Rzeszów - Środa, 27.11.2024
Reklama

Plany teatru Maska na drugą połowę sezonu. Będą dwie premiery

Dodano: /

17 tytułów, ponad 170 spektakli, dwie premiery – oto propozycje Teatru Maska na drugą połowę sezonu artystycznego. - Gwarantujemy, że bez względu na wiek, każdy znajdzie w naszym repertuarze tytuły, które warto zobaczyć. Pomyśleliśmy o wszystkich – od  najnajów po dorosłych – zapewnia Anna Kulpa, specjalista ds. promocji Teatru Maska.

Rzeszowski Teatr Maska opublikował na swojej stronie internetowej pełny repertuar do końca sezonu, czyli aż do ostatnich dni czerwca 2023. Znalazło się w nim 17 tytułów i ponad 170 spektakli.

Premiery i Maskarada

Na drugą połowę sezon Maska zaplanowała dwie premiery. 14 kwietnia o godz. 16:30 widzowie zobaczą spektakl Tomasza Maśląkowskiego „Włosy mamy”. Z kolei 4 czerwca o godz. 16:30 premierowy pokaz spektaklu „Księga dżungli” w reżyserii Darii Kopeć zainauguruje festiwal Maskarada.

13. edycja Festiwalu  Teatrów Ożywionej Formy MASKARADA, w tym roku odbędzie się w dniach 4–8 czerwca pod hasłem oSWÓJ LĘK. Do końca stycznia potrwają zgłoszenia spektakli do festiwalu. W 2023 r. festiwal nie będzie miał formy konkursu, tylko spotkania/przeglądu. W programie oprócz przedstawień znajdą się takie wydarzenia jak: parada uliczna w centrum Rzeszowa, interaktywna wystawa lalek teatralnych, pokazy etiud uczestników Małej Akademii Teatralnej działającej przy Teatrze „Maska”, warsztaty dla młodzieży i pedagogów, spotkanie z psychologiem oraz akcja społeczna „Spacer z kundelkiem” organizowana wspólnie z Miejskim Schroniskiem dla Bezdomnych Zwierząt „Kundelek” w Rzeszowie.

Niedziela w Masce

Druga połowa sezonu w teatrze Maska to również kontynuacja cyklu #NiedzielawMasce. W każdą niedziele o godz. 16:30 teatr zaprasza na spotkanie z najlepszymi przedstawieniami dla dzieci. W styczniu będą to: Statek Nowego (15.01), Czterej muzykanci z Bremy (22.01) oraz musical Księżycowe Opowieści (29.01)

Scena dla młodzieży i dorosłych

W każdy trzeci piątek miesiąca o godz. 18.00 możecie się wybrać do Maski w nieco doroślejszym gronie. Spektakle grane w ramach  Sceny dla Młodzieży i Dorosłych – choć świeże w repertuarze teatru – już  zdążyły podbić serca Widzów. Czego się spodziewać? Znakomitej zabawy,  odrobiny refleksji, a może i… momentów wzruszeń.

W styczniu Maska szczególnie poleca „Arszenik”. Jest to komediowa propozycja z dreszczykiem. Przedstawienie skrzące  się dowcipem, pełne zagadek i zaskoczeń. Widowisko będzie można zobaczyć 20 stycznia o godz. 18:00. A poniżej trailer spektaklu:

Najbliższy repertuar teatru Maska znajdsziecie w naszym Kalendarzu imprez.

 

 

Reklama

Komentarze

Pozostałe wiadomości

Aktualności

Kino plenerowe na rzeszowskim Rynku. Na wielkim ekranie: "Paterson" i "Książę"

Letni wieczór, leżaki i dobre kino – to propozycja Rzeszowskich Piwnic na pierwszy lipcowy weekend. Na wielkim ekranie, który stanie na Skwerze Kultury będzie można zobaczyć dwa filmy.

Aktualności

Pokaz plenerowy filmu "Lato" w Letnim Ogródku Kulturalnym

Estrada Rzeszowska i Rzeszowski Inkubator Kultury zapraszają 30 czerwca o godz 21:00 na kinowy pokaz plenerowy w Letnim Ogródku Kulturalnym.

Aktualności

Carpathia Festival w lipcu znowu w Rzeszowie

Piętnastu finalistów z różnych krajów i muzyczna walka o Grand Prix, w jury Marek Kościkiewicz, a w loży honorowej Krzysztof Dzikowski i Irena Santor.

Aktualności

Festiwal Twórców Kultury. Gwiazdą wieczoru zespół 1984

Już 1 lipca w godzinach 12:00 - 20:00 w Rzeszowie na terenie w sąsiedztwie fontanny multimedialnej odbędzie się Festiwal Twórców Kultury, podczas którego na scenie wystąpią artyści z Norwegii oraz Polski.

Aktualności

Europejski Stadion Kultury 2023. Znamy kolejne wydarzenia w ramach festiwalu

Rzeszów przygotowuje się do niezwykłego wydarzenia kulturalnego, które już niedługo rozpocznie się na terenie miasta.

Aktualności

Nowy obraz w Muzeum Okręgowym w Rzeszowie. Prezentacja w najbliższą niedzielę

Muzeum Okręgowe w Rzeszowie zakupiło do swoich zbiorów obraz „Niedziela” Władysława Aleksandra Maleckiego (1836-1900). Obraz został zakupiony do Galerii Malarstwa Polskiego ze środków Województwa Podkarpackiego.

Reklama