koncertów i wiele nagród – to jest najlepsza wizytówka.

 

Reklama

Komentarze

Pozostałe wiadomości

Aktualności

Filmowy Poranek dla Dzieci. Strażak sam, szermierka, szalone zabawy i animacje

W kolejnej odsłonie Filmowych Poranków dla Dzieci w kinie Helios przy al. Powstańców Warszawy mali kinomani poznają tajniki szermierki. Na kinowym ekranie wyświetlane będą bajki z serii Strażak Sam. W holu kina...

Aktualności

DKF Klaps. Marzec z dobrym filmem w WDK [REPERTUAR]

Miłośnikom dobrego kina polecamy zapoznanie się z marcowym repertuarem Dyskusyjnego Klubu Filmowego „Klaps”.

Aktualności

Premiera nowego spektaklu w Teatrze Siemaszkowej

„Małe zbrodnie małżeńskie” Érica-Emmanuela Schmitta w reżyserii Jana Hussakowskiego to nowa propozycja w repertuarze Teatru im. Wandy Siemaszkowej w Rzeszowie. Spektakl będzie miał swoją premierę już w najbliższy weekend, 4 i 5...

Aktualności

Spotkanie autorskie z rzeszowską pisarką Anną Ziobro

Wydarzenie odbędzie się w piątek, 24 lutego o godz. 18:00 w Filii nr 8 (ul. Okulickiego 3) WiMBP w Rzeszowie.

Aktualności

Spotkanie z bohaterami programu "Moda na język polski"

Wydarzenie odbędzie się we wtorek, 21 lutego 2023 o godz. 17:00 w budynku Wojewódzkiej i Miejskiej Biblioteki Publicznej w Rzeszowie, ul. Sokoła 13.

Aktualności

Kino Konesera: W trójkącie

W najbliższy poniedziałek, 27 lutego o godz. 18:00 w kinie Helios przy al. Powstańców Warszawy 14 odbędzie się projekcja filmu „W trójkącie” w ramach cyklu Kina Konesera. Obraz w reżyserii Ruben Östlund,...

Reklama