Rzeszów - Poniedziałek, 18.11.2024
Reklama

Nowy rok z KLAPS'em. Styczniowy repertuar Dyskusyjnego Klubu Filmowego

Dodano: /

Dyskusyjny Klub Filmowy „Klaps” działający w Wojewódzkim Domu Kultury rozpoczyna kolejny rok z wyjątkowymi seansami połączonymi z prelekcjami i pofilmowymi dyskusjami. Co obejrzymy w styczniu?

W pierwszym miesiącu nowego roku zaplanowano cztery projekcje. Najbliższy pokaz odbędzie się 8 stycznia. Wyświetlony zostanie film Katarzyny Machałek i Łukasza Machowskiego zatytułowany "Dzień i noc", który opowiada o bliskości pomiędzy kobietami, magii, naturze i czasie. Po projekcji odbędzie się spotkanie z reżyserami tego filmu.

Kolejne pokazy tradycyjnie będą odbywały się w poniedziałki o godz. 19:00 w WDK, ul. Stefana Okrzei 7.

Karnet miesięczny na wszystkie filmy kosztuje 30 zł a wejściówki pojedyncze na każdy film  - 12 zł.

Styczniowy repertuar DKF Klaps:

 

08.01.2024 r.

DZIEŃ I NOC, reż. Katarzyna Machałek, Łukasz Machowski

Dwie historie opowiadające o kobiecej przyjaźni oraz czarnej magii na obrzeżach Polski wschodniej.

 

15.01.2024 r.

LA CHIMERA, reż. Alice Rohrwacher

Nowa produkcja nominowanej do Oscara Alice Rohrwacher to romantyczna opowieść o poszukiwaniu spełnienia, gdzie przeszłość i teraźniejszość wzajemnie się dopełniają. Kolejna w dorobku włoskiej reżyserki pełna oryginalnych bohaterów, lokalnego folkloru oraz niezwykłych krajobrazów piękna filmowa baśń. 

W rolach głównych Josh O’Connor, Isabella Rossellini oraz Alba Rohrwache

22.01.2024 r.

NAZYWAM SIĘ ALFRED HITCHCOCK, reż. Mark Cousins

Swój pierwszy film fabularny nakręcił ponad 100 lat temu. Jest jedną z największych ikon XX-wiecznego kina, a termin „Hitchcockowski” jest często stosowanym przymiotnikiem przez każdego miłośnika filmu. I chociaż jego twórczość jest jedną z najbardziej krytycznie i wnikliwie przebadanych, Mark Cousins, autor słynnej „The Story of Film – Odysei filmowej”, zadaje zaskakujące pytanie - kim byłby Hitchcock w XXI wieku? Co myślałby o naszej audiowizualnej rzeczywistości? Jak odczuwałby czas, który tak szybko przyspieszył?

W filmie Hitchcock pojawia się jako bohater, któremu głos użyczył brytyjski aktor Alistair McGowan. Prowadzi nas przez liczne sceny wyrwane z jego filmów, wszystkie zgrupowane w sześć rozdziałów – wśród nich „Ucieczka”, „Pożądanie” i „Czas”. Oglądamy słynne filmy z jego kanonu, a także te mniej znane, w tym wiele niemych. Komentując swoje życie, stosowane przez siebie techniki filmowe, a także zamiłowanie do gry z rzeczywistością, zabawiania i manipulowania odbiorą, Hitchcock zmusza do ponownego przyjrzenia się jego twórczości oraz dyskusji na temat jej roli i znaczenia.

29.01.2024 r.

MATKA SIEDZI Z TYŁU, reż. Hilmar Oddsson

„Matka siedzi z tyłu” to czarna komedia o spóźnionym dojrzewaniu i towarzyszeniu bliskiej osobie w ostatniej podróży. To film drogi jakiego jeszcze nie było.

 

 

 

Reklama

Komentarze

Tagi

Reklama