Rzeszów - Poniedziałek, 25.11.2024
Reklama

Przedpremiera filmu „Koński ogon” z udziałem reżyserki. Pokaz poprzedzi wernisaż wystawy

Dodano: /

Kadr z filmu "Koński ogon" / Zdjęcie ze strony kina Zorza
Kadr z filmu "Koński ogon" / Zdjęcie ze strony kina Zorza

W środę, 23 października w kinie Zorza odbędzie się przedpremierowy pokaz filmu „Koński Ogon”. Jest to pełnometrażowy debiut Justyny Łuczaj, reżyserki związanej z Instytutem Sztuk Pięknych Uniwersytetu Rzeszowskiego. Projekcję poprzedzi wernisaż wystawy dotyczącej m.in. powstania filmu, który odbędzie się w Galerii r_z / ORz ZPAP.

“Koński ogon” to pełnometrażowy debiut Justyny Łuczaj – reżyserki, malarki, artystki wizualnej oraz wykładowczyni Instytutu Sztuk Pięknych Uniwersytetu Rzeszowskiego.

Debiutancki obraz reżyserki przedstawia wycinek z życia kilku bohaterów, których losy wzajemnie się przenikają i łączą. Powracająca do swojej rodzinnej miejscowości kobieta staje się impulsem do wydarzeń, które będą miały nieodwracalne konsekwencje. Owiana aurą tajemniczości, wyrwana z konkretnego miejsca i czasu historia nie pozwala o sobie zapomnieć przez długi czas po seansie.

„Koński ogon” to film przeznaczony dla widzów od 18 roku życia.

Film został zrealizowany z dużym udziałem aktorów nieprofesjonalnych, którym partneruje znany aktor Przemysław Bluszcz. Muzykę do filmu stworzył Mikołaj Trzaska - autor muzyki do filmów Wojciecha Smarzowskiego.

Za produkcję filmu odpowiedzialne jest Studio Filmowe INDEKS, które wyprodukowało tak głośne filmy, jak m.in. “Wieża. Jasny dzień”Jagody Szelc, czy “Rozmowę z człowiekiem z szafy” Mariusza Grzegorzka.

Projekcja filmu „Koński ogon” odbędzie się 23 października o godz. 18:30 w kinie Zorza. Cena biletu to 20 zł.

Przed seansem, w Galerii r_z / ORz ZPAP przy ul. 3-go Maja 16 zaplanowano wernisaż wystawy Justyny Łuczaj zatytułowanej „Żywy proces / Koński ogon”. Na wystawie prezentowane będą obrazy autorki, wybrane kadry z filmu oraz zdjęcia z planu różnych autorów – Alicii Devaux, Marii Ornaf, Damiana Wójtowicza i reżyserki. Na wystawie są też artefakty z filmu.

„Tytuł wystawy odnosi się do sposobu w jaki film powstawał. Artystka tworzy filmy w „żywym procesie” czyli podejściu nastawionym na reagowanie na energię ludzi, z którymi pracuje, na pomysły pojawiające się na planie, na sytuacje, warunki, wizje” – czytamy na stronie wydarzenia w mediach społecznościowych.
Otwarcie wystawy odbędzie się o godz. 17:00.

Justyna Łuczaj - reżyserka, scenarzystka, producentka telewizyjna, a także malarka, artystka wizualna, kuratorka i wykładowczyni akademicka (Uniwersytet Rzeszowski, Instytut Sztuk Pięknych. Absolwentka Malarstwa na Akademii Sztuk Pięknych w Krakowie (2000) oraz Reżyserii w PWSFTviT w Łodzi (2007), gdzie obroniła także doktorat (2023). Tworzy filmy w „żywym procesie” czyli podejściu nastawionym na reagowanie na energię ludzi, z którymi pracuje, na pomysły pojawiające się na planie, na sytuacje, warunki, wizje.


Reklama

Komentarze

Pozostałe wiadomości

Aktualności

Festiwal Watch Docs po raz piętnasty zawita do Rzeszowa

Kilkadziesiąt projekcji filmów dokumentalnych dotyczących problemu uchodźców, zmian klimatu, demokracji, wolności i praw człowieka tak zapowiada się tegoroczny Ogólnopolski Objazdowy Festiwal Filmowy „Watch Docs. Prawa Człowieka w Filmie”.

Aktualności

W weekend w Zorzy święto kina polskiego i europejskiego

Bilety na seanse w ramach tych dwóch inicjatyw będą w wyjątkowo niskich cenach.

Aktualności

Około 400 tancerzy na festiwalu "O Laur Rzecha"

Już po raz 19. w Rzeszowie odbędzie się Międzynarodowy Festiwal Zespołów Tanecznych „O Laur Rzecha”.

Aktualności

W Rzeszowie powstało studio filmowe Lukra Films. Będą produkcje międzynarodowe

W Rzeszowie powstało pierwsze studio filmowe Lukra Films, którego celem będzie tworzenie międzynarodowych filmów fabularnych. Jego założycielami są: Łukasz Roga, reżyser filmu „No Stars Anymore” oraz Rafał Kalisz – właściciel firmy Fibrain....

Aktualności

Filmowy poranek dla dzieci. Bing, maskotka niespodzianka, fotolustro i inne atrakcje

W najbliższą niedzielę, 6 listopada mali kinomani będą mieli okazję obejrzeć na wielkim ekranie bajki z serii Bing. Nie zabraknie również licznych atrakcji – gościem specjalnym poranka będzie maskotka niespodzianka.

Aktualności

Wieczór z Melpomeną w bibliotece. Spotkanie z Robertem Żurkiem, aktorem "Siemaszki"

7 listopada o godz. 17:00 w Wypożyczalni Głównej WiMBP w Rzeszowie przy ul. Dąbrowskiego 33 a odbędzie się spotkanie z Robertem Żurkiem, aktorem Teatru im. Wandy Siemaszkowej w Rzeszowie.

Reklama