Rzeszów - Wtorek, 26.11.2024
Reklama

Nowe utwory Dezertera i trasa koncertowa. 1 marca zagrają w Rzeszowie

Dodano: /

Dezerter nie traci głosu i konsekwentnie robi swoje. Bez kompromisów w obronie zdrowego rozsądku. Zespół wydał właśnie EP’kę z trzema utworami zatytułowaną „Nienawiść 100%”, na której moc dźwięku równa się mocy przekazu.

Poniżej utwór promujący nowy materiał:

Dezerter rozpoczął również nowy sezon koncertowy, a na koncertowej mapie nie zabrakło Rzeszowa. Grupa zagra w klubie Vinyl już w najbliższy piątek, 1 marca. Początek o godz. 19:00. Jako suport wystąpi dębicki skład „Nic Śmiesznego”.

Bilety:

Przedsprzedaż: 35 PLN

  • stacjonarna: Kardamon Alkohole Świata
  • online: https://ekobilet.pl/klubvinyl/dezerter-w-rzeszowie-1547027759562/330952-bilety-na-koncert

W dniu koncertu: 45 PLN

Dezerter to zespół punkrockowy, który powstał w Warszawie w maju 1981 r. Grupa przyjęła prowokacyjną wówczas nazwę SS-20 (pochodzącą od radzieckich rakiet z głowicami nuklearnymi), którą była zmuszona zmienić w okresie stanu wojennego. Już jako Dezerter zespół nagrał singiel „Ku przyszłości” (1983). W 1985 r. ukazały się dwie kompilacje z piosenkami Dezertera: „Fala” i „Jak punk to punk”. Rok 1987 przyniósł wydanie w USA przez Maximum Rock'n'Roll pierwszej długogrającej płyty Dezertera „Underground Out Of Poland” oraz pierwszej (ocenzurowanej) płyty w kraju – „Kolaboracja”. Rok 1989 to kolejny album – „Kolaboracja II”, a 1990 – „Wszyscy przeciwko wszystkim” (wydana w Polsce i we Francji) oraz dwumiesięczna trasa po Europie Zachodniej (Szwajcaria, Niemcy, Francja, Holandia) i Japonii.

Kolejne lata działalności przyniosły ważne płyty dla polskiej sceny niezależnej, m.in. „Blasfemię” (1992), „Ile procent duszy?” (1994), „Mam kły mam pazury” (1996), „Ziemia jest płaska” (1997). W XXI w. ukazały się trzy studyjne albumy: „Nielegalny zabójca czasu” (2004); „Prawo do bycia idiotą” (2010), który został doceniony nie tylko przez słuchaczy, ale wyjątkowo również przez branżę muzyczną, czego wyrazem była nagroda Fryderyk 2010; oraz „Większy zjada mniejszego” (2014). W 2016 r., po 33 latach, został wznowiony singiel „Ku przyszłości”.

Zespół aktywnie koncertuje nie tylko kraju, ale również w wielu krajach Europy (Czechy, Niemcy, Wielka Brytania, Finlandia) oraz w Stanach Zjednoczonych.

Piosenki Dezertera znalazły się na wielu składankach oraz trafiły na ścieżki dźwiękowe kilku filmów (m.in. „Wałęsa. Człowiek z nadziei” w reż. A. Wajdy oraz „Dom zły” w reż. W. Smarzowskiego).

Dezerter to:

  • Robert Matera – gitara, śpiew
  • Krzysiek Grabowski – perkusja, teksty
  • Jacek Chrzanowski – bas
Reklama

Komentarze

Pozostałe wiadomości

Aktualności

Zbliża się zakończenie sezonu rzeszowskiej fontanny multimedialnej

Do przyszłej niedzieli można jeszcze oglądać codziennie pokazy fontanny multimedialej w Rzeszowie, o godz. 13:00, 17 i 20:00.

Aktualności

W weekend utrudnienia dla czytelników WiMBP w Rzeszowie

Niedostępna będzie strona internetowa oraz katalogi online. Nieczynny będzie również książkomat i wrzutnia do oddawania książek.

Aktualności

Rekonesans po Jagiellońskiej 24. Atrakcją specjalną retro mapping na budynku Estrady Rzeszowskiej

Wydarzenie odbędzie się w sobotę 15 października 2022 r. w siedzibie Estrady Rzeszowskiej mieszczącej się w zabytkowej willi rodziny Januszów.

Aktualności

Optymistyczne filmy w WDK. W czwartek rusza festiwal Happy End [PROGRAM]

W programie znalazło się 31 filmów oraz wirtualny wernisaż prac Szczepana Sadurskiego.

Aktualności

Noc Księgarń w księgarni Nova. Piraci i wizyta Kici Koci

Piracka przygoda, budowanie tratwy, poszukiwanie skarbu i wizyta Kici Koci - to atrakcje, jakie przygotowała dla najmłodszych czytelników rzeszowska księgarnia Nova w ramach wydarzenia „Noc Księgarń 2022”.

Reklama