Rzeszów - Poniedziałek, 21.04.2025
Reklama

Oto pierwsi artyści, którzy wystąpią na scenie tanecznej Re: Rzeszów Festival

Dodano: /

2 dni RE:laksu, dwie sceny – LIVE ORAZ TANECZNA, kilkanaście największych gwiazd rodzimej sceny muzycznej oraz unikalne połączenie muzyki i światła - to przepis na RE: RZESZÓW FESTIVAL, który odbędzie się w dniach 20-21 sierpnia 2022 r. na Bulwarach nad Wisłokiem.

Już od pierwszej edycji RE: RZESZÓW FESTIWAL będzie podzielony na dwie sceny – LIVE i TANECZNĄ. Poznaliśmy już wszystkich wykonawców SCENY LIVE, którzy wystąpią podczas festiwalu.

W sobotę, 20 sierpnia swoje koncerty zagrają: Pezet, Mrozu, Natalia Przybysz, Fisz Emade Tworzywo, Igo oraz Szczyl.

W niedzielę, 21 sierpnia uczestnicy festiwalu będą bawić się przy muzyce: Brodki, Organka, Margaret, Baranovskiego, Arka Kłusowskiego i Zdechłego Osy.

Na drugiej festiwalowej scenie - TANECZNEJ pojawią się czołowe nazwiska muzyki elektronicznej i alternatywnej, starannie wybrane i zaproszone przez pierwszą damę muzyki klubowej w Polsce, czyli Novikę,  oraz jednego z najbardziej oryginalnych artystów na polskiej scenie electro - Baascha.

W sobotę 20 sierpnia na SCENIE TANECZNEJ usłyszymy: Rat Kru, NOVIKA 2.0 Live, Kamp! oraz An On Bast / Last Robots feat. Novika

Niedzielny lineup SCENY TANECZNEJ poznamy już 11 lipca.

RE: RZESZÓW FESTIVAL to najnowszy letni festiwal na mapie Polski. W sierpniowy weekend rzeszowskie Bulwary nad Wisłokiem wypełnią się nie tylko muzyką największych współczesnych gwiazd popu, alternatywy, hip-hopu, rocka i elektroniki, ale także zostaną rozświetlone przez Park Świateł. Organizatorzy zaprosili największe gwiazdy polskiej sceny muzycznej oraz artystów zajmujących się efektami wizualnymi, aby stworzyli wspólnie niepowtarzalną przestrzeń, która po zmroku będzie stymulowała zmysły i wyobraźnię

– koncerty, świetlne instalacje, neony, wizualne totemy zapewnią niepowtarzalne wrażenia, które zachwycą osoby w każdym wieku.

NOVIKA, czyli Kasia Nowicka to od lat jedna z najbardziej aktywnych postaci na polskiej scenie muzycznej. Wokalistka, która początkowo udzielała się w zespole Futro i u boku Smolika, a solowo zadebiutowała w 2006 roku albumem „Tricks Of Life” nominowanym do

Paszportu Polityki. Kolejne płyty: „Lovefinder” (2010) i album z remixami „Mixfinder” (2011) zostały nagrodzone Fryderykami w kategorii klubowej. Ostatni solowy album Noviki zatytułowany „Bez Cukru” ukazał się w 2019 roku i zebrał świetne recenzje, a piosenki „Lekko” i „Słabości” często gościły na antenach radiowych. W roku 2021 Novika obchodziła jubileusz 20 lat obecności na scenie i wydała z tej okazji album z nowymi wersjami jej przebojów – Novika 2.0.

Chociaż nie gra już jako dj, Novika regularnie występuje wokalnie w klubach w całym kraju w ramach duetu Novika & Mr.Lex. Zagrała na najważniejszych polskich festiwalach (Open’er, FreeForm, Audioriver, Tauron Nowa Muzyka). Od przeszło 15. lat prowadzi również autorskie audycje radiowe. Gościła już na antenach wielu stacji, obecnie prowadzi audycję Lekko w Radiu KAMPUS.

KAMP! to jeden z najważniejszych polskich zespołów elektronicznych, który swoją karierę rozpoczął niemal 10 lat temu. Od początku tworzą go producenci: Michał Słodowy, Radek Krzyżanowski oraz Tomek Szpaderski, odpowiedzialny również za wokal.

Zadebiutowali w 2009 roku EP THALES ONE. Pierwsze zagraniczne wydawnictwo pojawiło się w 2011 roku w portugalskim Discotexas. Singiel CAIRO stał się komercyjnym przełomem, który doprowadził do debiutanckiego albumu KAMP!, wydanego przez ich własny label Brennnessel. Dream-popowe melodie doskonale zgrane na płycie z house'owymi utworami zagwarantowały sprzedaż przekraczającą 10,000 sztuk oraz wielkie zainteresowanie ze strony klubów i festiwali, od Szanghaju, przez London i Pragę, po Los Angeles. W l2014 KAMP! wypuścił EP w nowojorskim labelu Cascine, stając się jednym z niewielu polskich zespołów z tak umocnioną pozycją w zachodnim przemyśle muzycznym. Ten krok otworzył im możliwości stałego promowania swojego materiału zagranicą.

Rok 2015 przyniósł drugi album zespołu, taneczno-kontemplacyjną "Ornetę", po którym muzycy zagrali m.in. specjalną sesję dla Boiler Room. Kolejnym krokiem była sesja nagraniowa w Red Bull Studio w Brazylii, gdzie pod okiem Bartosza Dziedzica powstały dwa utwory wydane jako single w 2017 - "Deny" i "Turn My Back On You".Trzeci album "DARE" ukazał się 17 września 2018 spotykając się z entuzjastycznym przyjęciem) i ciesząc się ogromną popularnością w serwisach streamingowych.

W swojej twórczości Kamp! podróżował na granicy popu i elektroniki zjednując sobie publiczność po obu stronach, niemniej romans z elektronicznym popem uznają za zamknięty. Swoich korzeni szukają w techno i to jest kierunek, którego możemy się spodziewać w nowej odsłonie koncertowej. Zespół ma na swoim koncie remiksy i współpracę m.in. z takimi artystami jak Brodka, Dawid Podsiadło czy Baranovski. Mają za sobą m.in. trasy po USA i Wielkiej Brytanii, Czechach i Słowacji oraz występy na tak ważnych imprezach jak amerykański SXSW czy brytyjski The Great Escape.

RAT KRU balansują na granicy sztuki i kiczu, niekiedy nawet je przekraczając. Odpowiedzialny za warstwę muzyczną, ukrywający się za maską szczura Rat One (zwany również Witkiem) gwarantuje chłostę tanecznym bitem, a znany też z solowej działalności muzycznej i poetyckiej oraz konsekwentnego budowania majestatu Winogradzki Lew, maluje fragmenty rzeczywistości w pobudzających wyobraźnię tekstach. Sami swoją muzykę określają mianem betonowej samby, siejąc zgorszenie i porywając do tańca na koncertach
i festiwalach zarówno w Polsce jak i tych za granicą.

Ich „zerowa" płyta "RAT" łączy dub, hip-hop i elektronikę, właściwy debiut czyli, „Rok Szczura" (Kayax) idzie znacznie dalej - pojawiają się rave i euro-house ale nie tylko.

Najnowszy album ukazał się 21 lutego 2022 i otrzymał tytuł „Winogrady" – na cześć dzielnicy Poznania, w której wychowali się Witek i Paweł. Pierwszym singlem / klipem promującym nowy materiał były „Grzyby" z gościnnym udziałem Mery Spolsky. Kolejne zajawki to „DMT" (gościnnie: RAU) oraz "Go Rat Kru". 17 lutego 2022 r. swoją premierę miała długo oczekiwana "Aleja Gwiazd" - bezkompromisowa dekonstrukcja słynnej kompozycji Romualda Lipki do słów Marka Dutkiewicza, przy jednoczesnym zachowaniu pełnego szacunku do oryginału, znanego z wykonania Zdzisławy Sośnickiej.

AN ON BAST to producentka i kompozytorka z Wrocławia. Karierę rozpoczęła w 2006 r. publikując swój pierwszy album, zostaje także wybrana spośród tysięcy kandydatów do udziału w Red Bull Music Academy w Melbourne.

Od 15 lat jest aktywna na międzynarodowej scenie muzyki elektronicznej. Wyjątkowa kombinacja jej bogatej wyobraźni i doskonałych zdolności technicznych pozwala jej serwować wyjątkowe doznania muzyczne. Podczas koncertów porusza się od samplera do automatu perkusyjnego, od syntezatora modularnego do efektów, wykazując naturalną i pewną więź ze swoimi maszynami. Rezultatem jest wysokiej jakości spektakl i całkowite zanurzenie w kreowanym przepływie muzycznej energii.

Koncertuje grając na instrumentach elektronicznych muzykę w dużej mierze improwizowaną na żywo, w odsłonie klubowo-tanecznej, eksperymentalnej lub ambientowej. Ma na koncie wiele Epek oraz dziewięć albumów solowych. Poza własną Ghost Kitchen jej muzyka jest wydawana przez wytwórnie w Niemczech, Belgii, Holandii, Wielkiej Brytanii, Portugalii, Australii, USA, Chinach. Swoimi koncertami zachwyciła publiczność wielu klubów i festiwali w Polsce i na świecie m.in. w Hiszpanii, Niemczech, Danii, Australii, Chinach i wielu innych.

Last Robots (iRobot & Bert) to prawdziwe legendy krajowej sceny klubowej i elektronicznej. Działają razem od ponad 14 lat a osobno jeszcze dłużej. Można ich usłyszeć w całej Polsce - nie tylko w najlepszych klubach, ale także na znanych festiwalach. Duet wieloktornie występował na głównej scenie festiwalu Audioriver, Openerze, SnowFest czy Live Festival w Krakowie. Na tym ostatnim byli odpowiedzialni za support przed grupą The Prodigy rozgrzewając 40-tysięczną publiczność przed koncertem zespołu. Swoje sety grają również poza granicami kraju. W roku 2012 udali się w trasę po Japonii, gdzie swoje umiejętności prezentowali aż na pięciu wydarzeniach, w tym na festiwalu Shimokitazawa Sound Cruising, a w roku 2019 na festiwalu Metronome w Pradze. 

Muzyka, którą serwują to charakterystyczna i energetyczna mieszanka muzyki house.
W swoich występach lubią zaskakiwać słuchaczy nietuzinkową selekcją utworów a wydarzenia z ich udziałem na długo pozostają w pamięci uczestników. 

Dzielili scenę z około setką wykonawców zagranicznych. Wśród nich znaleźli się m.in.: Annie Mac, 2Many Dj`s, Jacques Lu Count, Vitalic, Marshall Jefferson, Booka Shade, Felix Da Housecat, Oliver Huntemann, Cassius, czy Krystal Klear. Last Robots nie tylko miksują i rozgrzewają parkiety do czerwoności, ale przede wszystkim produkują własne nagrania. Są autorami remiksów dla Giorgio Morodera & SIA, Hurts, Sorry Boys, Kamp!, Jolie Cherie, Noviki i wielu innych popularnych artystów. Ich utwory ukazywały się nakładem takich wytwórni, jak: Opus, Kayax, Warner czy Sony. Na koncie mają też kilka doskonale przyjętych editów i bootlegów - dużą popularnością cieszy się nowa wersja „Diamentowej Kuli“ Lombardu oraz "Piosenki Młodych Wioślarzy" Kultu. Od 2012 roku Ambasadorzy marki Pioneer Dj.

Last Robots można też usłyszeć w eterze – Bert prowadzi audycję Kluboteka
w Polskim Radio „Czwórka“ a Igor „Rozgrzewkę“ w sobotnie wieczory  na antenie Radiospacji. 

Reklama

Komentarze

Pozostałe wiadomości

Aktualności

Bezpłatne teatrzyki dla dzieci w centrum handlowym w Krasnem

„Czerwony kapturek”, „Baśń o gajowym Chrobotku” i „Złote jajko” to tylko niektóry z bezpłatnych spektakli dla najmłodszych, jakie będzie można zobaczyć w 2025 roku w pasażu centrum handlowym Auchan Krasne. Za tą...

Aktualności

II edycja Wielkiego Koncertu Świątecznej Pomocy w Rzeszowie. Wystąpią 4 zespoły

Sztab WOŚP w Tyczynie już po raz drugi organizuje w stolicy Podkarpacia koncert na rzecz Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy. Na scenie cztery zespoły, na bramce wolne datki do puszki.

Aktualności

Kultowa “Nienawiść” wraca do kin w wersji 4K. Gdzie zobaczysz w Rzeszowie?

Po 30 latach od premiery, na ekrany kin wraca kultowy film “Nienawiść” Mathieu Kassovitza w odrestaurowanej kopii 4K. Obraz będzie można obejrzeć w trzech rzeszowskich kinach.

Aktualności

Koncert charytatywny dla podopiecznych rzeszowskich domów dla dzieci

„Bo jak nie my to kto?” – pod takim hasłem odbędzie się koncert charytatywny, z którego dochód przeznaczony zostanie w całości na poprawę codziennych warunków życia podopiecznych rzeszowskich domów dla dzieci.

Aktualności

Muzyka pięciu kompozytorów zabrzmi w Filharmonii Podkarpackiej

W najbliższy piątek, 10 stycznia 2025 r. salę koncertową Filharmonii Podkarpackiej wypełnią dźwięki utworów takich kompozytorów jak: Mozart, Verdi, Bizet, Dvorak i Puccini. Orkiestrę poprowadzi Jiří Petrdlík. Podczas koncertu wystąpią również soliści...

Aktualności

Charytatywne kolędowanie dla małej Alicji z Rzeszowa. RDK organizuje 9 koncertów

Rzeszowski Dom Kultury zaprasza wszystkich mieszkańców Rzeszowa na cykl dziewięciu koncertów charytatywnych pod nazwą „Styczeń z Kolędą – Rzeszowski Dom Kultury dla Alicji”, które będą się odbywać od 12 do 31 stycznia...

Aktualności

Ostatni weekend w Świątecznym Miasteczku na rzeszowskim Rynku [3-6.01.2025]

Jeżeli chcecie jeszcze poczuć świąteczną atmosferę w sercu Rzeszowa, zaplanujcie wypad na rzeszowski Rynek w ten weekend. Będą to ostatnie dni funkcjonowania Świątecznego Miasteczka i towarzyszącego mu Jarmarku Bożonarodzeniowego.

Aktualności

„Jaco – Opowieść o Zbigniewie Jakubku” – dokument Huberta Gotkowskiego i Bartłomieja Skubisza do obejrzenia w sieci

Hubert Gotkowski i Bartłomiej Skubisz nakręcili film dokumentalny opowiadający o życiu i twórczości wirtuoza instrumentów klawiszowych, kompozytora, aranżera i pedagoga – Zbigniewa Jakubka. Obraz można już obejrzeć w sieci.

Reklama