Rzeszów - Wtorek, 22.04.2025
Reklama

Rzeszowski zespół Pusta Przestrzeń wydał minialbum

Dodano: /

Pusta Przestrzeń, zespół z Rzeszowa grający alternatywnego rocka, wydał swoją pierwszą EP-kę zatytułowaną „Pustka”, na którą składają się cztery autorskie kompozycje.

Premiera minialbumu miała miejsce w piątek, 13 marca o godzinie 13:13. „Pustki” można posłuchać m.in. na YouTubie zespołu oraz na najpopularniejszych platformach streamingowych, w tym Spotify czy Tidal. EP-ka jest również dostępna na Bandcampie, skąd można pobrać ją w całości za darmo w formacie MP3, WAV czy FLAC.

O czym jest „Pustka”? To cztery utwory, które każdy może zinterpretować po swojemu, jednak – jak wskazuje sam tytuł – dominuje melancholijny nastrój. W tekstach można odszukać historie dziejące się obok nas lub nawet odnieść je do własnego życia. Każdy bowiem na pewnym etapie w mniejszym lub większym stopniu mierzy się z pewnymi problemami natury społecznej, jak choćby brak zrozumienia, poczucie odosobnienia czy nawet samotność. Warto podkreślić, że wszystkie piosenki są śpiewane w języku polskim.

– To muzyka będąca wypadkową gustu muzycznego nas wszystkich. Każdy z naszej czwórki słucha na co dzień nieco innych wykonawców. Jako odbiorcy muzyki poruszamy się więc w różnorodnych gatunkach, ale jako twórcy staramy się przenosić wszystko to, co nas inspiruje, na własne kompozycje i znaleźć wspólny mianownik. Mamy nadzieję, że dzięki temu każdy może odnaleźć w naszych piosenkach coś dla siebie – mówią muzycy Pustej Przestrzeni.

Grupa nie planuje zwalniać tempa. Jeszcze w tym roku chcą wejść do studia i nagrać kilka kolejnych piosenek, które złożą się na drugie wydawnictwo. O efektach prowadzonych prac zespół będzie na bieżąco informował za pośrednictwem swoich kanałów social media: na Facebooku oraz Instagramie.

Pusta Przestrzeń powstała jesienią 2015 roku w Rzeszowie. Zespół w swojej twórczości odwołuje się do różnych podgatunków alternatywnego rocka. Wśród najważniejszych inspiracji muzyków znajdują się indie rock, post-punk, shoegaze, a także szeroko rozumiana polska muzyka pop rockowa.

Skład zespołu:

Paweł Serewko – wokal, gitara
Jacek Miciuda – bas
Przemysław Biliński – gitara
Jakub Kasowicz – perkusja

 

 

Reklama

Komentarze

Pozostałe wiadomości

Aktualności

"Historia Rzeszowa piaskiem malowana" - kolejny spektakl plenerowy dla mieszkańców

Rzeszowski Dom Kultury zaprasza wszystkich mieszkańców na jedyny w swoim rodzaju cykl plenerowych pokazów multimedialnych, który został przygotowany z okazji 670-lecia Lokacji Miasta Rzeszowa. Widowiska „Noce rzeszowskich legend. Historia Rzeszowa piaskiem malowana”...

Aktualności

Kino plenerowe na rzeszowskim Rynku. Na ekranie: Kos i Kobiety z 6. piętra

Już w najbliższy weekend na rzeszowskim Rynku odbędą się dwie projekcje filmowe w ramach cyklu „Kino letnie na Skwerze Kultury”. Na wielkim ekranie widzowie będą mogli obejrzeć film „Kos” oraz „Kobiety z...

Aktualności

Dr. Alban, Rednex i Afric Simone - gwiazdy lat 80. i 90. we wrześniu w Rzeszowie

Tuż po wakacjach w Rzeszowie odbędzie się wieczór wypełniony rytmami eurodance, country i world music lat 80. i 90. Dr. Alban, Rednex i Afric Simone zabiorą słuchaczy w muzyczną podróż do przeszłości. Wyjątkowy...

Rzeszów Bike Festival 2024

Wielka impreza rowerowa w pierwszy weekend sierpnia

RZESZÓW. W tym roku już po raz czwarty obędzie się Rzeszów Bike Festival. Jej częścią będzie m.in. Puchar Świata w Dirt Jumpingu czy też Puchar Polski Pumptrack. Oprócz samych zawodów, organizatorzy zaplanowali...

Letnie ogrody literackie

Krzysztof Materna spotka się z czytelnikami w Ogrodach Bernardyńskich

W najbliższą niedzielę odbędzie się drugie spotkanie autorskie w ramach cyklu Letnie Ogrody Literackie organizowanego przez Wojewódzką i Miejską Bibliotekę Publiczną w Rzeszowie. Gościem będzie satyryk, konferansjer i aktor – Krzysztof Materna.

Aktualności

Już po raz 34. w Rzeszowie i na Podkarpaciu zabrzmi muzyka organowa

W minioną sobotę rozpoczęła się tegoroczna edycja Podkarpackiego Festiwalu Organowego. Organizatorzy zaplanowali 13 koncertów, które będą odbywały się w rzeszowskich i podkarpackich kościołach w lipcu oraz w sierpniu.

Reklama