Rzeszów - Wtorek, 22.04.2025
Reklama

Rzeszowski Hermetic Evolution powraca z nowym albumem

Dodano: /

Hermetic Evolution powraca po sześciu latach przerwy ze swoim trzecim albumem zatytułowanym „H 3.0: Ecce Homo” –  następcą płyt „Kajdany Istnienia” (2012) oraz „H 2.0: Deus Ex Machina” (2013). Nowe wydawnictwo zespołu to najbardziej bezkompromisowy i surowy materiał w dorobku grupy, która tym razem postanowiła zmierzyć się z największymi problemami natury psychologicznej i społecznej, z jakimi boryka się współczesny człowiek.

Hermetic Evolution powstał w 2011 roku. W pierwszych latach działalności formacja dzieliła scenę z takimi grupami, jak Luxtorpeda, Strachy Na Lachy, Oddział Zamknięty, Farben Lehre, Sztywny Pal Azji, Thy Disease i Disperse, a jej muzykę można było usłyszeć na kanałach znanych youtuberów - Niekrytego Krytyka i Cyber Mariana. Największe sukcesy zespołu w tym okresie to: Nagroda Publiczności VII Ogólnopolskiego Festiwalu "Rockowa Noc", Nominacje do Nagrody Muzycznej Polskiego Radia Rzeszów "Werbel 2012" i „Werbel 2020” oraz kwalifikacja do dogrywki Przeglądu Młodych Zespołów Cieszanów Rock Festiwal.

Po intensywnej aktywności wydawniczej i koncertowej, która przypadła na lata 2012-2014 zespół zawiesił do odwołania swoją muzyczną działalność. Reaktywację w oryginalnym składzie przyniósł dopiero rok 2019, w którym muzycy postanowili ponownie przypomnieć o sobie za sprawą kolejnego wydawnictwa. Efekt ponad rocznej pracy zespołu to album zatytułowany „H 3.0: Ecce Homo”, który zawiera pięć premierowych utworów oraz trzy bonusowe nagrania z okazji 10-lecia płyty „Era Chaosu” macierzystej grupy Hermetic Insanity.

„H 3.0: Ecce Homo” to nie tylko nowy rozdział w historii Hermetic Evolution i eksplorowanie nowych rejonów muzycznych, ale także powrót do samych korzeni zespołu i ukłon w stronę wcześniejszej twórczości. W warstwie lirycznej albumu grupa mierzy się z największymi problemami współczesnego człowieka, takimi jak wirtualna alienacja, emocjonalne uzależnienie, eugenika społeczna czy megalomania rządzących. Zamierzony „ludzki” charakter utworów potęguje całkowita rezygnacja z warstwy elektronicznej, z którą zespół był dotychczas nieodłącznie kojarzony.

Album „H 3.0: Ecce Homo” został nagrany i wyprodukowany przez Hermetic Evolution w składzie: Maciej Jendyk – wokal, Wojciech Piórkowski – gitara, Jakub Skrzypiec – bas oraz Daniel Czarnota – perkusja. Płyta miała swoją premierę w dniu 28 grudnia 2020 roku i jest dostępna na oficjalnym kanale YouTube Hermetic Evolution oraz takich platformach muzycznych, jak Spotify, iTunes, Apple Music, Tidal, Deezer, Amazon, Bandcamp i SoundCloud.

 

Reklama

Komentarze

Pozostałe wiadomości

Aktualności

„Tribute to Michael Jackson Symfonicznie”- wyjątkowy koncert już wkrótce w Rzeszowie

"Tribute to Michael Jackson Symfonicznie" - to prawdziwy diament w świecie projektów muzycznych, błyszczący promieniami dźwięków i harmonii.

Aktualności

Prace wybitnej polskiej ilustratorki w Galerii pod Ratuszem

Ponad 100 prac Olgi Siemaszko, pierwszej damy polskiej ilustracji, będzie można oglądać już od 19 października w rzeszowskiej Galerii pod Ratuszem. Wydarzenie jest częścią organizowanych przez Teatr im. Wandy Siemaszkowej obchodów 80-lecia...

Aktualności

Siedmioczęściowe dzieło Brahmsa zabrzmi w Filharmonii Podkarpackiej

W piątkowy wieczór w Filharmonii Podkarpackiej usłyszymy „Niemieckie Requiem” Johannesa Brahmsa. To siedmioczęściowy utwór na sopran, baryton, chór mieszany i orkiestrę. Orkiestrę poprowadzi Artur Pinho Maria. Solistami wieczoru będą wokaliści: soprnistka Agata...

Aktualności

Świąteczne Targi Książki. Wielkie święto literatury już w listopadzie w Rzeszowie

Spotkania autorskie, ponad 60 wydawnictw z premierami i ofertami książkowymi oraz warsztaty dla dzieci - tak w skrócie będą wyglądały tegoroczne Świąteczne Targi Książki w CKH Millenium Hall w Rzeszowie. Wydarzenie odbędzie...

Aktualności

„Opowieści z podróży”. Andrzej Stasiuk spotka się z czytelnikami

Wojewódzka i Miejska Biblioteka Publiczna w Rzeszowie zaprasza na spotkanie z prozaikiem i eseistą Andrzejem Stasiukiem – 17 października 2024 r., godz. 17.00, budynek WiMBP w Rzeszowie, ul. Sokoła 13. Wstęp wolny.

Aktualności

Jesienne pokazy widowiska multimedialnego „Historia Rzeszowa piaskiem malowana”

Wakacyjne pokazy multimedialne pn. „Noce rzeszowskich legend. Historia Rzeszowa piaskiem malowana” zyskały rzeszę miłośników, dlatego Rzeszowski Dom Kultury postanowił kontynuować widowiska również w okresie jesiennym. Ma październik i listopad zaplanowano 6 pokazów.

Aktualności

Pokazy filmowe w zabytkowej kamienicy przy ul. Króla Kazimierza 25

Kolejne wydarzenie kulturalne w "przywróconej do życia"  zabytkowej kamienicy mieszczącej się tuż obok rzeszowskiego Rynku, przy ul. Króla Kazimierza 25. Tym razem będzie to projekcja filmów: włoskiego „Konesera” Giuseppe Tornatore oraz dokumentu...

Reklama