Rzeszów - Niedziela, 20.04.2025
Reklama

Mariusz Szczygieł gościem pierwszego spotkania w ramach cyklu Letnie Ogrody Literackie

Dodano: /

17 lipca odbędzie się pierwsze spotkanie w ramach Letnich Ogródów Literackich organizowanych przez Wojewódzką i Miejską Bibliotekę Publiczną w Rzeszowie.

Pięć spotkań zaplanowano w ramach tegorocznej edycji wakacyjnego cyklu "Letnie Ogrody Literackie". Spotkania z ciekawymi osobami będą odbywać się w wybrane niedziele o godz. 16:00 w Ogrodach Bernardyńskich. Na wszystkie wstęp jest bezpłatny. Do Rzeszowa przyjadą: Mariusz Szczygieł, Agata Tuszyńska, Filip Springer, Joanna Brodzik i Magdalena Grzebałkowska. 

Pierwsze spotkanie odbędzie się 17 lipca. Gościem będzie Mariusz Szczygieł - reporter, felietonista, pisarz non-fiction. Jego książki wyszły w 21 krajach. Laureat Europejskiej Nagrody Książkowej 2009 za „Gottland”, która zdobyła także Nike Czytelników. Laureat podwójnej Nagrody Literackiej Nike 2019 za „Nie ma” (w wyborze jury i czytelników). Od 1990 r. związany z „Gazetą Wyborczą”. Współzałożyciel księgarnio-kawiarni Wrzenie świata oraz wydawnictwa Dowody na Istnienie. Czechofil. Mieszka w Warszawie, ale jak mówi - jego dusza mieszka w Pradze. Autor bestsellerowego „Osobistego przewodnika po Pradze”.

W przypadku intensywnych opadów, spotkanie odbędzie się w budynku Biblioteki przy ul. Sokoła 13

Kolejnymi gośćmi podczas spotkań w ramach Letnich Ogrodów Literackich będą:

31 lipca 2022 r., godz. 16.00
Agata Tuszyńska – pisarka, poetka, reportażystka.

14 sierpnia 2022 r., godz. 16.00
Filip Springer – pisarz i fotograf. 

28 sierpnia 2022 r., godz. 16.00
Joanna Brodzik – aktorka, autorka książki „Umami. Opowieści i przepisy” (2021). 

11 września 2022 r., godz. 16.00
Magdalena Grzebałkowska – pisarka, laureatka wielu nagród literackich. 
 

Reklama

Komentarze

Pozostałe wiadomości

Aktualności

„Tribute to Michael Jackson Symfonicznie”- wyjątkowy koncert już wkrótce w Rzeszowie

"Tribute to Michael Jackson Symfonicznie" - to prawdziwy diament w świecie projektów muzycznych, błyszczący promieniami dźwięków i harmonii.

Aktualności

Prace wybitnej polskiej ilustratorki w Galerii pod Ratuszem

Ponad 100 prac Olgi Siemaszko, pierwszej damy polskiej ilustracji, będzie można oglądać już od 19 października w rzeszowskiej Galerii pod Ratuszem. Wydarzenie jest częścią organizowanych przez Teatr im. Wandy Siemaszkowej obchodów 80-lecia...

Aktualności

Siedmioczęściowe dzieło Brahmsa zabrzmi w Filharmonii Podkarpackiej

W piątkowy wieczór w Filharmonii Podkarpackiej usłyszymy „Niemieckie Requiem” Johannesa Brahmsa. To siedmioczęściowy utwór na sopran, baryton, chór mieszany i orkiestrę. Orkiestrę poprowadzi Artur Pinho Maria. Solistami wieczoru będą wokaliści: soprnistka Agata...

Aktualności

Świąteczne Targi Książki. Wielkie święto literatury już w listopadzie w Rzeszowie

Spotkania autorskie, ponad 60 wydawnictw z premierami i ofertami książkowymi oraz warsztaty dla dzieci - tak w skrócie będą wyglądały tegoroczne Świąteczne Targi Książki w CKH Millenium Hall w Rzeszowie. Wydarzenie odbędzie...

Aktualności

„Opowieści z podróży”. Andrzej Stasiuk spotka się z czytelnikami

Wojewódzka i Miejska Biblioteka Publiczna w Rzeszowie zaprasza na spotkanie z prozaikiem i eseistą Andrzejem Stasiukiem – 17 października 2024 r., godz. 17.00, budynek WiMBP w Rzeszowie, ul. Sokoła 13. Wstęp wolny.

Aktualności

Jesienne pokazy widowiska multimedialnego „Historia Rzeszowa piaskiem malowana”

Wakacyjne pokazy multimedialne pn. „Noce rzeszowskich legend. Historia Rzeszowa piaskiem malowana” zyskały rzeszę miłośników, dlatego Rzeszowski Dom Kultury postanowił kontynuować widowiska również w okresie jesiennym. Ma październik i listopad zaplanowano 6 pokazów.

Aktualności

Pokazy filmowe w zabytkowej kamienicy przy ul. Króla Kazimierza 25

Kolejne wydarzenie kulturalne w "przywróconej do życia"  zabytkowej kamienicy mieszczącej się tuż obok rzeszowskiego Rynku, przy ul. Króla Kazimierza 25. Tym razem będzie to projekcja filmów: włoskiego „Konesera” Giuseppe Tornatore oraz dokumentu...

Reklama