Rzeszów - Wtorek, 26.11.2024
Reklama

Rockowa Noc 2021. Dwa dni muzyki, 7 koncertów i zlot foodtrucków

Dodano: /

Tegoroczna edycja Rockowej Nocy potrwa dwa dni. W programie: przesłuchania zespołów, koncert laureata i aż 6 koncertów gwiazd. Na terenie festiwalu zaparkują również foodtrucki.

27 i 28 sierpnia odbędzie się już szesnasta edycja Rockowej Nocy. Na festiwal składają się: przegląd zespołów muzycznych, które nie podpisały jeszcze kontraktów z wytwórnią fonograficzną, a chcą pokazać swój dorobek szerokiej publiczności i koncerty gwiazd. Do tej pory festiwal trwał jeden dzień – w tym roku muzyczne atrakcje zaplanowano aż na dwa dni, podczas których odbędą się przesłuchania zespołów konkursowych, koncert laureata i aż 6 innych koncertów. Nie zabraknie artystów z dużym gronem wiernych fanów.

PIĄTEK, 27 sierpnia: Przegląd zespołów konkursowych, koncerty W.S.K. i House of Death

Rockowa Noc 2021 tradycyjnie rozpocznie się przesłuchaniem zespołów konkursowych. Uczestnicy wykonają po jednym utworze własnego autorstwa i jednym z repertuaru Tadeusza Nalepy lub zespołu Breakout. Laureat otrzyma nagrodę pieniężną w wysokości 3000 zł, 36 godzin nagraniowych w Estrada Studio, statuetkę im. Tadeusza Nalepy oraz możliwość zaprezentowania swojego muzycznego dorobku podczas drugiego dnia festiwalu (koncert laureata). Przewidziano też nagrodę za najciekawszą aranżację utworu T. Nalepy. To także statuetka im. artysty, 1000 zł nagrody pieniężnej i 18 godzin do wykorzystania w Estrada Studio.

Po konkursowych zmaganiach w programie zaplanowano koncerty W.S.K i House of Death.

Koncerty W.S.K to „rock’n’roll dobry jak pierogi z tłuczonym szkłem”. W.S.K to rzeszowski zespół, którego korzenie sięgają 1991 roku, wykonujący muzykę będącą połączeniem punk i hard rocka oraz metalu. W warstwie tekstowej grupa nie stroni od satyry społecznej i ironicznego opisu rzeczywistości, co w połączeniu z energetyczną muzyką daje trudną do zaszufladkowania mieszankę wybuchową.

House  of Death także nie  jest typowym zespołem, jakich  wiele na naszym rynku muzycznym  –  to „masakrycznie dobry mechanizm” stworzony przez  cztery świetnie uzupełniające się  osobowości –  Adama Bielczuka, Titusa, Juana  Carlosa Cano i Sajmona znanego z  My Riot. Koncerty House  Of Death są  celebracją  heavy  metalu w najczystszej  postaci, emanacją dźwiękowej potęgi  brzmienia gitar, perkusji  i głosu.

SOBOTA, 28 sierpnia: Koncert laureata i aż 4 koncerty gwiazd: Myslovitz, Armia, 1984 i RoseMerry

Program drugiego dnia Rockowej Nocy 2021 także będzie pełen muzycznych atrakcji. Na start zagra laureat konkursu wyłoniony dzień wcześniej. Dalej szykują się mocne brzmienia i artyści, którzy mogą pochwalić się dużym gronem wiernych fanów. Mowa o Myslovitz, Armii, 1984 i laureacie Rockowej Nocy 2020 – zespole RoseMerry.

Najpierw rockowy miód na nasze uszy wyleje RoseMerry. Zespół powstał w 2018 roku w Rzeszowie i szybko wypłynął na szerokie muzyczne wody. RoseMerry inspirują się Led Zeppelin, a ich znaki rozpoznawcze to kwiaty i rock n' roll. Sukcesy zespołu to między innymi wygrana na Rockowej Nocy 2020 i pierwsze miejsce na przeglądzie kapel rockowych Rock na Plaży Paprocany w Tychach 2019.

1984 to kolejna rzeszowska formacja, którą usłyszymy na Rockowej Nocy 2021. To żywa legenda polskiej muzyki alternatywnej, a jej historia trwa nieprzerwanie od 1985 roku. Przeboje 1984 charakteryzują się nowatorskim oryginalnym brzmieniem oraz poetyckimi tekstami Piotra Mizernego Liszcza. Pomimo wielu przeciwności, zmieniającej się koniunktury i mody, zespół nadal podąża jedynym w swoim rodzaju artystycznym szlakiem.

Po koncercie 1984 na rockowej scenie na Bulwarach stanie zespół ARMIA, który powstał w 1984 roku na skutek zetknięcia trzech osobowości naszej niezależnej sceny: Tomasza Budzyńskiego (Siekiera), Roberta Brylewskiego ( Brygada Kryzys , Izrael) i filozofa Sławomira Gołaszewskiego. Wydał kilkanaście płyt, z których wydana w 1990 roku „Legenda” oraz „Triodante” z 1994 r. zaliczane są do klasyki polskiej muzyki rockowej. W ciągu trzydziestokilkuletniej kariery zespołu w jego składzie grało wielu wybitnych i zasłużonych dla rockowej sceny  muzyków. Obecnie zespół tworzą: Tomasz Budzyński – głos , Amadeusz Kaźmierczak - perkusja, Dariusz Budkiewicz - gitara basowa,  Jakub Bartoszewski – waltornia, instrumenty klawiszowe oraz Stanisław Budzyński –gitara. Ostatnim wydawnictwem  ARMII jest wydana w październiku 2015 płyta „Toń”. Ta ma charakter  wizyjno-apokaliptyczny a muzycznie jest kontynuacją artystycznych poszukiwań zespołu.

Finałem Rockowej Nocy 2021 będzie koncert kapeli Myslovitz. To jeden z najważniejszych zespołów rockowych polskiej muzyki rozrywkowej ostatnich 30 lat. Grupa została założona w 1992 roku w Mysłowicach przez Artura Rojka, Wojtka Powagę oraz Jacka i Wojtka Kuderskich. Cztery lata później do zespołu dołączył Przemysław Myszor. Myslovitz ma na swoim koncie 10 płyt, które rozeszły się w ponad pół milionie egzmeplarzy. Wielkie przeboje, takie jak „Długość dźwięku samotności“, „Dla ciebie“, „My“, „Chłopcy“, „Scenariusz dla moich sąsiadów“, „Peggy Brown“, „Z twarzą Marilyn Monroe“ i wiele innych na stałe zagościły we wszystkich polskich rozgłośniach radiowych. Zespół pojawił się na najważniejszych festiwalach europejskich, takich jak Das Bizarre-Festival i prestiżowym Montreux Jazz Festival. Zagrał trasy koncertowe u boku Iggy’ego Popa, Simple Minds, Skin, Travis. Myslovitz są dwukrotnymi laureatami MTV Europe Music Award w kategorii Best Polish Act., wielokrotnie nagradzani Fryderkiem przez Akademię Fonograficzną jak również są laureatami Paszportów „Polityki“, Superjedynek, Yach Festiwal i wielu innych nagród. W 2022 roku zespół będzie obchodził jubileusz 30-lecia swojej działaności. Z tej okazji w przygotowaniu jest nowa płyta.

Godzinową rozpiskę wszystkich koncertów poznamy już wkróce..

Rockowy Zlot Food trucków

Uczestnicy Rockowej Nocy 2021 będą mogli nakarmić nie tylko ducha, ale i ciało. Koncertom będzie towarzyszył Rockowy Zlot Food trucków.

Estrada Rzeszowska zaprasza na festiwal także motocyklistów, którzy czują rockowy klimat.

 

Reklama

Komentarze

Pozostałe wiadomości

Aktualności

DKF Klaps wraca z projekcjami po wakacyjnej przerwie [REPERTUAR]

Niespełna tydzień pozostało do rozpoczęcia nowego sezonu filmowych seansów w ramach Dyskusyjnego Klubu Filmowego „Klaps” działającego w Wojewódzkim Domu Kultury w Rzeszowie. We wrześniu, oprócz filmowych nowości, widzowie będą mieli okazję obejrzeć...

Aktualności

Spotkanie autorskie z Pawłem Sołtysem (Pablopavo) w Ogrodach Bernardyńskich

Paweł Sołtys (Pablopavo) – pisarz, wokalista, kompozytor i autor tekstów będzie gościem kolejnego spotkania w ramach cyklu Letnie Ogrody Literackie organizowanego przez Wojewódzką i Miejską Bibliotekę Publiczną w Rzeszowie.

Aktualności

Ostatni wakacyjny pokaz z cyklu „Historia Rzeszowa piaskiem malowana”. We wrześniu dodatkowe seanse

W najbliższy piątek, odbędzie się ostatni wakacyjny pokaz multimedialnego widowiska z cyklu „Noce rzeszowskich legend. Historia Rzeszowa piaskiem malowana” przygotowane z okazji 670-lecia Lokacji Miasta Rzeszowa. Wydarzenie organizuje Rzeszowski Dom Kultury.

Aktualności

Przestrzenie Sztuki Teatr. „Siemaszkowa” po raz kolejny operatorem programu

Już w sierpniu i wrześniu podkarpacka publiczność będzie mogła wziąć udział w  działaniach realizowanych w ramach projektu Przestrzenie Sztuki Teatr przez rzeszowską „Siemaszkę”. W programie m.in. warsztaty performatywne „Kto ocali.  Opowieści z…”, projekt „Chwile...

Aktualności

Filmowy poranek dla dzieci: Barbapapa, policjanci i miasteczko ruchu drogowego

Już w najbliższą niedzielę odbędzie się kolejne spotkanie młodych kinomanów w ramach cyklu "Filmowy Poranek dla Dzieci" organizowanego w kinie Helios przy al. Powstańców Warszawy. Start już od godziny 9:45.

Aktualności

Wernisaż wystawy i multimedialne spotkanie autorskie z Małgorzatą Dołowską

Dokładnie dwa tygodnie pozostało do otwarcia nowej wystawy w Galerii Nierzeczywistej RSF. Od 6 września prezentowane będą fotografie Małgorzaty Dołowskiej, absolwentki Wyższego Studium Fotografii w Warszawie i PWSFTviT im. St. Schillera w...

Aktualności

W Rzeszowie trwa festiwal literacki „Łączy nas bajka” [PROGRAM]

Wczoraj w Rzeszowie i kilku innych miastach województwa rozpoczął się festiwal literacki „Łączy nas bajka” organizowany przez Wojewódzką i Miejską Bibliotekę Publiczną w Rzeszowie. Wydarzenie potrwa do niedzieli.

Suma wszystkich znaczeń

Wstawa Piotra Kolanko w zabytkowej kamienicy przy ul. Króla Kazimierza 25

Od 23 sierpnia drzwi zabytkowej kamienicy przy ul. Króla Kazimierza 25 w Rzeszowie zostaną ponownie otwarte dla zwiedzających. Do połowy września prezentowana tam będzie wystawa Piotra Kolanko zatytułowana „Suma wszystkich znaczeń”. 

Reklama