Rzeszów - Czwartek, 28.11.2024
Reklama

Pokazy filmów "Miłość i miłosierdzie" oraz "Wilkołak" z udziałem reżyserów

Dodano: /

W kwietniu w kinie Zorza odbędą się specjalne pokazy seansów filmowych, w których udział wezmą reżyserzy.

4 kwietnia o godz. 19:00 Zorza wyświetli film "Miłość i miłosierdzie". Po seansie odbędzie się spotkanie z reżyserem i producentem filmu - Michałem Kondratem. Bilety 18 zł

O filmie:

Spokojne i przepełnione wiarą życie siostry Faustyny Kowalskiej zmienia się pewnego dnia nieodwracalnie. Oczom zakonnicy ukazuje się bowiem Jezus Chrystus, który zleca jej misję głoszenia prawdy o Jego Miłosierdziu i przygotowania świata na jego ostateczne przyjście. Zadanie to wydaje się niemożliwe do zrealizowania, ale siostra Faustyna zrobi wszystko, aby je wypełnić. Na światło dzienne wychodzą kolejne dowody na to, że zakonnica naprawdę widywała Jezusa. Po przeprowadzeniu badań naukowych, okazuje się, że podobizna Chrystusa widoczna na obrazie namalowanym według jej wskazówek jest identyczna z rysami twarzy i sylwetką uwiecznionymi na całunie turyńskim. Działalność polskiej zakonnicy daje początek kultowi Bożego Miłosierdzia, który czczony jest przez setki milionów osób na wszystkich kontynentach świata. Niezwykłe spotkanie siostry Faustyny i Jezusa zostało potwierdzone przez wielu papieży, w tym Jana Pawła II, który 30 kwietnia 2000 roku oficjalnie uznał ją za świętą i ustanowił święto Bożego Miłosierdzia, którego w wizjach siostry Faustyny domagał się sam Jezus.

10 kwietnia o godz. 19:00 odbędzie się specjalne filmowe spotkanie w ramach DKF Zorza. Wyświetlony zostanie film "Wilkołak". Po seansie odbędzie się spotkanie z reżyserem Adrianem Pankiem. Bilety 12 zł

O filmie:

Akcja filmu rozgrywa się latem 1945 roku.

Dla ośmiorga dzieci, wyzwolonych z obozu Gross-Rosen, zostaje utworzony prowizoryczny sierociniec w opuszczonym pałacu wśród lasów. Ich opiekunką staje się dwudziestoletnia Hanka, również była więźniarka. Po okropieństwach obozu bohaterowie powoli odzyskują resztki straconego dzieciństwa, jednak koszmar szybko do nich powraca. W okolicznych lasach krążą obozowe wilczury. Wypuszczone przez esesmanów przed wyzwoleniem Gross-Rosen, wygłodzone i zdziczałe zwierzęta osaczają pałac w poszukiwaniu pożywienia. W przerażonych dzieciach uruchamia się obozowy instynkt przetrwania.

 

Reklama

Komentarze

Pozostałe wiadomości

Aktualności

Spotkanie z aktorką teatralną Małgorzatą Machowską

Gościem najbliższego spotkania z cyklu „Wieczór z Melpomeną w Bibliotece” będzie Małgorzata Machowska, aktorka Teatru im. Wandy Siemaszkowej i Ave Teatru. Wydarzenie organizuje Wojewódzka i Miejska Biblioteka Publiczna w Rzeszowie.

Aktualności

"Poezja w teatrze". Siemaszkowa zaprasza na koncert zespołu Wieża Bajzel

„Poezja w teatrze” to nowa inicjatywa Teatru im. Wandy Siemaszkowej w Rzeszowie, będąca częścią ogólnoplskiego programu Przestrzenie Sztuki. Projekt realizowany jest wspólnie z podkarpackim środowiskiem poetyckim. W jego ramach odbędzie się koncert...

Aktualności

Happy End. W Rzeszowie rusza najbardziej optymistyczny festiwal filmowy [PROGRAM]

29 filmów znalazło się w programie tegorocznej edycji Happy End Festiwal, który już dzisiaj rozpoczyna się w Rzeszowie. Gościem specjalnym wydarzenia będzie Anna Dymna, która odbierze Nagrodę Honorową.

Aktualności

Kobieta w roli głównej: Spotkanie z Basią Olearką i projekcja filmu "Z miłości do mody"

Kino za Rogiem Cafe powraca ze spotkaniami z inspirującymi, twórczymi kobietami i specjalnie dobranymi babskimi filmami.

Aktualności

Prapremiera utworu "Kantata Sfer Niebieskich" w Filharmonii Podkarpackiej

Utwór został skomponowany na zamówienie Filharmonii Podkarpackiej z okazji roku kopernikańskiego. Wydarzenie wzbogacone będzie wizualizacjami.

Aktualności

Autor "Szadzi", "Rysy" i "Układu" spotka się z czytelnikami w Rzeszowie

Wojewódzka i Miejska Biblioteka Publiczna w Rzeszowie organizuje kolejne spotkanie w ramach cyklu „Pogaduchy o książkach i rozmowy na temat”. Tym razem z czytelnikami spotka się pisarz, scenarzysta, reżyser i aktorem –...

Reklama