Rzeszów - Piątek, 27.09.2024
Reklama

Michał Salamon z zespołem zainauguruje Podkarpacką Jesień Jazzową

Dodano: /

14 września o godz. 19:00 w Wojewódzkim Domu Kultury w Rzeszowie odbędzie się Koncert Inauguracyjny VII Podkarpackiej Jesieni Jazzowej. W projekcie Lion’s Gate zaprezentuje się Michał Salamon z Zespołem. Zaproszenia można zdobyć dzwoniąc pod nr tel. 17 853 52 57 wew. 32.

Michał Salamon to pianista, kompozytor, aranżer a ponadto wykładowca, wydawca i producent muzyczny. Współzałożyciel zespołów Fours Collective oraz Quindependence. Twórca projektu Salamonspace. Absolwent Akademii Muzycznej w Krakowie na kierunkach fortepian jazzowy oraz edukacja artystyczna w zakresie sztuki muzycznej z dyrygenturą chóralną. Wielokrotnie występował na scenach muzycznych Polski i Europy, współpracował z wieloma artystami świata muzyki rozrywkowej. Artysta brał udział w licznych festiwalach jazzowych, m.in.: Jazz Juniors, Jazz nad Odrą, Warsaw Summer Jazz Days, Letni Festiwal Jazzowy w Piwnicy Pod Baranami, Festiwal Kolory Polski, YMCA Europe Festival (Czechy), Polska Jazz (Węgry), Nisville Jazz Festival (Serbia).

Michał Salamon jest laureatem licznych wyróżnień i nagród, m.in.: 2014 – Fours Collective – Jazzowy Debiut Fonograficzny – I miejsce 2015 – Quindependence – Jazz Juniors – II miejsce 2016 – Quindependence – Jazzowy Debiut Fonograficzny – I miejsce W 2020 roku nagrał i wyprodukował płytę „Michał Salamon – Lion’s Gate”, o której Leszek Możdżer powiedział: „Bardzo przestrzenna i piękna płyta, zręcznie skonstruowana i pełna dobrych pomysłów. Szczerze mówiąc nawet trochę zazdroszczę Salamonowi, bo sam bym chciał taką nagrać”. W plebiscycie Jazz 2020 Magazynu JazzPRESS w kategorii Polska Jazzowa Płyta Roku album Michała zajął IV miejsce.

Zespół wystąpi w składzie:

  • Michał Salamon (piano)
  • Grzech Piotrowski (saksofon)
  • Miłosz Skwirut (kontrabas) 
  • Patryk Dobosz (perkusja) 
Reklama

Komentarze

Pozostałe wiadomości

Aktualności

Wernisaż wystawy Beaty Czyżewskiej otworzy Rzeszów Jazz Festiwal 2023

Wielkimi krokami zbliża się kolejna edycja największego festiwalu jazzowego na Podkarpaciu. Wydarzeniem otwierającym będzie wystawa fotografii Beaty Czyżewskiej prezentująca koncerty i artystów poprzedniej edycji.

Aktualności

Gala operowo-operetkowa z Jonasem Kaufmannem w kinie Zorza

W listopadzie kino Zorza pokaże retransmisję gali operowo-operetkowej z udziałem gwiazd operowego świata.

Aktualności

Młodzieżowy Dom Kultury w Rzeszowie będzie miał nową nazwę i status

Od przyszłego roku Młodzieżowy Dom Kultury w Rzeszowie zmieni nazwę na Centrum Młodzieży w Rzeszowie i zyska status pałacu młodzieży.

Aktualności

Uroczystości upamiętniające Józefa Szajnę i odsłonięcie "Drabiny do nieba"

W środę, 25 października 2023r. w Rzeszowie odbędzie się wydarzenie pn. „Wokół rzeźby Józefa Szajny Drabina do nieba", które jest upamiętnieniem wyjątkowego artysty urodzonego w Rzeszowie.

Aktualności

XX edycja festiwalu "O Laur Rzecha". Wystąpi ponad 400 tancerzy

24 grupy taneczne na prezentacjach konkursowych i ponad 400 tancerzy na scenie podczas koncertu galowego - tak zapowiada się XX edycja Międzynarodowego Festiwalu Zespołów Tanecznych „O Laur Rzecha”, który odbędzie się w...

Aktualności

"Kraina Zmysłów" - twórczość osób z zaburzeniami psychicznymi w BWA

„Kraina zmysłów” to wystawa jubileuszowa z okazji jubileuszu 30-lecia istnienia Domu Pomocy Społecznej Dla Osób Przewlekle Psychicznie Chorych w Rzeszowie, która prezentowana będzie w Biurze Wystaw Artystycznych od 19 października do 5...

Aktualności

Zespół Organek zapowiada trasę koncertową MTV Unplugged. Rzeszów jednym z przystanków

W styczniu 2024 r.zespół Organek rozpocznie akustyczną trasę koncertową, która będzie promowała zapowiedziany na początek przyszłego roku album MTV Unplugged Organek. Do kwietnia grupa odwiedzi kilkanaście polskich miast, w tym również Rzeszów.

Aktualności

Od starożytności do XIX wieku. Cykl wykładów o historii sztuki w Rzeszowskich Piwnicach

W listopadzie Rzeszowskie Piwnice rozpoczną nowy cykl wykładów o historii sztuki. Poprowadzą je historyczki sztuki – dr Anna Stróż-Pawłowska oraz Karolina Chomiczewska. W sumie przez dwa semestry odbędzie się 12 spotkań.

Reklama