Rzeszów - Piątek, 20.09.2024
Reklama

OFF RZESZÓW. Najlepsi twórcy niezależni odwiedzą stolicę Podkarpacia

Dodano: /

OFF RZESZÓW - festiwal organizowany od czterech lat przez Teatr im. Wandy  Siemaszkowej w tym roku odbędzie się w dniach 17-21 września. To doskonała okazja do  zapoznania się z twórczością topowych artystów niezależnych z całej Polski.

Zeszłoroczna edycja festiwalu OFF RZESZÓW spotkała się z ogromnym zainteresowaniem widowni. Odbywające się w Teatrze Maska spektakle przyciągnęły zarówno młodzież, jak i  bardziej doświadczonych widzów, którzy mogli oglądać czołowe teatry offowe z całej Polski. W tym roku repertuar zapowiada się równie ciekawie — każdy ze spektakli wykorzystuje inną formę i  język teatralny, razem tworząc zróżnicowany repertuar dla podkarpackiej widowni.

Kuratorką festiwalu OFF RZESZÓW jest Katarzyna Knychalska — założycielka i prezeska  Fundacji Teatr-Nie Taki we Wrocławiu oraz wydawczyni i redaktorka naczelna portalu Teatralny.pl  i czasopisma o teatrach niezależnych „nietak!t”. Katarzyna Knychalska dokonała wyboru pięciu  spektakli: „VALESKA VALESKA VALESKA VALESKA” Fundacji Performa, „Faktoria  przyjemności” Fundacji Mikro Teatr, „Invisible” Grupy Coincidentia, „Very Funny” autorstwa Patrycji Kowańskiej i Dominiki Knapik oraz „Coś z Nietzschego” Teatru Brama. 

„Spektakle przeglądu OFF RZESZÓW dobrane są tak, by poruszały najbardziej aktualne dla  artystów i artystek tematy, a jednocześnie zachowywały atrakcyjną formę dla widzów.” - opowiada  Knychalska. Po każdym ze spektakli zaplanowana została rozmowa z twórcami.
Bilety na wszystkie spektakle festiwalu OFF RZESZÓW nabyć można w kasach Teatru w cenie 20 
zł.

Projekt jest częścią programu Przestrzenie Sztuki organizowanego przez Instytut Teatralny im. Zbigniewa Raszewskiego oraz Narodowy Instytut Muzyki i Tańca pod auspicjami Ministerstwa  Kultury i Dziedzictwa Narodowego.

PROGRAM FESTIWALU:

17.09 (nd.) godz. 19:00 / MDK / VALESKA VALESKA VALESKA VALESKA
Fundacja Performa
koncepcja, reżyseria, choreografia: D. Knapik
scenariusz i dramaturgia: P. Kowańska

18.09 (pon.) godz. 19:00 / Teatr Maska / FAKTORIA PRZYJEMNOŚCI
Fundacja Mikro Teatr
reżyseria: A. Biziuk
scenariusz: A. Biziuk, A. Domalewska, R. Derkacz 

19.09 (wt.) godz. 19:00 / Teatr Maska / INVISIBLE
Grupa Coincidentia
koncepcja: D. Sowa, M. Tarasewicz-Wosik, P. Chomczyk, R. Jurčo
scenariusz i reżyseria: P. Chomczyk 

20.09 (śr.) godz. 19:00 / Teatr Maska / VERY FUNNY
reżyseria, choreografia i dramaturgia: Gruba i Głupia (P. Kowańska i D. Knapik)

21.09 (czw.) godz. 19:00 / Teatr Maska / COŚ Z NIETZSCHEGO
Teatr Brama
reżyseria: D. Jacewicz
 

* po każdym spektaklu rozmowa z twórcami, którą poprowadzi kuratorka festiwalu — Katarzyna Knychalska

 

 

Reklama

Komentarze

Pozostałe wiadomości

Aktualności

"Historia żółtej ciżemki" - ekranowy debiut Marka Kondrata w Kinie za Rogiem Cafe

Słynny film dla najmłodszych widzów z czasów PRL’u, będzie można obejrzeć w Kinie Za Rogiem Cafe w ramach cyklu „Wtorek z klasyką”. Obraz był ekranowym debiutem 11-letniego wówczas Marka Kondrata, grającego rolę...

Aktualności

Muzeum Dobranocek. Ta wystawa przeniesie Was w magiczny świat Disney'a

Słynna amerykańska firma, założona przez braci Roya i Walta Disneyów, obchodzi w tym roku jubileusz 100-lecia istnienia. Z tej okazji rzeszowskie Muzeum Dobranocek przygotowało wyjątkową wystawę czasową dla fanów tej kultowej wytwórni....

Aktualności

Witold Szabłowski spotka się z czytelnikami

To już ostatnie spotkanie autorskie w ramach cyklu „Pogaduchy o książkach i rozmowy na temat”. Tym razem gościem Wojewódzkiej i Miejskiej Biblioteki Publicznej w Rzeszowie będzie reporter i pisarz – Witold Szabłowski.

Aktualności

Tajniki medycyny ludowej Lasowiaków, Rzeszowiaków i Pogórzan na wystawie z Muzeum Etnograficznym

Na wystawie będzie można zobaczyć m.in.: rysunki i akwarele Marii Kozłowej, Jana Stasiowskiego i Władysława Chajca, elementy wyposażenia dawnej apteki, a także przyrządy używane przez lekarzy i znachorów.

Aktualności

DKF Klaps. Świąteczny miesiąc z dobrym filmem w WDK [REPERTUAR]

Trzy projekcje filmowe zaplanowano w ramach grudniowego Dyskusyjnego Klubu Filmowego „Klaps”. W repertuarze m.in. kultowy dla wielu miłośników kina „Opętanie” Andrzeja Żuławskiego z 1981 r.

Aktualności

"Śnieżne Boże Narodzenie" - transmisja świątecznych koncertów Andre Rieu w Zorzy

„Śnieżne Boże Narodzenie z André Rieu” to zupełnie nowy, świąteczny koncert maestra André Rieu i jego orkiestry Johanna Straussa. Transmisje z koncertów będzie można zobaczyć w kinie Zorza.

Reklama