Rzeszów - Wtorek, 11.02.2025
Reklama

„Nie ma nudy na dzielnicy”. Prezydent Rzeszowa ogłosił konkurs

Dodano: /

fot. Pixabay
fot. Pixabay

RZESZÓW. „Nie ma nudy na dzielnicy” – to projekt wybrany do realizacji przez mieszkańców podczas ostatniej edycji Rzeszowskiego Budżetu Obywatelskiego. Na to zadanie zarezerwowana jest kwota 50 tys. zł.

Prezydent Miasta Rzeszowa, Konrad Fijołek, ogłosił otwarty konkurs ofert na realizację zadania pn. „Nie ma nudy na dzielnicy”. W ramach tego projektu przewidziane są m.in.: wycieczka dla seniorów, dwa rajdy piesze w Beskidy (wiosenny i jesienny) – dedykowane przede wszystkim rodzinom z dziećmi, rajd rowerowy ulicami Rzeszowa, zajęcia na basenie dla dzieci i dorosłych z nauką pływania z instruktorem, wydanie niewielkiej publikacji poświęconej historii regionalnej. Projekt ma być realizowany od kwietnia do końca 2025 roku.

Celem tego projektu, który do RBO zgłosili przedstawiciele osiedla Pobitno, jest aktywizacja oraz integracja dzieci, młodzieży, dorosłych i osób starszych. Pozytywnym skutkiem udziału w zajęciach będzie również poprawa stanu zdrowia oraz kondycji fizycznej. Projekt był realizowany również we wcześniejszych latach i cieszył się dużym powodzeniem, szczególnie zajęcia na basenie.

Ważne - jedna organizacja może złożyć jedną ofertę. Należy ją sporządzić za pośrednictwem generatora dostępnego na stronie https://generatorNGO.erzeszow.pl Filmy instruktażowe dotyczące zakładania konta organizacji oraz składania ofert znajdują się na kanale YT, https://www.youtube.com/channel/UC2VwYIYOG5XWFvIsro99i_g

Pełna treść ogłoszenia konkursowego znajduje się pod adresem: Ogłoszenia, komunikaty, alarmy - Ogłoszenia o konkursach ofert dla organizacji pozarządowych - Otwarty konkurs ofert na realizację zadań z zakresu „Nie ma nudy na dzielnicy” w ramach Rzeszowskiego Budżetu Obywatelskiego w 2025 r. - Biuletyn Informacji Publicznej Miasta Rzeszów


Reklama

Komentarze

Pozostałe wiadomości

Aktualności

Islandzki multiinstrumentalista wystąpi w Rzeszowie

Ragnar Ólafsson - wszechstronny muzyk, multiinstrumentalista i kompozytor z Islandii rusza w trasę po Polsce. 27 kwietnia wystąpi w Rzeszowie. Koncert odbędzie się w Kinie za Rogiem Cafe o godz. 19:00.

Aktualności

Letnie Brzmienia 2023 w Rzeszowie. Wystąpią m.in. Mrozu, Nosowska i Brodka

Nadchodzi lato muzycznych emocji. Organizatorzy Letnich Brzmień ogłosili listę artystów, którzy wystąpią w tym roku w Rzeszowie. Dwudniowy festiwal odbędzie się w dniach 7 – 8 lipca 2023 r. w Parku Sybiraków.

Aktualności

Podkarpacka trasa Eskaubei, Piotra Lemańczyka i Tomasza Nowaka

Dwa zespoły współtworzone przez rzeszowskich muzyków Eskaubei i Tomasza Nowaka oraz trójmiejskiego basistę Piotra Lemańczyka w marcu zagrają kilka koncertów na Podkarpaciu. Trasę zakończą w Warszawie.

Aktualności

Teatralny Speed Dating. Pokaz projektów Sceny Nowej Dramaturgii w Siemaszce

W najbliższą niedzielę w Teatrze im. Wandy Siemaszkowej odbędzie się prezentacja projektów spektakli, powstałych w wyniku spotkania twórczych duetów podczas Teatralnego Speed Datingu.

Aktualności

Rockowa Noc 2023. Znamy kolejnych artystów

Nocny Kochanek i Dziwna Wiosna dołączają do line-upu tegorocznej edycji Rockowej Nocy. Festiwal odbędzie się w ostatni weekend wakacji w Miasteczku Akademickim Politechniki Rzeszowskiej.

Aktualności

"Dziurawe historie" Marty Ożóg w Rzeszowskich Piwnicach

Od 16 marca w Rzeszowskich Piwnicach będzie można podziwiać nowe prace Marty Ozóg. Wystawa zatytułowana „Dziurawe historie” będzie dostępna dla zwiedzających do 10 kwietnia r.

Aktualności

Tomek Kołecki z programem "Sztuka Marginesu" w Rzeszowie

Przygodę ze stand-upem rozpoczął w 2013 roku w wieku 16 lat, zostając najmłodszym komikiem w Polsce. Od tamtej pory nieprzerwanie jeździ po kraju, aby bawić publiczność swoimi żartami. Tomek Kołecki – bo...

Reklama