Rzeszów - Wtorek, 07.01.2025
Reklama

Okamgnienie – cykl performatywnych wydarzeń audiowizualnych i artystycznych

Dodano: /

Na kilka dni rzeszowskie Kino za Rogiem Cafe zmieni się w przestrzeń sztuki, w której połączą się muzyka i obraz tworzone na oczach publiczności. W ramach projektu pn. „Okamgnienie” zaplanowano wyjątkowe koncerty, spotkania oraz warsztaty artystyczne. Cykl otworzy instalacja biologiczna Bartosza Nalepy.

Niezwykle ciekawie zapowiada się projekt pn. Okamgnienie, który odbędzie się w Rzeszowie w dniach 4 – 8 grudnia 2024. Będzie to seria performatywnych wydarzeń audiowizualnych i artystycznych. W ramach cyklu w Kinie za Rogiem Cafe przy ul. Świętego Mikołaja 6, odbędą się koncerty, łączące w sobie muzykę i obraz, spotkania z artystami oraz warsztaty.
Udział we wszystkich wydarzeniach jest bezpłatny. Darmowe wejściówki można odebrać w kasie Kina za Rogiem Café.

Dla tych którzy by chcieli, jednak z różnych względów nie mogą pojawić się osobiście na wydarzeniach, zaplanowano transmisje on-line na profilu facebookowym organizatora - Fundacji FILMKULTURA.

PROGRAM CYKLU OKAMGNIENIE:

środa 4.12.2024

18:00 warsztat dźwięku dla dorosłych – misy himalajskie (2h)

czwartek 5.12.2024

18:00 INSTALACJA BIOLOGICZNA Bartosza Nalepy

18:00 SPOTKANIE KURATORSKIE z Weroniką Gosztyłą Frańczak

piątek 6.12.2024

19:00 DRIFT PROJECT – muzyka: Jacek Nizioł, Artur Zedanja, Marcin Żminkowski, Amata Beda- Smaga | diaskop: Bartosz Nalepa

Szum, dystorsja, zniekształcenia, przestrzeń, rytmika, melodia - oniryczny spacer po zakamarkach skojarzeń. Eksperymentalny projekt w formacie kwartetu, bazujący na syntezatorach, samplerach, gitarze basowej, trąbce i akustycznych źródłach dźwięku przetwarzanych na żywo za pomocą torów efektowych.

sobota 7.12.2024

16:00 EKOLOGIA DŹWIĘKU – spotkanie kuratorskie z artystami uczestniczącymi w performance

19:00 SOMA – muzyka: Sebastian Mac i Vasen Piparjuuri | transmisja: Bartosz Nalepa

To projekt, który wplata muzykę i obraz w jedną, płynącą opowieść o ciele, jego kruchości i ciągłym przeobrażaniu. To subtelna gra między tym, co pulsuje i żyje, a tym, co milczy i rozpada się. Dźwięki i obrazy zanurzone w organicznych procesach rozkładu i odrodzenia, gdzie początek i koniec stają się jednością, a każda forma – statyczna czy dynamiczna – nosi w sobie ślad tego, co było i co nadejdzie.

niedziela 8.12.2024

9:00 warsztat nagrań terenowych – field recording (5h)

18:00 OZÓR – muzyka: Malwina Kołodziejczyk, Maximilian Glass | mikroskop: Bartosz Nalepa

Muzyka Malwiny Kołodziejczyk i Maximiliana Glassa tworzy nieprzewidywalny krajobraz rezonujących częstotliwości, dźwięków i szumów. Stosując rozszerzone techniki gry na saksofonie oraz eksperymentalną elektronikę, duet tworzy przestrzeń skupioną na „tu i teraz”, zapraszając ciekawskie uszy na podróż z muzyką opartą na upływie czasu.


Reklama

Komentarze

Reklama