Rzeszów - Poniedziałek, 28.10.2024
Reklama

Premiera sztuki "Ballady i romanse" rozpocznie nowy sezon w Teatrze Maska

Dodano: /

W nadchodzących miesiącach nie zabraknie w „Masce“ interesujących nowości. Nowy sezon artystyczny rozpocznie premiera spektaklu „Ballady i Romanse”, powróci również Scena dla Dorosłych.

Ballady i romanse

Premierowy pokaz spektaklu „Ballady i romanse” odbędzie się 3 września o godz. 18:00. Sztukę będzie można zobaczyć również dzień później, tj. 4 września oraz 15 listopada. Spektakl zrealizowany został na podstawie scenariusza napisanego specjalnie dla teatru Maska przez jedną z najbardziej cenionych reżyserek i dramatopisarek młodego pokolenia Magdalenę Drab. Jest to musical na podstawie wybranych utworów Adama Mickiewicza z tomu „Ballady i romanse” oraz ludowych podań i niewinnych opowieści powtarzanych z pokolenia na pokolenie.

Arszenik

Na Scenie dla Dorosłych zadebiutuje komedia Arszenik, która swoją premierę miała podczas tegorocznej edycji festiwalu Źródła Pamięci Szajna-Grotowski-Kantor.  Spektakl będzie grany 10 i 11 września o godz. 18.00.

„Arszenik” to spektakl inspirowany komedią Josepha Kesselringa („Arszenik i stare koronki"), która weszła do kanonu sztuki dwudziestowiecznej głównie dzięki hollywoodzkiej wersji filmowej z 1944 roku, z Garym Grantem w roli głównej. Scenariusz spektaklu jest swobodnym dialogiem z dramatem Kesselringa, utrzymanym w konwencji czarnej komedii.

Blaski i Cienie

Wachlarz tegorocznych premier zakończy niezwykły spektakl BLASKI I CIENIE w reżyserii dyrektora artystycznego Teatru Maska, Przemysława Jaszczaka. Uniwersalna, pełna ciepła i humoru opowieść o jasnych i ciemnych stronach ludzkiego życia na różnych jego etapach (dzieciństwo, młodość, dorosłość, starość). Rzecz o pozornie nieznaczących chwilach, które zmieniają bieg naszych dróg.

W spektaklu twórcy poddają refleksji kluczowe momenty biografii każdego z nas: pierwszy, kolejny, ostatni (pocałunek, krok, sukces, upadek).

Spektakl do pogodnej refleksji, uśmiechu i uważnego spojrzenia na ulotność czasu. „Blaski i cienie“ życia będziemy odkrywać: 15 października (premiera!) oraz 16 i 21 października o godz. 18.00.

Pozostałe atrakcje  

To nowości repertuarowe, a oprócz nich na afisz wrócą tytuły dobrze znane z minionych sezonów, szykujemy także całkowiem sporo atrakcyjnych propozycji pozasenicznych, m.in. specjalny pokaz filmu ŁUKASIEWICZ – NAFCIARZ ROMANTYK z udziałem twórców, warsztaty teatralno-językowe dla młodzieży i seniorów „Co na to Morfeusz, czyli nowe fakty w sprawie śpiulkolotu“, warsztaty aktorskie z Przemysławem Buksińskim, improwizowany pokaz #ŁukasiewiczIMPRO i in. Tej jesieni gościć także będziemy na kilku ogólnopolskich festiwalach.

Zniżki dla seniorów

Warto również wspomnieć, iż Teatr Maska jest partnerem tegorocznych Rzeszowskich Senioraliów. W związku z tym, w dniach 3 – 11 września, widzowie 60+ mogą zakupić bilety o 50% taniej.

 

Reklama

Komentarze

Pozostałe wiadomości

Aktualności

Oto pełny program Rzeszów Breakout Days 2022. Bilety już w sprzedaży

Festiwal odbędzie się w dniach 15 - 17 września 2022 r.

Aktualności

Wystawa i wieczór autorski z Tomaszem Tomaszewskim zainauguruje IV Rzeszowski Weekend Fotografii

9 września w Galerii Fotografii Miasta Rzeszowa odbędzie się wystawa fotografii pn. „Świat jest tam, gdzie się zatrzymałeś” oraz wieczór autorski z Tomaszem Tomaszewskim. Wydarzenie zainauguruje IV Rzeszowski Weekend Fotografii. Początek o...

Aktualności

Wrześniowy harmonogram koncertów na parkingu Filharmonii Podkarpackiej

Koncerty odbędą się w ramach II edycji cyklu „Filharmonia w plenerze”. Koncerty rozpoczynają się o godz. 18:00. Bilety w cenie 20 zł można nabyć w kasie Filharmonii lub na oficjalnej stronie internetowej...

Aktualności

Piknik rodzinny w centrum Rzeszowa. Wystąpi m.in. Arka Noego

W najbliższą niedzielę 4 września przy budynku Estrady Rzeszowskiej na ul. Jagiellońskiej 24, odbędzie się piknik rodzinny pn. „Dzień dobry Добрий день.”.

Aktualności

Pożegnanie lata z teatrem Maska. Czytanie performatywne w parku

Aktorzy teatru Maska będą czytać sztukę Beniamina Bukowskiego NANOWO.

Reklama