Rzeszów - Niedziela, 20.10.2024
Reklama

Rusza II edycja Wakacyjnego Kina Plenerowego. W ogrodach Bernardyńskich obejrzymy 8 filmów

Dodano: /

Wielki ekran, rozgwieżdżone niebo, leżaki i polskie filmy – rusza druga edycja Wakacyjnego Kina Plenerowego. Od lipca do sierpnia w ogrodach Bernardyńskich zobaczymy łącznie 8 filmów. Pierwszy seans odbędzie się już w najbliższą sobotę, 20 lipca o godz. 21:00. Obejrzymy wielokrotnie nagradzany i nomiinowany m.in. do Oscara obraz Pawła Pawlikowskiego „Zimna Wojna”z Joanną Kulig i Tomaszem Kotem w rolach głównych.

Harmonogram Wakacyjnego Kina Plenerowego:

1) ZIMNA WOJNA – reż. Paweł Pawlikowski 20.07.2019 – sobota godz. 21.00
2) TRZY KOLORY BIAŁY – reż. Krzysztof Kieślowski 27.07.2019 – sobota godz. 21.00
3) U PANA BOGA ZA PIECEM – reż. Jacek Bromski 03.08.2019 – sobota godz. 21.00
4) JESTEŚ BOGIEM – reż. Leszek Dawid 10.08.2019 – sobota godz. 21.00
5) KRET – reż. Rafael Lewandowski 17.08.2019 – sobota godz. 21.00
6) DZIEŃ KOBIET – reż. Maria Sadowska 24.08.2019 – sobota godz. 21.00
7) WENECJA – reż. Jan Jakub Kolski 31.08.2019 – sobota godz. 20.00
8) DYWIZJON 303. HISTORIA PRAWDZIWA – reż. Denis Delić 04.09.2019 – środa godz. 20.00

Wakacyjne Kino Plenerowe to cykl seansów filmowych mających na celu kontynuację włączania wszystkich mieszkańców Podkarpacia we współtworzenie i świętowanie 100. jubileuszu obchodów odzyskania przez Polskę Niepodległości. Repertuar kina został przygotowany w oparciu o filmy najwyżej ocenione przez głosujących w zorganizowanym przez Wojewodę Podkarpackiego plebiscycie. Każdy z prezentowanych filmów nawiązuje do wydarzeń historycznych ważnych dla Polaków. Seanse pełnią rolę edukacji patriotyczno-historycznej, będącej ważnym składnikiem społecznej świadomości budującej polską tożsamość i wspólnotę narodową. To również wspaniała okazja do relaksu i spędzenia miło letniego wieczoru przed wielkim ekranem, zainstalowanym pod rozgwieżdżonym niebem. 

Wakacyjne Kino Plenerowe poprowadzi Piotr Samolewicz. 

Wstęp wolny.

Wydarzenie realizowane jest w ramach projektu „Niepodległa w Europie”, dofinansowane z Programu Wieloletniego „Niepodległa” na lata 2017-2022, Priorytet 2, Schemat 2C.

 

Reklama

Komentarze

Pozostałe wiadomości

Aktualności

Bezpłatna impreza sylwestrowa dla seniorów

Rzeszowski Dom Kultury organizuje taneczną zabawę sylwestrową dla mieszkańców Rzeszowa powyżej 60 roku życia. Liczba dostępnych miejsc jest ograniczona, a wstęp na zabawę odbywa się wyłącznie na podstawie bezpłatnych zaproszeń.

Aktualności

"Historia żółtej ciżemki" - ekranowy debiut Marka Kondrata w Kinie za Rogiem Cafe

Słynny film dla najmłodszych widzów z czasów PRL’u, będzie można obejrzeć w Kinie Za Rogiem Cafe w ramach cyklu „Wtorek z klasyką”. Obraz był ekranowym debiutem 11-letniego wówczas Marka Kondrata, grającego rolę...

Aktualności

Muzeum Dobranocek. Ta wystawa przeniesie Was w magiczny świat Disney'a

Słynna amerykańska firma, założona przez braci Roya i Walta Disneyów, obchodzi w tym roku jubileusz 100-lecia istnienia. Z tej okazji rzeszowskie Muzeum Dobranocek przygotowało wyjątkową wystawę czasową dla fanów tej kultowej wytwórni....

Aktualności

Witold Szabłowski spotka się z czytelnikami

To już ostatnie spotkanie autorskie w ramach cyklu „Pogaduchy o książkach i rozmowy na temat”. Tym razem gościem Wojewódzkiej i Miejskiej Biblioteki Publicznej w Rzeszowie będzie reporter i pisarz – Witold Szabłowski.

Aktualności

Tajniki medycyny ludowej Lasowiaków, Rzeszowiaków i Pogórzan na wystawie z Muzeum Etnograficznym

Na wystawie będzie można zobaczyć m.in.: rysunki i akwarele Marii Kozłowej, Jana Stasiowskiego i Władysława Chajca, elementy wyposażenia dawnej apteki, a także przyrządy używane przez lekarzy i znachorów.

Aktualności

DKF Klaps. Świąteczny miesiąc z dobrym filmem w WDK [REPERTUAR]

Trzy projekcje filmowe zaplanowano w ramach grudniowego Dyskusyjnego Klubu Filmowego „Klaps”. W repertuarze m.in. kultowy dla wielu miłośników kina „Opętanie” Andrzeja Żuławskiego z 1981 r.

Reklama