Rzeszów - Środa, 27.11.2024
Reklama

Robert Kasprzycki i Zuza Wiśniewska wystąpią w teatrze Maska

Dodano: /

Stowarzyszenie Poetycki Rzeszów już po raz szósty organizuje kulturalne wydarzenie z nurtu poezji śpiewanej i piosenki autorskiej w ramach cyklu „(Nie)codzienna dawka poezji”. 20 marca 2020 r. o godz. 19:00 na dużej scenie w Teatrze Maska wystąpią: Robert Kasprzycki oraz Zuza Wiśniewska. Bilety w cenie 45 zł  możecie nabyć za pośrednictwem strony www.panbilet.pl

 

ROBERT KASPRZYCKI

Zagrał ponad 1500 koncertów: solo, konno i pieszo, z bandem, z big-bandem, na festiwalach piosenki autorskiej, poetyckiej, na festiwalach folkowych (Colors of Ostrava), rockowych (Węgorzewo Rock Festiwal, Woodstock) a nawet na festiwalach muzyki współczesnej (Sacrum Profanum).

Jeden z najbardziej znanych twórców polskiej piosenki autorskiej, już na debiutanckiej płycie "Niebo do wynajęcia" dowiódł, że potrafi swą twórczością zainteresować także odbiorców nie będących fanami tego gatunku. Zadebiutował na 28 Studenckim Festiwalu Piosenki w Krakowie, gdzie zdobył I nagrodę oraz Stypendium im. Wojtka Bellona. Później wraz z Januszem Radkiem tworzył duet Radek - Kasprzycki, stanowiący zręby krakowskiego Ni-Kabaretu Zielone Szkiełko.

Piosenką "Niebo do wynajęcia", dotarł do ogromnego grona słuchaczy, zaś cały debiutancki album (Pomaton EMI 1997) był skarbnicą piosenek, z których cześć trafiła do śpiewników, cześć zaś do dziś stanowi kanon polskiej piosenki poetyckiej.

ZUZA WIŚNIEWSKA

Ukuleleistka, autorka tekstów i muzyki, obserwatorka świata. Utwory spod jej pióra są z reguły efektem nadmiaru emocji, który się z niej, jak to sama określa, wylewa na kartkę, a ponieważ często zdarza jej się coś podśpiewywać - melodie przychodzą do niej same i łączą się naturalnie z tekstami. Stroni od tandety i powielania schematów a nade wszystko ceni sobie autentyczność, którą chce zapewniać słuchaczowi podczas swoich występów. Jej koncerty są jak spotkanie w domowym zaciszu - ciepłe, wzruszające a momentami urokliwie humorystyczne.

 

Reklama

Komentarze

Pozostałe wiadomości

Aktualności

Walentynkowe akcje czytelnicze w filiach WiMBP

Dla czytelników przygotowano różnorodne wydarzenia - warsztaty, spotkania, akcja wymiany książek i zabawy czytelnicze. Działania te mają na celu promocję mające na celu promocję biblioteki, literatury i czytelnictwa.

Aktualności

Rockowa Noc 2023. Znamy termin, miejsce i pierwsze zespoły!

Organizatorzy Rockowej Nocy ogłosili pierwsze zespoły, które wystąpią podczas tegorocznej edycji festiwalu. Znamy również termin i miejsce wydarzenia. Pierwsza pula karnetów dwudniowych już w sprzedaży.

Aktualności

Grand OFF - Najlepsze Niezależne Krótkie Filmy Świata w WDK

22 lutego w Wojewódzkim Domu Kultury w Rzeszowie będzie można obejrzeć 11 filmów nagrodzonych podczas 16. edycji Festiwalu GRAND OFF im. Witolda Kona - Najlepsze Niezależne Krótkie Filmy Świata

Aktualności

Late Night Poems rusza w trasę koncertową i prezentuje video

Eskaubei zapowiada koncerty promujące wydany w zeszłym roku winylowy album jazzowo poetyckiej grupy Late Night Poems – Ostatni Dzień Lata.

Aktualności

"Ballady i romanse" dla młodzieży i dorosłych w teatrze Maska

„Ballady i romanse” w wersji, jakiej się nie spodziewacie – 17 lutego o godz. 18:00 w teatrze Maska.

Aktualności

Walentynki w Rzeszowskich Piwnicach. Muzyka Claptona w wykonaniu rzeszowskich artystów

14 lutego o godzinie 20.00 w Rzeszowskich Piwnicach odbędzie się koncert rzeszowskich muzyków, których artystycznym zamierzeniem jest uhonorowanie twórczości Erica Claptona. Ze sceny popłyną takie przeboje jak „Layla” czy „Tears in Heaven”.

Aktualności

Luty w DKF Klaps z dwoma pokazami przedpremierowymi [REPERTUAR]

Przed nami kolejny miesiąc z dobrym kinem w ramach Dyskusyjnego Klubu Filmowego „Klaps” działającego w Wojewódzkim Domu Kultury w Rzeszowie.

Aktualności

Rossini, Grieg i Brahms w piątkowy wieczór w Filharmonii Podkarpackiej

W programie piątkowego koncertu w Filharmonii Podkarpackiej znalazły się trzy utwory: uwertura do opery „Wilhelm Tell” Rossiniego, koncerty fortepianowy a-moll Griega oraz I symfonia Brahmsa.

Reklama