Rzeszów - Poniedziałek, 18.11.2024
Reklama

Piknik wojskowy z okazji XX-lecia wstąpienia Polski do NATO

Dodano: /

9 marca 2019 r. o godz. 11.00 na terenie 1 Batalionu Strzelców Podhalańskich przy ul. Lwowskiej 5 w Rzeszowie odbędzie się piknik wojskowy z okazji XX-lecia wstąpienia Polski do NATO. Podobne pikniki odbędą się jeszcze w 19 jednostkach wojskowych na terenie całego kraju.

Piknik zorganizowany zostanie w formie „otwartych koszar”, dlatego każdy zainteresowany polską armią, służbą wojskową oraz historią naszej współpracy wojskowej w NATO, będzie mógł tego dnia swobodnie wejść na teren jednostek wojskowych.

O godzinie  13.00  nastąpi ceremonialne podniesienie Flagi RP oraz NATO oraz zostaną odegrane hymny Polski oraz Sojuszu.

Dla przybyłych gości przygotowano liczne atrakcje: pokazy wyszkolenia i musztry, prezentacje sprzętu i wyposażenia, koncerty orkiestr oraz spotkania z żołnierzami polskimi i armii sojuszniczych. Nie zabraknie również atrakcji dla dzieci oraz tradycyjnego, żołnierskiego poczęstunku.

PROGRAM:

- godz. 11.00 - 12.00 - pokaz sprzętu uzbrojenia, pokaz uzbrojenia i sprzętu wspinaczkowego na hali sportowej, punkt promocyjno-informacyjny z uwzględnieniem akcji „Zostań żołnierzem”, sala tradycji 1 BSP, mobilny punkt poboru krwi, występ orkiestry garnizonowej, występ zespołu wokalnego Klubu 21 BSP, poczęstunek grochówką wojskowa i kiełbasą,

- godz. 12.00 - 12.20 - występ Orkiestry Wojskowej z Rzeszowa,

- godz. 12.20 - 12.40 - występ zespołu wokalnego 21 BSP,

- godz. 12.40 - 12.50 - przedstawienie na telebimie filmów promocyjnych Wojska Polskiego,

- godz. 13.00 - 13.05 - podniesienie Flagi Państwowej oraz odegranie Hymnu Państwowego,

- godz. 13.05 - 13.10 - podniesienie flagi NATO oraz odegranie hymnu NATO,

- godz. 13.10 - 13.30 - eystęp Orkiestry Wojskowej z Rzeszowa cz. II,

- godz. 13.30 - 13.50 - występ zespołu wokalnego 21 BSP cz. II,

- godz. 13.50 - 16.00 - udział przybyłych w zorganizowanych przedsięwzięciach.

 

 

Reklama

Komentarze

Pozostałe wiadomości

Aktualności

"Zemsta" wraca na deski teatru Maska

Po długiej przerwie, na deski teatru Maska wraca jeden z najbardziej lubianych tytułów - ZEMSTA Aleksandra Fredry w reżyserii Pawła Aignera. Spektakl będzie można zobaczyć w najbliższą niedzielę oraz we wtorek, środę...

Aktualności

Nowy rok z KLAPS'em. Styczniowy repertuar Dyskusyjnego Klubu Filmowego

Dyskusyjny Klub Filmowy „Klaps” działający w Wojewódzkim Domu Kultury rozpoczyna kolejny rok z wyjątkowymi seansami połączonymi z prelekcjami i pofilmowymi dyskusjami. Co obejrzymy w styczniu?

Aktualności

Paweł Niemczak opowie o "ciekawych miejscach Europy"

„Ciekawe miejsca Europy” to tytuł prelekcji fotografa i podróżnika Pawła Niemczaka. Spotkanie z nim odbędzie się w czwartek, 11 stycznia 2024 r. o godz. 14.00 w budynku WiMBP przy ul. Sokoła 13....

Aktualności

Sylwester w rzeszowskich kinach. Premierowe i przedpremierowe seanse

Jeśli nie macie jeszcze sprezycowanych planów jak i gdzie spędzicie tegoroczną noc sylwestrową, kinowa sala wydaje się być doskonałym pomysłem na przywitanie Nowego Roku. Rzeszowskie kina kuszą premierowymi i przedpremierowymi seansami. Sporawdźcie...

Aktualności

Sylwester w rytmie latino na rzeszowskim Rynku

To będzie skromny Sylwester, bez koncertów, fajerwerków i pokazów laserowych, ale z pewnością gorący, bo z głośników popłyną dźwięki latino.

Aktualności

Kosmopark - wyjątkowa, interaktywna wystawa kosmosu w Millenium Hall

W centrum handlowo-rozrywkowym Millenium Hall możecie odkryć tajemnice kosmosu, dzięki unikalnej, interaktywnej wystawie Kosmopark.

Aktualności

Finał projektu Zgrajmy się!. Widowisko "W Wojtusiowej Izbie" i występ bębniarzy

Zbliża się wielki finał warsztatów muzycznych pod hasłem „Zgrajmy się”. W przestrzeni Rzeszowskich Piwnic odbędzie się występ grupy Studio Bębnów Afrykańskich oraz widowisko "W Wojtusiowej Izbie" z gościnnym udziałem uczestników warsztatów.

Aktualności

"Eroica" Andrzeja Munka na dużym ekranie

Z okazji 66. rocznicy premiery, rzeszowskie Kino za Rogiem Cafe organizuje pokaz najwybitniejszego filmu Andrzeja Munka, uznawanego za arcydzieło polskiej szkoły filmowej - "Eroica. Symfonia bohaterska w dwóch częściach" z 1957 roku.

Reklama