Rzeszów - Poniedziałek, 25.11.2024
Reklama

PSAR wydało nową książeczkę edukacyjną dla najmłodszych

Dodano: /

Podkarpackie Stowarzyszenie dla Aktywnych Rodzin wydało właśnie e-booka pt. "Zagadki przeszłości. Przygody Maćka w Rzeszowie", który jeszcze we wrześniu zostanie bezpłatnie przekazany do rzeszowskich placówek edukacyjnych. Książkę będzie można także ściągnąć ze strony www.psar.pl w różnych formatach. Projekt dofinansowano z budżetu Gminy Miasto Rzeszów

Niewiele osób o tym wie, ale w 2016 roku zespół rzeszowskich naukowców i inżynierów zbudował wehikuł czasu. Prof. Stanisław Rotkiewicz z Politechniki Rzeszowskiej, kierownik tego projektu, postanowił zachować odkrycie w tajemnicy do czasu, jak mówi, „aż nasza machina zostanie w pełni przetestowana pod względem skuteczności i bezpieczeństwa". I rzeczywiście, jego podwładni wykazali się dużą dyskrecją. Jak się dowiedzieliśmy, nawet swoim najbliższym krewnym nie zdradzili, nad czym pracują.

W świetle tych doniesień musi zaskakiwać informacja, że pierwszą osobą z zewnątrz, która skorzystała z wehikułu czasu, był Maciej Kamiński, w owym czasie 10-letni uczeń jednej z rzeszowskich szkół. Wychowawczyni Maćka powiedziała nam, że to chłopiec inteligentny, zaradny, ale i niepokorny. „Trzeba na niego uważać" stwierdziła, „bo nigdy nie wiadomo, czy właśnie ma czymś zabłysnąć, czy wpaść w kłopoty."

Wciąż nie wiadomo, jak Maciek odnalazł wehikuł czasu i gdzie się przeniósł po tym, jak go uruchomił. Prof. Rotkiewicz uspokaja jednak, że już wkrótce wszystkie informacje na ten temat zostaną upublicznione. "Współpracujemy z pewną rzutką organizacją o nazwie Podkarpackie Stowarzyszenie dla Aktywnych Rodzin" powiedział doświadczony naukowiec. „Uznaliśmy, że ci ludzie interesująco opiszą przygody Maćka Kamińskiego. Serdecznie polecam więc książkę, bo to i wciągająca lektura, i piękna lekcja historii."

Książka autorstwa Jana Markovicia składa się z 4 części, które zilustrował je Marcin Stachów. W lekki i przyjemny sposób pokazuje ona dzieciom i młodzieży historię rozwoju Rzeszowa, począwszy od lokacji miasta w XIV wieku. 

Oficjalna premiera książki odbędzie się 12 października w C.H. Plaza.

Podkarpackie Stowarzyszenie dla Aktywnych Rodzin ma na swoim koncie już kilka książek i projektów dla najmłodszych, w tym m.in.: miniprzewodniki „Rzeszowskie spacery dla przedszkolaków” i „Podkarpackie wędrówki dla przedszkolaków” czy rodzinną grę planszową „Miasto skarbów”.

 

Reklama

Komentarze

Pozostałe wiadomości

Aktualności

Rzeszowskie kina Helios obniżają ceny biletów

Kina Helios wprowadzają atrakcyjne ceny biletów. Nowy cennik obowiązuje od 17 stycznia.

Aktualności

Sweet Noise zagra w Rzeszowie w ramach trasy "Respect Tour"

Po kilku latach przerwy zespół Sweet Nosie powraca na scenę. Po udanej mini trasie w poprzednim roku, grupa kontynuuje koncertowanie i zapowiada już pierwsze koncerty w 2020 roku.

Aktualności

"Kod Dedala" w Kinie Konesera

Film inspirowany kulisami wydania „Inferno” Dana Browna.

Aktualności

Koncert Noworoczny w Wojewódzkim Domu Kultury

Podczas koncertu usłyszymy utwory muzyki klasycznej, musicalowej filmowej i rozrywkowej.

Aktualności

Spotkanie autorskie z Urszulą Dudziak

Wojewódzka i Miejska Biblioteka Publiczna w Rzeszowie zaprasza na wyjątkowe spotkanie.

Aktualności

"Boże ciało", kręcone w podkarpackich Jaśliskach, z nominacją do Oscara

Reżyser Jana Komasa ma szanse na Oscara. „Boże ciało”, które kręcono na Podkarpaciu, powalczy z filmami z Macedonii, Francji, Korei Południowej oraz Hiszpani.

Reklama