Rzeszów - Piątek, 01.11.2024
Reklama

Rzeszowski zespół Pusta Przestrzeń wydał minialbum

Dodano: /

Pusta Przestrzeń, zespół z Rzeszowa grający alternatywnego rocka, wydał swoją pierwszą EP-kę zatytułowaną „Pustka”, na którą składają się cztery autorskie kompozycje.

Premiera minialbumu miała miejsce w piątek, 13 marca o godzinie 13:13. „Pustki” można posłuchać m.in. na YouTubie zespołu oraz na najpopularniejszych platformach streamingowych, w tym Spotify czy Tidal. EP-ka jest również dostępna na Bandcampie, skąd można pobrać ją w całości za darmo w formacie MP3, WAV czy FLAC.

O czym jest „Pustka”? To cztery utwory, które każdy może zinterpretować po swojemu, jednak – jak wskazuje sam tytuł – dominuje melancholijny nastrój. W tekstach można odszukać historie dziejące się obok nas lub nawet odnieść je do własnego życia. Każdy bowiem na pewnym etapie w mniejszym lub większym stopniu mierzy się z pewnymi problemami natury społecznej, jak choćby brak zrozumienia, poczucie odosobnienia czy nawet samotność. Warto podkreślić, że wszystkie piosenki są śpiewane w języku polskim.

– To muzyka będąca wypadkową gustu muzycznego nas wszystkich. Każdy z naszej czwórki słucha na co dzień nieco innych wykonawców. Jako odbiorcy muzyki poruszamy się więc w różnorodnych gatunkach, ale jako twórcy staramy się przenosić wszystko to, co nas inspiruje, na własne kompozycje i znaleźć wspólny mianownik. Mamy nadzieję, że dzięki temu każdy może odnaleźć w naszych piosenkach coś dla siebie – mówią muzycy Pustej Przestrzeni.

Grupa nie planuje zwalniać tempa. Jeszcze w tym roku chcą wejść do studia i nagrać kilka kolejnych piosenek, które złożą się na drugie wydawnictwo. O efektach prowadzonych prac zespół będzie na bieżąco informował za pośrednictwem swoich kanałów social media: na Facebooku oraz Instagramie.

Pusta Przestrzeń powstała jesienią 2015 roku w Rzeszowie. Zespół w swojej twórczości odwołuje się do różnych podgatunków alternatywnego rocka. Wśród najważniejszych inspiracji muzyków znajdują się indie rock, post-punk, shoegaze, a także szeroko rozumiana polska muzyka pop rockowa.

Skład zespołu:

Paweł Serewko – wokal, gitara
Jacek Miciuda – bas
Przemysław Biliński – gitara
Jakub Kasowicz – perkusja

 

 

Reklama

Komentarze

Pozostałe wiadomości

Aktualności

Art Festival w G2A Arena. Ralph Kamiński, Luxtorpeda, Karaś/Rogucki i Anka na jednej scenie

Art Festival to nowa impreza na artystycznej mapie Polski. Wydarzenie odbędzie się 18 marca br. w G2A Arena w podrzeszowskiej Jasionce. Gwiazdami festiwalu będą: Ralph Kamiński, Luxtorpeda, Karaś/Rogucki i Anka.

Aktualności

Warsztaty fotograficzne z Tomkiem Sikorą i Fujifilm

„Opowiadanie o człowieku. Portret” – pod takim hasłem odbędą się praktyczne warsztaty fotograficzne w Galerii Fotografii Miasta Rzeszowa. Poprowadzi je Tomek Sikora - znakomity fotograf i ambasador Fujifilm Polska. Liczba miejsc jest...

Aktualności

KSU wraca z nową płytą. Premiera 24 lutego

24 lutego 2023 będzie miała miejsce premiera nowego albumu legendarnej, bieszczadzkiej grupy zatytułowany „44”.

Aktualności

Realizowany na Podkarpaciu "IO" Jerzego Skolimowskiego nominowany do Oscarów

Wczoraj w Los Angeles ogłoszono nominacje do 95. Nagród Akademii Filmowej. W kategorii Pełnometrażowy Film Międzynarodowy o statuetkę powalczy „IO” Jerzego Skolimowskiego.

Aktualności

Ostatnia część trylogii Kieślowskiego bezpłatnie w GFMR

Rzeszowska Akademia Fotografii zaprasza na otwartą projekcję trzeciej części trylogii Krzysztofa Kieślowskiego pt. "TRZY KOLORY. CZERWONY".

Aktualności

Ania Dąbrowska gwiazdą koncertu finałowego „Werbel 2022”

Wielkimi krokami zbliża się Koncert Finałowy Plebiscytu Nagrody Muzycznej Polskiego Radia Rzeszów Werbel 2022.

Aktualności

Casting do nowego spektaklu Młodej Sceny Teatru Siemaszkowej

Teatr im. Wandy Siemaszkowej w Rzeszowie ogłasza casting do nowego spektaklu Młodej Sceny w reżyserii Barbary Napieraj.

Aktualności

Rodzinne warsztaty tkania krajek w Muzeum Etnograficznym

Z okazji Dnia Babci i Dziadka Muzeum Etnograficzne im. F. Kotuli w Rzeszowie organizuje na rodzinne warsztaty tkania krajek. Wydarzenie zaplanowano na niedzielę, 22 stycznia o godz. 14:00. Wymagana jest wcześniejsza rejestracja.

Reklama